Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Pb] Nasze silniki


Bodek05
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu piszmy o naszych silniczkach i ich bolączkach.

Świetna robota jestem nastyępny co ma benzyniaczka.

Moja pierwsza sprawa to;

Uszkodziła mi sie poduszka skrzyni biegów, jest mała usterka i nie dokuczliwa, byłem w serwisie zapytać o cenę, 408 zł.I narazie nie wymieniam bo za drogo za kawałeczek okrągłej tulejki gumowej tyle kasiorki?????. Może ktos miał podobny problem , czy mozna dostać ZAMIENNIK.

Edytowane przez dzingis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie problemu takiego nie miałem, ale gdybym miał to poszukałbym tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/34-czeci-gdzie-szukaae/ , i najpierw namierzyłbym link do katalogu części zamiennych, w katalogu (wg VIN, lub po roczniku, wyposażeniu auta) namierzyłbym fabryczne oznaczenie poduchy, tak "uzbrojony" kopnąłbym się, w podanym dziale, w linki do sklepów - może się okazać, ze nie zamiennik, a oryginał będzie do dostania i sporo tańszy niż w ASO. :)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota jestem nastyępny co ma benzyniaczka.

Moja pierwsza sprawa to;

Uszkodziła mi sie poduszka skrzyni biegów, jest mała usterka i nie dokuczliwa, byłem w serwisie zapytać o cenę, 408 zł.I narazie nie wymieniam bo za drogo za kawałeczek okrągłej tulejki gumowej tyle kasiorki?????. Może ktos miał podobny problem , czy mozna dostać ZAMIENNIK.

 

O a czym się to objawia?! Mi czasami bieg wejdzie ze zgrzytkiem ale to chyba dlatego że w Tinkach skok jest długi trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czym to się objawia?? Ja na razie zgrzytów nie mam w skrzyni ale jak 5 wrzucam to zdarza się że muszę to robić "na chama". Zastanawiam się w czym rzecz i może się okazać że w właśnie tu pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze słyszałem, że 5 bieg jest bolaczką nissanowską. Ale to tylko takie słuchy mnie zaleciały.

W swoim traktorku z biegami nie mam problemów, czasem mi z nieznacznym oporem 2 wchodzi, ale to chyba związane z osłabionym wcisnięciem sprzegła po wyrzuceniu 1.

A swoją (porządkową) drogą, to biegi nie powinny się znaleźć w niezałożonym temacie "Skrzynia"?!? ;)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy są takie, jak wrzucę wsteczny bieg i trochę za szybko puszczę sprzęgło to lewarek od zmiany biegów podnosi sie około 2-3cm, do góry,oraz w czasie jazdy gdy zdejmę nogę z gazu lewarek lekko sie porusza.W moim nissaniku jest lekko uszkodzona poduszka ta od strony skrzyni biegów, ale tylko wtedy daje znać o sobie jak cofam, a numer katalogowy z ASO to;11320-BU001.

Tam są dwie poduszki zamontowane w jednej kołysce, która podtrzymuje skrzynie biegów.

Jest to tulejka z gumą , i właśnie ta guma w dolej jej części sie oberwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja dorzucę garść problemów, jakie mam z moim silnikiem.

Autko ma 7 lat, no i mój pierwszy problem to właśnie dziurawa chłodnica. Koszt chłodnicy to 330 PLN. Płynu wchodzi 6,75 litra (ale to się dopiero okaże).

 

Przy okazji wyszło, że miska olejowa jest skorodowana!! i stąd bierze się ubywanie oleju u mnie! I tu ciekawostka koszt miski olejowej w ASO-Warszawa (zamiennik)350 PLN!! Mnie udało się zdobyć zamiennik za 66 PLN, bo pasuje miska od Almery I silnik 1.6 (w teorii, się zgadza, zobaczę co powiedzą mechanicy jak dostaną część).

 

Mam nadzieję, że się przyda komuś :)

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wyszło, że miska olejowa jest skorodowana!! i stąd bierze się ubywanie oleju u mnie! I tu ciekawostka koszt miski olejowej w ASO-Warszawa (zamiennik)350 PLN!! Mnie udało się zdobyć zamiennik za 66 PLN, bo pasuje miska od Almery I silnik 1.6 (w teorii, się zgadza, zobaczę co powiedzą mechanicy jak dostaną część).

 

Mam nadzieję, że się przyda komuś :)

Pozdrawiam,

Marcin

 

A możesz uściślić od którego 1,6 pasuje? nie znam zbytnio Almery - piszesz że I czyli nie QG ? taki jak był w Primerach. Na szczęście nie mam tego problemu ale wszelkie informacje o zamiennikach są cenne :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wyszło, że miska olejowa jest skorodowana!! i stąd bierze się ubywanie oleju u mnie! I tu ciekawostka koszt miski olejowej w ASO-Warszawa (zamiennik)350 PLN!! Mnie udało się zdobyć zamiennik za 66 PLN, bo pasuje miska od Almery I silnik 1.6 (w teorii, się zgadza, zobaczę co powiedzą mechanicy jak dostaną część).

 

Mam nadzieję, że się przyda komuś :)

Pozdrawiam,

Marcin

 

A możesz uściślić od którego 1,6 pasuje? nie znam zbytnio Almery - piszesz że I czyli nie QG ? taki jak był w Primerach. Na szczęście nie mam tego problemu ale wszelkie informacje o zamiennikach są cenne :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wyszło, że miska olejowa jest skorodowana!! i stąd bierze się ubywanie oleju u mnie! I tu ciekawostka koszt miski olejowej w ASO-Warszawa (zamiennik)350 PLN!! Mnie udało się zdobyć zamiennik za 66 PLN, bo pasuje miska od Almery I silnik 1.6 (w teorii, się zgadza, zobaczę co powiedzą mechanicy jak dostaną część).

