Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Najlepszy silnik benzynowy?


Gość Murek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie stoje przed dylematem kupna P12, zastanawiam się nad silnikiem 2,0 140KM, mało o nim jest na forum, czy to dlatego że jest mniej awaryjny od 1,8? Co powiecie na temat palenia oleju w silnikach 1,8 i 2,0, Co z dynamiką? Co doradzicie klubowicze?

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność - różnie bywa - poczytaj forum, wyciągnij wnioski. P12 benzynowych jest generalnie nie za dużo.

Jeśli się zastanawiasz, to godne polecenia będzie 2.0, chociażby ze względu na tą odrobinę lepszą dynamikę.

 

Kryterium też może być skrzynia biegów. Jeśli planujesz automatyczną to tutaj moim zdaniem lepszym wyborem będzie 1.8 ze względu na klasyczną skrzynię, przy 2.0 masz tylko CVT.

Ale z automatami to już są tylko dostojne wozidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) Najlepiej 2.0.a skrzyni CVT nie trzeba się bać.

 

 

Mam to samo jak na razie rewelacja, a co do wozidła, to CVT może nim być, jednak jak trzeba to potrafi - tylko trzeba nauczyć się jeździć na tej skrzyni. Jest bezstopniowa - ciągnie cały czas równo bez szarpnięć przy zmianie przełożenia, jak chcesz trochę żywiej pojechać, klikasz dźwignią w prawo i masz pełen zakres obrotów dla 6 biegów - można się pobawić.

 

Pozdrawiam

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo jak na razie rewelacja, a co do wozidła, to CVT może nim być, jednak jak trzeba to potrafi - tylko trzeba nauczyć się jeździć na tej skrzyni. Jest bezstopniowa - ciągnie cały czas równo bez szarpnięć przy zmianie przełożenia, jak chcesz trochę żywiej pojechać, klikasz dźwignią w prawo i masz pełen zakres obrotów dla 6 biegów - można się pobawić.

 

Pozdrawiam

 

Damian

 

Qrcze.... kolego korzystał z mojego kompa i napisałem posta powyżej na jego loginie, bo się nie wylogował :)

 

Podsumowując 2.0 + cvt fajnie jedzie :)

 

 

Pozdrawiam

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady, niestety krótko szukałem auta, i dopiero teraz przeczytałem kilka opini na temat CVT, auto juz kupione 2,0 16v benzyna, skrzynia manualna, jestem zadowolony, Opinie się przydały bo 2,0 jest naprawde super silniczkiem, Szerokiej Drogi dla Nissan maniaków. Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...