Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co myślicie o serwisach ASO Nissana?


Gość USURI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzordz1984

Moja opienia na temat ASO... są uczciwi(raz niesłusznie wymienili przepływomierz, przyznali sie do błedu oddali kase wymienili sonde i gitara), są mili (dzwonia, informuja, dziekuje, prosze, człowiek czuje, że jego samochod jest w dobrych rekach), są drodzy (samo podbiecie do komputera 130 PLN) no i najgorsze na koniec, są niefachowi, to specjalisci od wymieniania a nie naprawy( miałem dziwne odgłosy podczas jazdy diagnoza w aso wymiana skrzyni bo uszkodzony mechanizm roznicowy cena 2500 PLN z uzywana skrzynia, pojechałem do zwyklego mechanika wymienił mi łozyska w skrzyni za 400 zeta i wszystko gra ) tak wiec jednoznacznie określić sie ich nie da... Ja w zależności od problemu... jeżdzę zarówno do ASO jak i do zwykłych mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 miechy temu kupiłem Civica i ku mojemu zaskoczeniu ceny w ASO byłby bardzo przystępne:

przykładowo wymiana oleju w skrzyni 40 PLN, regulacja zaworów 100 PLN, wymiana uszczelki pod deklem 80 PLN, za kompletną wymianę rozrządu wraz częściami coś koło 800 zeta.

Natomiast ASO Nissana to był zawsze jakiś kosmos.

 

Efekt jest taki, że do Hondy trzeba się dużo wcześniej umawiać bo są kolejki, a w Nissania pustki...

Nie rozumiem takiego podejścia firmy, to zniechęca do zakupu tej marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanowił się ktoś może z Was jakie wymagania musi spełnić stacja obsługi , aby uzyskać świadectwo autoryzacji? Jakie koszty musi ponieść w okresie istnienia? Gdzieś te pieniądze trzeba potem odzyskać.Nissan ma swoje z góry już ustalone ceny części i dilerzy dokładają do nich małą tylko część. Za to klient ma część zgodna ze wszystkimi normami producenta i standardowa roczną gwarancje. Jest drogo...ok , ale ile firm daje 3letnia gwarancje na swoje auta osobowe w tym segmencie? Mówię o gwarancji która nie ma 1000 pod punktów czego nie obejmuje.

Co do jakości usług. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia to czemu tego nie zgłasza? Jest dział odpowiedzialny za obsługę klienta i należało by ich poinformować. Nissan jeśli nie wie o problemie nie może go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu (12 lat) uwazam, ze gra jest kompletnie swieczki nie warta z finansowego jak i technicznego/jakosciowego punktu widzenia. Serwisowalem auto wylacznie w ASO przez wiekszosc tego czasu i przy ostatniej wizycie serwisant mnie poinformal, ze mi ktos grzebal w bloku silnika. Oficjalnie nic takiego nie mialo miejsca i nie bylo takiej potrzeby w ogole, wiec sami ocencie o czym to swiadczy. Juz nie wspomne, ze zainwestowalem prawie 3 tysiace zl w wymiane rozrzadu i pompy wody. Po paru miesiacach pokazaly sie wycieki oleju stwierdzone w niezaleznym warsztacie. Zglosilem sie do ASO - nie dosc, ze musialem zaplacic za weryfikacje usterki to na dodatek co przewidywalne w naszym kraju nie uznali reklamacji. Gdyby to byla naprawa za pare stowek to jeszcze bym sie nie dziwil (oszczednosci), ale tak to dziekuje. Inny przyklad - naprawa blacharska w ASO - tak zlozyli przedni pas, ze facet z PGD za glowe sie zlapal co za partactwo.

 

Generalnie prawda jest taka, ze nikt sie nie zatroszczy o stan techniczny auta, niz sam wlasciciel.

Czy to ASO, czy warsztat niezalezny nie ma znaczenia i podejscie jest mniej wiecej podobne (choc ja mam duzo lepsze doswiadczenia z niezaleznymi serwisami) z ta roznica, ze w ASO placimy kosmiczne pieniadze za czesci utrzymujac koncern samochodowy XYZ i robocizne utrzymujac molocha udajacego pseudo profesjonalizm taki sam jak w kazdej innej szopie (uwzglednijcie tez rotacje serwisantow i pseudo szkolenia). Roznica to najczesciej posiadanie sprzetu diagnostycznego Nissan Consult, dostepu do czesci Nissana i odpowiednich narzedzi, a i to nie zawsze.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas1980

No ASO No Problem

Złodziejskie praktyki jakie stosuje ASO doprowadzają do tego że ludzie nie mogą normalnie serwisować swoich aut.

Podam przykład: szukałem lampy do sojej P11 po lifcie w interCars bez rabatu kosztowała 700zł

W Aso ta sama lampa VALEO kosztowała 1350zł.Pytam się człowieka z Aso dlaczego jest taka różnica a on bezczelnie że to dlatego że jest to oryginalna lampa Nissan.Kiedy mu wyjaśniłem że lampy soczewkowe do P11 produkuje Valeo gość odrzekł z uśmiechem "nie wiedziałem"

Więc drodzy klubowicze

NIE DORABIAJMY ZŁODZIEJI I TŁUSTYCH DYREKTORÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość waldi1961

Witam, po zakupie podjechałem do ASO w Rzeszowie AUTONIX, bezproblemowo mi sprawdzili autko silnik i podzespoły i powiedzieli żebym wsiadał, jeździł i sie o nic nie martwił, obsługa bardzo miła i fachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...