Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka moc 2,2 dCi


Gość lopes72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam X-trail 2,2 dCi, jeszcze z francuskim dowodem rejestracyjnym. Nigdzie nie ma danych o mocy.

 

Jak sprawdzić czy jest to 136KM czy tylko 114 KM?

 

We francuskim dowodzie jest wpisana moc, po francusku ; "puissance" lub rubryka CV z tym ze w CV

czasem wpisuja tzw. moc rejestracyjna co nie ma nic wspolnego z rzeczywista.

 

Silniki 2,2 dCi byly i sa albo 114 KM albo 136 KM a to tez jest na tabliczce znamionowej no i dodatkowo

sprawdz czy masz intercooler, 114 KM nie mialy.

 

pozdrawiam klubowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We francuskim dowodzie jest wpisana moc, po francusku ; "puissance" lub rubryka CV z tym ze w CV

czasem wpisuja tzw. moc rejestracyjna co nie ma nic wspolnego z rzeczywista.

 

Silniki 2,2 dCi byly i sa albo 114 KM albo 136 KM a to tez jest na tabliczce znamionowej no i dodatkowo

sprawdz czy masz intercooler, 114 KM nie mialy.

 

pozdrawiam klubowiczow

 

Dziękuję,

w dowodzie "puissance" jest puste miejsce, tylko adnotacja, że samochód jest w "9" państwowej kategorii mocy.

Chłodnice powietrza doładowanego mam, a gdzie ta tabliczka znamionowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

w dowodzie "puissance" jest puste miejsce, tylko adnotacja, że samochód jest w "9" państwowej kategorii mocy.

Chłodnice powietrza doładowanego mam, a gdzie ta tabliczka znamionowa?

 

Jedna masz pod fotelem pasazera ale ta chyba tylko o nr. karoserii, tabliczka silnika powinna byc kolo numeru ktory jest wybity

na metalu- chyba z prawej strony - ale nie jestem pewny i trudny dostep.

jesli masz chlodnice tzn. ze powinienes miec 136 KM.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

w dowodzie "puissance" jest puste miejsce, tylko adnotacja, że samochód jest w "9" państwowej kategorii mocy.

Chłodnice powietrza doładowanego mam, a gdzie ta tabliczka znamionowa?

Hej Kolego, ja mam ten sam problem 114 czy 136 koni, móglbys mi napisać, gdzie się owa chłodnica powietrza doładowanego znajduje?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica powietrza doładowanego zwana też intercoolerem lub CAC (charged air cooler) w X-trailu jest nad pomiędzy silnikiem a maską. Dodatkowo pod samą maska sa prowadzone kanały doprowadzające powietrze. W x-trailu CAC jest cały aluminiowy, wyglądem przypomina chłodnice, większa jest tylko podziałka taśmy chłodzącej no i zbiorniki sa aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z intercoolerem czy bez mam tylko 115 KM. Odczytali mi to z tabliczki znamionowej.

 

Jak ropoznać 115KM czy 136KM >>>>

 

miejsce na akumulator ma 31 cm = 136 KM

miejsce na akumulator ma 27 cm = 115 KM

 

oba maja takie same intercoolery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-trail 136KM to model po lifcie w 2004 roku. Najprościej odróżnić sterownikiem do klimy na kokpicie. Starsze ( 114KM ) mają panel z przyciskami i wyswietlaczem a nowsze (136KM) mają 3 pokrętła.

 

Tak wogóle to witam - mój perwszy wpis a od 3 tyg jestem ( mam nadzieję - szczęśliwym ) posiadaczem X-trail 136KM z 2004 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć jak jest.

Przyznaję się, że mam chłodnicę z górnej fotki z postów powyżej. W tymczasowym dowodzie mam wpisane w pozycji P.2 '100.00', bez jednostki, ale idąc za rozporządzeniem jest to "P.2 maksymalna moc netto silnika (w kW)" - ta wartość wyszła z przeglądu przed rejestracją.

 

Podsumowując: T30, 2002r., 100kW mocy wg dowodu rejestracyjnego, ale sterowniki do klimy po staremu (jedno pokrętło, wyświetlacz, guziki - przypomina trochę radio)

 

Chyba poszukam tej tabliczki i coś porozgryzam sam <_<

(dzięki za fotki)

 

dzień później. Jeszcze dodam, że długość akumulatora to 25-26cm.

Edytowane przez perkozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...