Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Orurowanie do X-triala


wysockip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam się nad założeniem orurowania do mojego X (przednie i boczne progi) ale mam wątpliwości co do legalności takiego orurowania, czy ktoś z was już może przerabiał ten temat ?? bo opinie na internecie są podzielone jedni mówią że legalne drudzy że nie, a nie chciałbym wydać 2 tys zł na coś co przy najbliższym przeglądzie lub kontroli drogowej każą mi ściągnąć. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę!

 

Ja własnie zastanawiałem się nad tym samym problemem. Jeśli ktoś zna roziwązanie - proszę o post

KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odwiedziłem diagnostykę samochodową wykonującą przeglądy rejestracyjne pojazdów i powyższe pytanie panu diagnoście, i oto co mi odpowiedział: istnieje w Polsce ustawa która reguluje między innymi i założenie orurowania ochronnego na przód pojazdu, i mówi ona o tym że takie orurowanie powinno posiadać odpowiednią homologację aby można było je zamontować na aucie, bez homologacji można zamontować orurowanie o nie większej wadze niż 0,5 kg, niestety jest przepis mówiący o obowiązku posiadania homologacji ale w Polsce nie jest ustanowiona żadna instytucja która to mogłaby wydawać takie homologację, więc defacto przepis jest martwy, i pan diagnosta zapewnił mnie że jeżeli orurowanie będzie solidnie zamontowane i nie będzie posiadało ostrych krawędzi to na pewno nikt nie zrobi mi żadnego problemu na przeglądzie lub przy kontroli drogowej, więc jestem już umówiony na założenie przedmiotowego orurowania do swojego X-a, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ja mam założone orurowanie i nigdy mnie nie zapytano na przeglądzie czy mam na nie homologację choć prawda jest taka że orurowanie musi mieć homologację od producenta np; NISSANA czy innego prywaciarza ważny jest papierek ,inaczej jest jak spowodujesz wypadek i zginie osoba np;pieszy rodzina zmarłego może oskarżyć Cię że Twoje orurowanie nie miało homologacji i dlatego zginął więc lepiej je mieć dla świętego spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...