Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Paski Klinowe [Pb]


Bodek05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zmieniłem właśnie paski klinowe obydwa "u nowo odkrytego Pana "Marka proste tanie usługi" i zastanawiam się czy tam nie idzie jeszcze jakiś dodatkowy naciąg czy coś takiego bo coś delikatnie pusto stuka w okolicy: kół pasowych, dekla silnika (oby nie w silniku)może wyrobiło się jakieś łożysko? Paseczki kupiłem Contitech 2szt. w JC w Krakowie za jedyne 88zł+wymiana obu za 45zł :dribble: do mojego wchodzą: 4PK850 (krótki)+ 6PK1110 (długi)od 01/2001 idzie ponoć (wg katalogu Contitech)ciut krótszy 6PK1095. Staruszki były w kiepskiej kondycji - szczególnie ten długi spękany na całej długości bez strzępów ale też stwardniały i zaczął piskać (inaczej bym mu się nie przyglądnął <_< ). Przez ciekawość zadzwoniłem do serwisu :devil: za całość ew. roboty (z paskami) krzyknęli .... 550 zł :lol:

U a na temat serwisu w Krakowie (Powstańców Wielkopolskich)to chyba wkrótce otworzę nowy wątek a i pismo do centrali się szykuje - daje im szansę jeszcze :whistle:

Już 2 razy byłem w ramach niby akcji serwisowej!!! wymiany czujników położenia wału i tego drugiego (zapomniałem) i coś kręcą. Sami mnie zaprosili a teraz zmarnowali mi w sumie 5 h czasu (byłem 2 razy raz 3h teraz prawie 2h)a mogli to zrobić w max 30 min. Mają szybę w serwisie z poczekalni i bacznie obserwowałem poczynania echh.... już wiem skąd taki cennik mają. Na razie wyjęli zrobili fotki i czekamy na decyzje "góry" a ja myślę, że 5h roboty serwisu zbliżył się do ceny czujników :huh: Pomijam fakt, że za pierwszą wizytą dali do podpisu....... potwierdzenie wymiany!!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam problem z paskiem od alternatora w 2,2Di kupiłem nowy po paru godzinach zaczoł piszczeć ,kupiłem drugi tylko innej firmy (gates) i znowu to samo no i teraz to ja już nie wiem jaki tam założycz. Może ktoś mi da namiary na dobry sprawdzony pasek do Tino chodzi o wymiary-975*13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z paskiem od alternatora w 2,2Di kupiłem nowy po paru godzinach zaczoł piszczeć ,kupiłem drugi tylko innej firmy (gates) i znowu to samo no i teraz to ja już nie wiem jaki tam założycz. Może ktoś mi da namiary na dobry sprawdzony pasek do Tino chodzi o wymiary-975*13

 

Wiesz co no ja kupiłem te Contitech ale przecież gates też są niezłe. Szkoda tak kasę n ciągle nowe, może za luźno naciągnięte albo zbytnio wyślizgało się któreś koło? Może daj im szansę pojeździj chwilę a genaralnie prawdź naciąg? A wogóle to może zrób test i popsikaj je płynem np. do szyb może to nie pasek piszczy tylko coś innego? łożysko albo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W 1.8 jest mechaniczny napinacz, ktory musze napiac bo u mnie piszczy przy maksymalnych skretach i zauwazylem, ze jest bardzo luzny pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...