Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zamiana klimatyzacji manual na climatronik


boom-er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów.Moje pytanie brzmi czy orientujecie się co potrzebne jest do wymiany manualnej klimatyzacji na automatyczną?Czy przełączniki do klimatyzacji automatycznej maja moduł sterujący?

Z gory dzięki za odp.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w tej sprawie tam ciężko znaleźć odpowiedź,

 

pomózcie koledzy bo jestem w kropce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciągnął mnie temat i przeglądałem service manula, no i nie bardzo widać by była inna różnica niż moduł sterujący. Nie doszukałem się tylko jak jest realizowana dwustrefowość w kontekście czy mieszalnik w wersji manual i auto jest taki sam. Kiedyś na forum odezwał się uczynny człowiek pracujący przy montażu QQ. Było to w temacie tweeterków w kokpicie. Pomoc takiego człowieka byłaby bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby założyć klimatronik to musisz zmienić:

- panel sterowania

- wiązke elektryczną

- nagrzewnice z obudową (ponieważ wszystko jest na silniczkach elektrycznych)

 

Po zrobieniu tego wszystkiego i tak nie uruchomisz klimy ponieważ w nissanach jest coś takiego jak BCM który trzeba przeprogramować tak aby on miał ustawione że w samochodzie jest klimatronik dopiero wtedy zacznie działać klima prawidłowo jeżeli wszystko jest podpięte ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby założyć klimatronik to musisz zmienić:

- panel sterowania

- wiązke elektryczną

- nagrzewnice z obudową (ponieważ wszystko jest na silniczkach elektrycznych)

 

Po zrobieniu tego wszystkiego i tak nie uruchomisz klimy ponieważ w nissanach jest coś takiego jak BCM który trzeba przeprogramować tak aby on miał ustawione że w samochodzie jest klimatronik dopiero wtedy zacznie działać klima prawidłowo jeżeli wszystko jest podpięte ok.

 

Dziękuje bardzo za pomoc.Widze ze jednak to bedzie spory wydatek i raczej zostane przy manualu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...