Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kapie Olej :/


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Niestety w moim tyranie kapie olej ... Ale to dopiero gdy przejedzie się większy dystans ... tak ok. 15 km . Na początku bardzo po mału kapało ale ostanio zostają coraz większe kałuże ... Czego to może Być przyczyna ? Prosze o szybką odpowiedz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu z tyłu z prawej z lewej, jaki kolor oleju silnikowy, przekładniowy ?

Więcej szczegułów.

 

 

Cieknie z przodu .. czarny kolor .. Wylatuje gdzieś z silnika ...

 

Hmm, pytanie dość dziwne. Wjedź na kanał i zobacz skąd kapie. Bez szklanej kuli nikt Ci na odległość nie odpowie :)

Pozdr

 

 

Byłem na kanale .. ale niestety nie widać skad leci ... Ale wydaję mi się że to zimering się zepsuł :/.

Edytowane przez Talaga12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Ja też miałem podobny problem z kapiącym olejem, a i mój poprzednik też. Jak kupiłem auto to cały most przedni miał grubą twardą warstwę na sobie piachu zmieszanego z olejem. Wydawało mi się, że to stary rozlany olej wyciekający z filtra przy jego wymianie, a każdy wie jak się wymienia filtr olejowy. Bez rozlania części starego ojeju z filtra to się nie obejdzie. Okazało się jednak, że to minimalnie sączy z okolic filtra olejowego. Tak dosyć długo jeździłem bo od wymiany do wymiany oleju dolewać nie musiałem. Po remoncie samochodu gdzie wszystkie podzespoły miałem oczyszczone i pomalowane to mnie zaczęło denerwować, a zwłaszcza, że wyciek się w ostatnim czasie nasilił. Podkreślę, że u mnie trwało to kilka wymian oleju, jeździłem do firmy sprzedającej oleje i tam kupowałem olej z wymianą bo sam z powodu filtra nie chciałem się brudzić. Pewnego dnia zabrałem się za sprawdzanie przyczyny wycieku i cały czas podejrzewałem, że cieknie spod łączenia któregoś przewodu olejowego, okazało się ku mojemu zdziwieniu, że to tylko słabo przykręcony filtr olejowy. "Fachowcy" słabo dokręcają filtr olejowy bo jest do niego ciężkie dojście.

Więc sprawdź czy to właśnie nie ta banalna drobna usterka występuje w Twoim samochodzie oczywiście jeśli to cieknie z tamtego miejsca, zajmie Ci to kilka minut, a może rozwiąże Twój problem.

Teraz po każdej wymianie będę już sprawdzać po "fachowcach" dokręcenie filtra. Obecnie mam suchy silnik i nigdzie nie ma wycieków oleju, ale filtr sam dokręcam.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie również był podobny problem z kapiącym olejem okazało się że filtr faktycznie był mocno dokręcony ale po skosie i się sączyło po trochu wymiana na nowy filtr i dokręcenie go poprawnie zakończyło problem z kapaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś cudem kapie ci z okolic chłodnicy oleju?

 

 

Z lewej strony zobacz na bloku silnika (patrząc od atrapy) Aczkolwiek w to wątpię.

 

Może turbo już tak zmordowane jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy w sprawie informacji uszczelniacza skrzyni w miejscu wału wychodzącego do tyłu. Jakie wymiary, bo potrzebuję kupić i wymienić a nie mogę pozwolić sobie na postawienie rozkrecenie i dopiero zmierzenie/sprawdzenie i szukanie np. co by moglo wiazac sie np z 3 dniami bez terenówki ...

 

Proszę o pomoc, może ktoś wie gdzie dostanę takowy ??

 

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy w sprawie informacji uszczelniacza skrzyni w miejscu wału wychodzącego do tyłu. Jakie wymiary, bo potrzebuję kupić i wymienić a nie mogę pozwolić sobie na postawienie rozkrecenie i dopiero zmierzenie/sprawdzenie i szukanie np. co by moglo wiazac sie np z 3 dniami bez terenówki ...

 

Proszę o pomoc, może ktoś wie gdzie dostanę takowy ??

 

Pozdroo

 

Czesc hubert ;)

Sciagam wlasnie serwisowki do terrano td27

Jak znajde w nich oznaczenie tego uszczelniacza to napisze na forum no i oczywiscie przekaze szefowi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Do -- "hoobiRT" --

 

Nawet w katalogu serwisowym Nissana nie podają wymiarów, są tam tylko kody danej części. Może po kodzie dzwoniąc do jakiegoś życzliwego serwisu podadzą wymiar tego uszczelniacza. W Toruniu zlikwidowali serwis Nissana więc nie mogę już nic załatwić. Napisz do mnie na PW podając swój e-mail to podeślę Ci coś na ten temat - BEZINTERESOWNIE. Może się przyda.

 

Powodzenia

 

 

Jedni pomagają sobie bezinteresownie, a inni chcą na pomocy zarabiać!

Tak jak w temacie: "Terrano II potrzebna instrukcja obslugi"

Edytowane przez azm-61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Do -- "hoobiRT" --

 

Nawet w katalogu serwisowym Nissana nie podają wymiarów, są tam tylko kody danej części. Może po kodzie dzwoniąc do jakiegoś życzliwego serwisu podadzą wymiar tego uszczelniacza. W Toruniu zlikwidowali serwis Nissana więc nie mogę już nic załatwić. Napisz do mnie na PW podając swój e-mail to podeślę Ci coś na ten temat - BEZINTERESOWNIE. Może się przyda.

 

Powodzenia

 

 

Jedni pomagają sobie bezinteresownie, a inni chcą na pomocy zarabiać!

Tak jak w temacie: "Terrano II potrzebna instrukcja obslugi"

 

 

Witaj, na PW nie mogę wysłać(chyba za mało postów ?? ) ale moge podać tu

maila h00bi_rt@o2.pl

 

skuwiak także będę wdzięczny :)

Edytowane przez hoobiRT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...