Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie 2.0 dCi


Gość pikus75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga - at the destination

Total dostanie 1740

Sr predkosc 97

Spalanie 8.2

Cruzing speed 140/145 (ostatni odcinek)

 

Autostrady w HR gładkie jak pupa niemowlęcia - jak / kiedy udało im się to zbudować - nie wiem

Ostatni raz byłem tu 5 lat temu ??

 

Obecnie następuje RESET - efekt koniec z internetem na 2tyg zobaczymy czy się uda ;)

 

 

... fine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do 1,5 dCi się nie wypowiadam, nie znam nikogo kto jeździ autkiem z tym motorem...

To napiszę bez ściemniania. 1,5 dCi 110 KM. Przejechane prawie 20 000 km, 2/3 trasa (w tym większość autostrada), 1/3 miasto (Kraków), klima włączona cały czas, zapełnienie pojazdu: 2-3 osoby. Średnie spalanie faktyczne z kilometrów i tankowania (nie komputera) wyszło 6,1. Silnik musi swoje spalić. A pali tyle ile mu naleję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem po pierwszej trasie moim QQ+2. Trasa Gdynia-Karpacz-Gdynia z jazdą w górach i wyskokiem do Liberca w sumie 1450km. Spalanie wg kompa 7,6l natomiast wg przeliczenia zatankowanego paliwa 7,9l. Jazda do 130km/h momentami szybciej na autostradzie a później to raczej zgodnie z przepisami. Czytałem we wcześniejszych postach o dużej rezerwie paliwa, u mnie w drodze powrotnej zapaliła się rezerwa gdy zostało 55km zasięgu. A że byłem na płatnej autostradzie i przejechałem stację paliw a okazało się że była to ostatnia po drodze to dojechałem do Matarni praktycznie na oparach-tak mi się wydaje. Po zatankowaniu do pełna w bak weszło 62l. więc zbiornik był praktycznie pusty. Nastepnym razem nie będę już ryzykował i zatankuję na pewno szybciej. Aha czy u was także zasięg pokazuje się tylko do 20km. a po tem są kreseczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czy u was także zasięg pokazuje się tylko do 20km. a po tem są kreseczki??

Tak, te kreseczki u mnie też się zapalają (tylko raz go tak wygłodziłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po pierwszej trasie moim QQ+2. Trasa Gdynia-Karpacz-Gdynia z jazdą w górach i wyskokiem do Liberca w sumie 1450km. Spalanie wg kompa 7,6l natomiast wg przeliczenia zatankowanego paliwa 7,9l. Jazda do 130km/h momentami szybciej na autostradzie a później to raczej zgodnie z przepisami. Czytałem we wcześniejszych postach o dużej rezerwie paliwa, u mnie w drodze powrotnej zapaliła się rezerwa gdy zostało 55km zasięgu. A że byłem na płatnej autostradzie i przejechałem stację paliw a okazało się że była to ostatnia po drodze to dojechałem do Matarni praktycznie na oparach-tak mi się wydaje. Po zatankowaniu do pełna w bak weszło 62l. więc zbiornik był praktycznie pusty. Nastepnym razem nie będę już ryzykował i zatankuję na pewno szybciej. Aha czy u was także zasięg pokazuje się tylko do 20km. a po tem są kreseczki??

To ile km przejechałeś od zapalenia się rezerwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie jestem w stanie tego powiedzieć ale jechałem od strony Grudziądza do Gdyni i przegapiłem stację Shell a myślałem że jeszcze coś po drodze będzie. Tak jadąc już wolniej dojechałem do Matarni też do Shella, wg google ostatnia stacja na A1 jest na wysokości Pelplina co daje odległość ok 105km a już rezerwa się zapaliła kilka km wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po dłuższej trasie (ponad 1000 km) i wyszło mi to tak: spalanie wg komputera 8,6, rzeczywiste wyliczone 8,0. Trasa w połowie po drogach krajowych, druga połowa na autostradzie z prędkością ok. 140 km/h + troszkę miasta.

Na pokładzie dwie osoby plus małe dziecko + sporo bagażu.

Jak widać - 2,0 dCi, napęd 4x4 ale włączony tylko na jedną oś.

I jeszcze pytanie - czy ewentualna wymiana jakiś filtrów mogłaby coś polepszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliżam się do miesiąca od kiedy się zacząłem pilnować z pedałem gazu i z prędkościami(zwykłe drogi 60-90, szybsze 90-140), obecny wynik spalania to 6.8 (komputer i obliczenia się nie różniły, ale spalania nie kasuje od jakiegoś czasu) jazda ostatnio to 2 osoby + wózek inw. w bagażniku, wszystkie opony napompowane na 2.3 (przód norma, tył uśredniony miedzy 2.1 a 2.6)

 

codzienne dojazdy to 20 km trasa zwykła jedno jezdniowa i ok 10 km miasto

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Moje wyniki spalania QQ+2, 2,0 dCi

Auto 2011 rok, przebieg 70 tys

Naped na jedna os, skrzynia manualna

Jazda 2 tygodnie po Norwegii, gory i fiordy, krete drogi. Predkosci 60-110 km/h

Nie spieszylem sie zbytnio.

Auto z boxem na dachu + 2 osoby i wypalowane bagazami, namiotem i sprzetem kempingowym.

Spalanie na poczatku 6 a pozniej stabilne 5,8!!!