 

Mam nadzieję, że się przyda komuś :)

Pozdrawiam,

Marcin

 

A możesz uściślić od którego 1,6 pasuje? nie znam zbytnio Almery - piszesz że I czyli nie QG ? taki jak był w Primerach. Na szczęście nie mam tego problemu ale wszelkie informacje o zamiennikach są cenne :dribble:

 

 

Witam,

 

no i tu ciekawostka bo to silnik QG16DE. :) Dokładnie od pierwszej Almerki.

 

Aha mechanicy za olej + płyn chłodzący + uszczelniacz (specjalny w tubce, bo tam pod miskę żadnych uszczelek się nie daje) + robocizna, wzieli 320 PLN. Mam oczywiście kontrolować.

 

Miska wybitnie przegniła była z jednej strony, bo tam rura wydechowa przechodzi i nagrzewa. Potem chclapnie woda i powolutku rdza się wdaje.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A możesz uściślić od którego 1,6 pasuje? nie znam zbytnio Almery - piszesz że I czyli nie QG ? taki jak był w Primerach. Na szczęście nie mam tego problemu ale wszelkie informacje o zamiennikach są cenne :dribble:

 

 

Witam,

 

no i tu ciekawostka bo to silnik QG16DE. :) Dokładnie od pierwszej Almerki.

 

Aha mechanicy za olej + płyn chłodzący + uszczelniacz (specjalny w tubce, bo tam pod miskę żadnych uszczelek się nie daje) + robocizna, wzieli 320 PLN. Mam oczywiście kontrolować.

 

Miska wybitnie przegniła była z jednej strony, bo tam rura wydechowa przechodzi i nagrzewa. Potem chclapnie woda i powolutku rdza się wdaje.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Naprawiłem przepustnicę powietrza- mianowicie , rozkręcenie ,demontaż i czyszczenie.

Objawy ; zacinanie sie pedału przyśpieszenia i skaczące obroty silnika na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mam almere tino silnik 1.8 silnik na przebieg 115tys po przejechaniu non stop 250 km zaczal dochodzic mnie jakis inny dwiek spod maski tzn silnik pracuje normalnie ale jest slyszalny jeszcze inny dzwiek wraz z dodaniem gazu ten dzwiek sie rowniez staje lekko glosniejszy żadne kontrolki swiadczace o uszkodzeniu silnika sie nie swieca. wg mnie dzwiek ten dochodzi z prawej strony slilnika dzwiek jest basowy tak jakby jeszcze cos innrgo pracowało. tylko cholera wie co i jest to upierdliwe.

Edytowane przez mrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żuczek

Na obecną chwile to nie wiem co to może być, ale, że po prawej jest rozrząd, to proponowałbym wziaść kogoś "do pary", podnieść maskę, odpalić stojące auto, posadzić pomocnika za fajerką, i niech sie pobawi dodawaniem gazu, a samemu zlokalizować źródło dźwięku - jesli okazałoby się że to łańcuszek, to sprawdzenie napinacza, i moze się tez okazać, że nowego łańcuszka bedzie potrzeba poszukać.

No i to tyle z mego wróżenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to jednak nie lancuszek, ile kotrolek powinno sie swiecic po wlozeniu kluczyka i uruchamianiu samochodu?

obroty silnika w jakim powinny byc przedziale?

 

nie swieci mi sie kontrolka ladowania, spalona zarowka uszkodzony obwod czy moze cos innego

np cos z alternatorem?

jaki serwis polecacie w warszawie lub okolicy kierunek na grodzisk maz.

Edytowane przez mrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja odświeżę troszke temat i też "pochwalę się" co boli mojego TINUSIA...

 

Po kupnie samochodu i przejechaniu 1500 km do Polski okazało się że siadła sonda Lambda... teraz chceck dalej świeci i pewnie elektryk w tym tygodniu powie mi że katalizator do wymiany... to niestety nie koniec... po przejechaniu kolejnych 1500 km TINO spalił cały olej (temat na forum). Poza tym zaciera mi się z tyłu wycieraczka i cieknie mi delikatnie spod dachowej anteny radiowej. No ale jak sobie z tym wszystkim poradze, to mam nadzieje ze bede sie juz tylko cieszył jazdą :)

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzieś na forum obiło mi się o oczy, że sondy lambda w nismo nie należą do najmocniejszych, nie mniej też "nie padają jak muchy". Jeżeli olej z silnika znika Ci niczym królik w kapeluszu magika, to faktycznie katalizator mozesz mieć zrąbany. Co do wycieraczek (przód i tył) to niestety jest to nissanowska "pięta achillesowa", tu już trzeba zadziałać w opcji "zrób to sam" czyli silniczek tylny zdemontować, roznitować, przeczyścić, przesmarować, skręcić, i cieszyć się bezawaryjną pracą, natomiast z przodu (nie pomnę co ze smarowaniem ) napewno trzeba pokombinować z lepszym zabezpieczeniem przed korozją.

Cieknie spod anteny na dachu? Upsssss.... z czymś takim się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cieknie spod anteny na dachu? Upsssss.... z czymś takim się nie spotkałem.

 

Jest taka delikatna plamka na podsufitce i uszczelka przy antenie odgięta... czeka mnie demontaż podsufitki sprawdzenie czy rzeczywiście tam cieknie i ewentualne zabezpieczenie na przyszlość... wydaje mi się ze to efekt tego że poprzedni właściciel wjechał na automatyczna myjnie nie wykręcając anteny... no ale małymi kroczkami do przodu i będzie hulać wszystko jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...