Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nawigacja


234diego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam maly problemik moze cos doradzicie. ma tine 2,2 dci 2005 rok sprowadzona z niemiec jest w niej nawigacja mapa niemiecka która u nas nie chodzi co zrobic zeb cos zaczelo dzialac czy mozna wgrac nasza polska jak? i skad moze juz ktos to przerabial druga sprawa to pin do kluczyka jak go zdobyc i bo w serwisie krzycza 700 zl poradzcie cos pozdro moj majl andy.m1@vp.pl dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam maly problemik moze cos doradzicie. ma tine 2,2 dci 2005 rok sprowadzona z niemiec jest w niej nawigacja mapa niemiecka która u nas nie chodzi co zrobic zeb cos zaczelo dzialac czy mozna wgrac nasza polska jak? i skad moze juz ktos to przerabial druga sprawa to pin do kluczyka jak go zdobyc i bo w serwisie krzycza 700 zl poradzcie cos pozdro moj majl andy.m1@vp.pl dzieki

 

W tych tematach to za dużo nie wiem, na szzcęśćie kluczyki działają <_< natomiast z tego co kiedyś sporo czytałem na forum nissanka ale w dziale chyba elktrycznym musisz poszukać to jeszcze jakieś pół roku temu na mur nawigacja była nie do ruszenia :| żadna płyta z młodszych modeli nie dała się wczytać ani przerobić niestety. Może coś teraz odkryli ale obawiam się że nie. Przekop forum i poczytaj a jak coś znajdziesz to się podziel. Obawiam się że ew. koszty przekroczą koszt nówki Nawigacji za jakieś 1000 zł :( U nas ten temat nie był zbyt popularny bo raczej mamy Tinki bez LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam maly problemik moze cos doradzicie. ma tine 2,2 dci 2005 rok sprowadzona z niemiec jest w niej nawigacja mapa niemiecka która u nas nie chodzi co zrobic zeb cos zaczelo dzialac czy mozna wgrac nasza polska jak? i skad moze juz ktos to przerabial druga sprawa to pin do kluczyka jak go zdobyc i bo w serwisie krzycza 700 zl poradzcie cos pozdro moj majl andy.m1@vp.pl dzieki

Nawigacja

proponuję poszukać, są linki na forum, chyba w Primerach, do manuali i serwisówek od naszych aut, warto wiedzieć co dzie w aucie siedzi, w serwisówce namierzysz fizyczne płożenie navi, oraz schemat podpiecia elektronicznego. Tak na szybko, jeśli dobrze pomnę to navi ma swój czytnik CD, chyba gdzieś pod przednim fotelem pasażera, w wersjach bez navi, jest to miejsce zmieniarki CD (chociaz mogłem cos pokręcić, bo pytanie gdzie jest czytnik gdy mamy Tinkę z navi i ze zmieniarką ?!?), w czytniku CD jest płytka z mapami, wystarczy podmienić płytkę na taka z właściwymi mapami i...... wydawałby się że jestesmy w domu, niestety z tego co czytałem, wkładane na płytce mapy powinny być w odpowiedniej wersji softu navi, a co gorsza nasz kraj dotąd nie cieszył sie większym zainteresowaniem producenta, to nawet jeśli dorwać fabryczne mapy Polski, to jest to porażka. Nie czytałem, nie trafiłem na wzmianki by ktoś próbował przystosować/przerobić nissanowskie navi do współpracy z np Automapą.

 

Kluczyk

nie wiem po co Ci ten kod, bo jak coś Ci sie posypie, to i tak pewnie bedziesz musiał bryknac do jakiegos warsztatu, a tam z pinem/kodem sobie poradzą. Wnioskuję, ze nie dostałeś kompletu papierów (chodzi o kartę gwarancyjną, gdzie jest wpisany/wlepiony) od swego auta, zatem zamiast do ASO, lepiej się udać do warsztatu posiadającego sprzęt diagnostyczny i tam za jakieś 40-50 PLN powinni odczytac i podac Ci pin/kod. Ewentualnie, jesli masz zaciecie do "zrób to sam" proponuję sprawdzenie (to formalność bo powinienes mieć) złącza diagnostycznego po lewej stronie pod kierownicą, jesli jest to OBD2 (fotorelację dotyczącą diagnostyki EOBD/OBD2 autorstwa wujka_trzciny, co prawda dotyczącą ELMa, ale jest w niej fotka, jak wygląda złącze, znajdziesz w pokoiku "Almera"), to zainteresowanie się interfejsem KKL (kosztuje ok 50-60PLN) - jak sprzedawcy donoszą pozwala on na kombinacje z kodami (i nie tylko to).

 

No i to by było tyle z mego wymadrzania się ;)

Pozdrawiam

 

Ps.

Zapomniałbym, jeśli pilot w kluczyku rozkodowałby Ci się, i nie mógłbyś z niego otworzyć/zamknac zamka/drzwi, to też trzeba przekopać forum, bo jak pomnę jest opublikowany sposób samodzielnego ponownego zakodowania.

 

Drobne uzupełnienie

Tak odnośnie navi i postu Bodka05, mam Tinkę z LCD, i z przyciskiem MAP, na kokpicie, byłem, pytałem w ASO odnosnie rozbudowy o navi, Pan z ASO mówiąc że będzie to kosztowało ok 1 - 1,5tys., jednocześnie serdecznie mi tego odradzał, bo navi przeznaczone dla Tinki ma stare mapy na których Polska potraktowana jest jako kraj tranzytowy, więc jest tylko kilka najwiekszych miast potraktowanych "przelotowo", a tak pustka. Bardziej opłacalne jest wyposażenie się w samodzielną navi, albo telefon z navi - lepiej sie na tym wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie navi, bardziej mnie interesuje możliwość takiego podpięcia zewnętrznej navi, by możliwe było przyciskiem MAP, aktywowanie odbioru sygnału wizyjnego z tejże zewnetrzenj navi. Trafiłem nawet na fotki, że ktoś się tak wpiął, ale zero opisu co i jak w zakresie "zrób to sam". Byłoby miodzio gdyby można z kokpitu sterować tą zewnętrzną navi - ale choć może wykonalne, to już "marzenie zcietej głowy". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...