Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k12] Wielofunkcyjna kierownica


Gość demol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany standardowej kierownicy w K12 na kierownicę skórzaną która posiada dodatkowe sterowanie radiem. Czy ktoś z was wie czy po założeniu samej kierownicy z przyciskami sterującymi będzie działać sterowanie radiem ? Czy trzeba jeszcze jakis dodatkowy gadżet dokładać (taśma pod kierownice, jakieś inne przewody) ?

 

Czy ktoś z was robił już taki upgrade ?

Edytowane przez demol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, przy chęci posiadania sterowania z pilota w kierownicy, gdy wcześniej go nie było, raczej oczywistym jest potrzeba pociągnięcia stosownej wiązki kabli, ale to tylko przy posiadaniu radia dopuszczającego (w złączu, w obudowie) sterowanie "z podpięcia", oraz przy założeniu, że radio będzie się słuchać pilota.

Na pierwszy rzut oka, skoro Twoje auto nie miało sterowania z kierownicy, to nie przewidywałbym by jego fabryczne radio pozwalało na takowe sterowania (choć tu warto by sprawdzić model radia, i jego możliwą obecność w autach ze sterowaniem z kierownicy).

Na ten sam pierwszy rzut oka, do planowanej przez Ciebie operacji, by zakończyła sie powodzeniem, trzeba Ci poszukać stosownego radia, i kabelków (może i przejściówek) spinających pilota w kierownicy z radiem. Najprostszym rozwiązaniem byłoby znalezienie używki, kompletu pilot+kabelek+radio. Wszystko to oczywiście w temacie "zrób to sam", bo inaczej i jeszcze prościej, choć i nieco kosztownie, to udać się z zadaniem do dobrego warsztatu car+audio.

To tak na moja prosta makówkę. ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale japończyki to sprytni goście i często bywa tak ze wiązki elektryczne są juz w aucie a rozbudowa auta np. o klimatyzacje to tylko dołożenie odpowienich "klocków".

Zgadzam się, sprytni, ale i oszczędni, więc zgodze się, że rozbudowa auta, w przewidzianym i dopuszczalnym przez nich zakresie, to kwestia dołożenia odpowiednich klocków, z tym że klocki pewnie trzeba dokładać z kabelkami do nich. Ze względu na kwestie oszczędnościowo-zarobkową (za każdy dodatek wzbogacający, słona dopłata), wątpię aby kładli "puste" kable tylko dlatego, że może w przyszłości własciciel zechce sobie rozbudować wyposażenie auta. Dodatkowo, z lektury stron forum widzę, że w różnych autach potrafią gościć radioodbiorniki różnych producentów (Clarion, Blaupunkt itd), więc nie sądzę by nasi skośnoocy przyjaciele byli takimi altruistami, i w wersji auta bez sterowania z kierownicy, zechcieli montować radio ze sterowaniem, bo z dotychczasowych obserwacji (zazwyczaj) jest różnica kosztowa między radiem co "coś może/potrafi", a radiem co "nie może/nie potrafi".

To tyle w kwestii moich domysłów, proponuję zajrzeć tutaj http://www.piloty.pl/UNI20.html , może się przydać, a koszt ponoć ok 150PLN.

 

Ps.

Nie miałbym nic przeciwko, aby nasze auta były wyposażone w pełen komplet okablowania - ale to chyba troche zbyt piękne, aby było prawdziwe. ;)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby kładli "puste" kable tylko dlatego, że może w przyszłości własciciel zechce sobie rozbudować wyposażenie auta.

 

Dokładnie właśnie tak robią, jest jedna wiązka elektryczna i kable jesli sa niewykorzystane sa spięte tasmą i gotowe do podłączenia elementów. Ze względu na oszczędność nie robią 10 rodzajów wiązek elektrycznych tylko jedną. Trochę o tym wiem gdyż do dwóch japońców dokładałem już klimę (subaru, mazda). Przerabiałem wiązki elektryczne w moim subaru z wersji angielskiej na europejską więc daję radę z kabelkami. Nie wiem jak jest w nissanie dlatego pytam zanim rozbiorę auto mojej dziewczyny narażając sie w razie pomyłki na przykład na ciosy patelnią :D .

 

Bardziej zależy mi na wymiane kierownicy na skórę ale jak już sa te przyciski to pomyślałem ze fajnie byłoby je podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj "nasz" japończyk (a jeszcze koligacjach z francuzami), to chyba nie jest to samo co tych dwóch wymienionych przez Ciebie. ;) Skąd to przypuszczenie?!? Ano ostatnio zdejmowałem tapicerkę mojej klapy bagażnika aby dobrać sie do silniczka tylnej wycieraczki, i gdyby było jak piszesz, to ku mej wielkiej radości ukazałyby się "puste" kabelki do podpięcia kamerki cofania (w która bogatszej wersie Tino sa wyposażone), a tu nic z tego, jedynie kable do zamka i do śilniczka - ot smuteczek. Stąd podejrzewam, że i w Mikrze niewiasty, może być podobnie.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Ja robiłem taki upgrade: kierownica działa jak należy, przyciski też, oczywiście z fabrycznym radiem. Pod poduszką kierowcy jest taki "przewód spiralny" i do niego wpina się wtyczkę od przycisków sterowania radiem na kierownicy. Polecam - upgrade łatwy i efekt miły (fajerka skóra).

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Moja mama właśnie kupiła MICRE z taką kierownicą i mam pytanie.

Czy te przyciski od sterowania radiem w kierownicy powinny być podświetlane.

 

Pozdrawiam

Andrzej

nistety nie,nawet w tiidzie nie są :angry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przepraszam że odgrzewam ale mnie ciekawi czy jest możliwość wymiany seryjnego radia na inne z zachowaniem możliwości sterowania z kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przepraszam że odgrzewam ale mnie ciekawi czy jest możliwość wymiany seryjnego radia na inne z zachowaniem możliwości sterowania z kierownicy?

Owszem, jest taka możliwość w Nissanie Note 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak ja mam zamontowaną stacje 2 din  z przejściówką wszystko prawie działa (tylko stacje z przycisków można wyszukiwać a nie przestawiać ot taki mały minus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...