Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Woda w drzwiach.


the_best_devil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nietypowy problem kupiłem nissana primerę p12 2.2 Diesel. A mianowicie po silnych opadach deszczu w tylnich drzwiach zauważyłem dużą ilośc wody, która po podniesieniu dolnej uszczelki wyleciała. Czy mógłby mi ktoś podpowiedziec skąd ta woda się tam znalazła, którędy mogła się tam dostac?. <_<

Proszę o w miarę sensowne odpowiedzi ;)

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To dość typowe zjawisko. Woda dostaję się tam ściekając po szybie w czasie opadów lub wizyty w myjni. Trzeba tylko dbać o czystość otowrów odprowadzających tą wodę tak by były drożne i po kłopocie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w poprzednim aucie - z woda płyną paprochy i jak pisał przedmówca co pewien czas trzeba udrożnić odpływy. Ja robiłem to zawsze po myciu auta kawałkiem druta stalowego. Teraz to lepiej robić nawet częsciej - bo w niedługim czasie woda w drzwiach oznacza zamarznięte zamki/klamki/szyby/głosniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG - te typy tak nie mają. Spływająca woda w drzwiach po szybie jest normalna w prawie każdym aucie. Co jakiś dłuższy czas trzeba sprawdzić otwory odprowadzające wodę z drzwi, nie ma w tym nic nienormalnego, przetykasz, usuwasz syf i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnej części drzwi są dwa otwory z prawej i lewej strony pod uszczelką. Należy odgiąc ją trochę i będą widoczne również w uszczelce są małe otwory, które też powinny by drożne. :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jak wyżej.Przeżyłem tą wodę i śmiać mi się chciało gdy w biały dzień otworzyłem tylne drzwi, udrożniłem otwory i wyleciało sporo wody.Dlatego staram się dbać żeby się to nie powtórzyło. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze jak jest woda to cos chlupie czy slychac przelewanie sie?? mialem taki objaw w poprzednim aucie zauwazalny zwlaszcza zima ale na 100% nie wiem czy to bylo to , teraz w p12 nic takiego nie slysze ale zdaje sobie sprawe ze ta woda pewnie z czasem tam sie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

u mnie tez jest ten problemik, najpierw miałem w lewych tylnech drzwiach a teraz mam w prawych, faktycznie po wyjeciu uszczelki z jednego otworku leje sie jak z kranu, widocznie inna jest zatkana. trzeba to udrożnić koniecznie bo ulewy są a auto nabiera wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak raz miałem w tylnych drzwiach w mojej p12 norma ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Co przedmówcy mówią, to jest godną uwagi i wielką prawdą. Ja dodam od swojej strony coś takiego......

Każdy samochód który zakupię, to zdejmuję boczki drzwiowe / jak to mówią , warto zobaczyć "co w trawie piszczy"/ , najlepiej w okresie letnim, przeczyszczam otworki i wyczyszczam środek drzwi /nawet odkurzaczem + wąska ssawka/. Następnie zaklejam otworki od zewnątrz np. taśmą lub gumą do żucia i rozgrzanym czystym rzadkim olejem silnikowym za pomocą jakiejś buteleczki ze spryskiwaczem, opryskuje całe wnętrze drzwi-poszycie.

Po około tygodniu jazdy z zaślepionymi otworami, otwieram drzwi na całą szerokość i pozwalam, aby nadmiar oleju spłynął z drzwi np. na ziemię /w pojemniczek oczywiście, bo kłania się wszędzie ekologia/, po wcześniejszym otwarciu-odślepieniu zatkanych otworów.

Potem wiem że wpadająca woda nie będzie się zatrzymywała na oleistej powłoce blachy, oraz to, że szybciej wypłynie. Oczywiście dalsza kontrola nad otworami spustowymi musi być.

W niektórych markach lub modelach samochodu, wypadało by przewiercić dodatkowy otwór-otwory na odpływ nadmiaru wody, aby np. ściśnięta uszczelka drzwiowa nie blokowała otworu technologicznego, który akurat nie jest w tym miejscu co powinien, Czasami trzeba poprawić inowacje fabryczne.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z wodą w drzwiach u siebie nie spotkalem , rozbieralem ostatnio wszystkie drzwi jak wygluszalem auto korozji nie bylo nawet kurzu bym powiedzial , ale zamiast smarowac olejem drzwi chyba pokusilbym sie o nowe uszczeli a to smarowanie wykonal ewentualnie zapobiegawczo no chyba ze drzwi byly walone i klepana to zadna uszczelka nie pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Tak, oczywiście że dla zabezpieczenia i z przyzwyczajenia. Robiłem to już w samochodzie Zaporożec w tym z "uszami", progi oczywiście też - tak, jeździły takie samochodziki z ZSSR po kraju. Mówiono o nich - "zemsta Stalina". Przyzwyczajenie zostało do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z wodą w drzwiach u siebie nie spotkalem , rozbieralem ostatnio wszystkie drzwi jak wygluszalem auto korozji nie bylo nawet kurzu bym powiedzial , ale zamiast smarowac olejem drzwi chyba pokusilbym sie o nowe uszczeli a to smarowanie wykonal ewentualnie zapobiegawczo no chyba ze drzwi byly walone i klepana to zadna uszczelka nie pomoze...

 

U mnie też to nie jest codziennością myje samochód dość często, sprzątam w środku i akurat ostatnio wylała się spora ilość wody podczas czyszczenia drzwi od środka, ruszyłem tą dolną uszczelką. Być może miałem niedomkniętą szybę, aczkolwiek z tym zjawiskiem spotkałem się już ze 2 razy a nie za każdym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...