Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol GRII Y61 2,8 TD6 - 1998r


Gość gbur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc - moj Patrol GRII Y61 2,8 TD6 1998r zaczął dymic na niebiesko przy każdym rozruchu na gorącym silniku. Dymienie ustepuje jak juz zaczynam jazde, samochod nie stracil mocy itp itd. Rozruch na zimno natomiast nastepuje chyba nie na wszystkich cylindrach ale dymienia niema - pojawia sie dopiero przy rozruchu na cieplym silniku. W związku z tym postanowilem wymienic końcówki wtryskiwaczy i jakis madry pan w sklepie z czesciami dobral mi z katalogu jakies końcówki o symbolu DNOSD187 jakiejs rzekomo japonskiej firmy (kosztowaly ok 50zł - cos tanio jak na japonskie :/ ).Dodam ze po wyjęciu starych końcówek 3 z nich lały (sprawdzane na takim urządzeniu jakims do wtrysków) ale numery mialy inne DNOSD229 albo 292 (nie pamietam)a firma to Zexel. Po zalożeniu tych nowych końcówek Patrol zapalil normalnie ale po nagrzaniu sie do swojej zwyklej i stalej temp. pracy zaczął znowu dymic na niebiesko i pracowac nierówno. W związku z tym wyjęte zostały te nowe końcówki i okazalo sie ze na ciepło tez 2 z nich lały.

 

Proszę o poradę bo nie wiem czy problemem tutaj sa zle dobrane koncowki wtrysków czy ew. cos innego.

 

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę o poradę bo nie wiem czy problemem tutaj sa zle dobrane koncowki wtrysków czy ew. cos innego.

 

POzdr

Sprawdź świece żarowe ... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi na niebiesko to może uszczelniacze zaworów ? Najlepiej zrobić diagnostykę silnika żeby ocenić jego stan techniczny. Warto sprawdzić świece, zmierzyć ciśnienie w cylindrach, wydajność pompy, początek wtrysku. Być może samochód już dogorywa i nie warto ładować kasy w naprawy ? Zazwyczaj lepiej kupić cały silnik z anglika.

P.s. Jeśli końcówki wtrysków to tylko oryginalne.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...