Po zatankowaniu komputer wskazywal zasieg 1076 km!!!

 

Oczywiscie wypakowane bagazami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z kronikarskiego obowiązku ... :)

 

wakacyjny wypad - ponad 4000 kilometrów, 6 osób na pokładzie, box na dachu,  na autostradach tempomat ustawiony na 135 km/h

 

średnie spalanie 8 litrów -  dla mnie akceptowalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie QQ+2 2,0 dci to od 10 do 12L.

Większość prędkości autostradowe (180km/h).

W mieście "nie doje" ani nie jeżdże na luzie dlatego spada do 9L.

 

Jak komuś spala mniej tzn. że jeżdzi na taksówce lub w niedziele do kościoła.

Dużej masy (QQ +2) i mocy (190 HP) nie oszukacie.

No chyba że turbinka Kowalskiego (wynalazek do poloneza) lub magnetyzery + dopalacze do paliwa.

:-) :-) :-)

 

Pozdrawiam fanów szybkich QQ (mocne silniki, najdynamiczniejsza sylwetka i najmniejszy cx - współczynnik oporu powietrza, w porównaniu do innych suv jak Yeti i inne).

post-38850-0-21420700-1373654511_thumb.jpg

Edytowane przez Tymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Spalanie QQ+2 2,0 dci to od 10 do 12L.

Większość prędkości autostradowe (180km/h).

W mieście "nie doje" ani nie jeżdże na luzie dlatego spada do 9L.

 

Jak komuś spala mniej tzn. że jeżdzi na taksówce lub w niedziele do kościoła.

Dużej masy (QQ +2) i mocy (190 HP) nie oszukacie.

No chyba że turbinka Kowalskiego (wynalazek do poloneza) lub magnetyzery + dopalacze do paliwa.

:-) :-) :-)

 

Pozdrawiam fanów szybkich QQ (mocne silniki, najdynamiczniejsza sylwetka i najmniejszy cx - współczynnik oporu powietrza, w porównaniu do innych suv jak Yeti i inne).

o kolego, piszesz jak wyrocznia!!

ale uszanuj innych którzy mają nie tylko inne zdanie ale i inne spalanie, ja czasami mierzę i najmniej wyszło mi 5,9 przy w miarę spokojnej jeździe (średnio 90 km/h) w trasie, bo jak nie ma autostrady pod ręką to gdzie rozwinąć więcej, natomiast ostatnio wyszło 7,1 przy czym pogoniłem dwa razy autostradą i jeździłem pełnym stanem z boxem na dachu, a wierz mi że do kościoła to chodze na piechote bo mam 50 metrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już 3,5 latka i spalanie najczęsciej dużo niższe niż wasze:

 

trasa delikatnie   70-90 km/h        5,2-5,5   (raz zrobiłem  4,9 !!!  pprzy 150 KM,  Kielce - Tarnobrzeg  115km, padało więc nie wyprzedzałem - jazda 60km/h i chyba z wiatrem.

autostrada   130-140 km/h           7,3          (na tempomacie)

miasto                                           7,5-8        (czasami więcej- cięzko wyczuć)

 

teraz na kompie około 1000km  jazda mieszana 6,5 l/100km)       


tylko, że mam napęd na przód i manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej masy (QQ +2) i mocy (190 HP) nie oszukacie.

Tu to sam się oszukałeś, bo 2.0 dci ma 150 HP :), chyba, że jakiś tuning robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to sam się oszukałeś, bo 2.0 dci ma 150 HP :), chyba, że jakiś tuning robiłeś.

tak, robił. Pisał o tym wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Czy kotś może mi zdradzić tajniki oszczednej jazdy bo ja chyba nie umiem

 

wczoraj zrobilem trase 1000km

autostrada

predkość 12- 140 km/h

tempomat

2+1

pelny bagażnik

spalanie 9 litrów

 

w odniesieniu do niektorych waszych wypowiedzi to chyba duzo  :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy kotś może mi zdradzić tajniki oszczednej jazdy bo ja chyba nie umiem

 

wczoraj zrobilem trase 1000km

autostrada

predkość 12- 140 km/h

tempomat

2+1

pelny bagażnik

spalanie 9 litrów

 

w odniesieniu do niektorych waszych wypowiedzi to chyba duzo :P

 

pozdrawiam

u mnie przez skrzynie spala jeszcze więcej wiec nie masz co sie przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostanio jeżdzę oszczędnie

w miescie przepisowowo 80, 60

poza do 120

 

spalanie 5,7-6 litrów, najczęściej 5,8

zarówno w miescie jak i poza

pozazdroscic tylko. U mnie 6.5 litra to tylko w lato na trasie ze stała prędkością 90-100. Normalna jazda miasto (dynamicznie raczej) trochę trasy (140-160) to Mam średnia koło 8,5 (z komputetA) Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostanio jeżdzę oszczędnie

w miescie przepisowowo 80, 60

poza do 120

 

spalanie 5,7-6 litrów, najczęściej 5,8

zarówno w miescie jak i poza

 

Jak dla mnie szacun. Nam komputer pokazuje po mieście 8.9-9.1 (tylko miasto), a po resecie i wycieczce poza miasto spada do 7.9-8.0 i potem ponownie pnie się do poprzedniej wartości. Chyba mamy ciężkie nogi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...