Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy akumulator a N15 zawsze odpala


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd w temacie miało być : Nowy akumulator a N15 NIE zawsze odpala

 

Witam

 

W zeszłym roku zakupiłem przed zimą nowy aku Centra, wszystko ładnie śmigało, zapalał elegancko jak były dość duże ujemne temperatury zeszłej zimy. Ostatnio jednak zaczął coś długo kręcić, aż do momentu ostatnich temperatur ok 2-3 stopnie. Kręci tak jakby bateria padła, czasem za drugim razem dopiero zaskoczy. Sprawdzałem napięcie baterii i jest ok. Klemy czyste i przesmarowane. Wszystko wygląda na pozór w porządku. Ktoś mi powiedział, że połączenie masy z karoserią może być przerdzewiałe, ale też jest ok.

 

Co może być przyczyną ??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w temacie miało być : Nowy akumulator a N15 NIE zawsze odpala

 

Witam

 

W zeszłym roku zakupiłem przed zimą nowy aku Centra, wszystko ładnie śmigało, zapalał elegancko jak były dość duże ujemne temperatury zeszłej zimy. Ostatnio jednak zaczął coś długo kręcić, aż do momentu ostatnich temperatur ok 2-3 stopnie. Kręci tak jakby bateria padła, czasem za drugim razem dopiero zaskoczy. Sprawdzałem napięcie baterii i jest ok. Klemy czyste i przesmarowane. Wszystko wygląda na pozór w porządku. Ktoś mi powiedział, że połączenie masy z karoserią może być przerdzewiałe, ale też jest ok.

 

Co może być przyczyną ??

 

pozdr

 

U mnie podobny objaw "rozładowanego aku" występował przy uszkodzonym rozruszniku. Poprostu kończyły się szczotki i odpalał coraz ciężej i wolniej. Akumulator sprawdzałeś tylko pod względem napięcia ? Czy mierzyłeś też spadek pod obciążeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Masy do silnika faktycznie nie badałem, zaraz sprawdzę.

 

- Spadek pod obciążeniem , masz na myśli przy załączonych odbiornikach ? Bo jak tak to jest ok. Co do rozrusznika to jak go sprawdzić i ew. wyeliminować jeśli to nie on ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Masy do silnika faktycznie nie badałem, zaraz sprawdzę.

 

- Spadek pod obciążeniem , masz na myśli przy załączonych odbiornikach ? Bo jak tak to jest ok. Co do rozrusznika to jak go sprawdzić i ew. wyeliminować jeśli to nie on ?

 

W moim przypadku rozrusznik przestał praktycznie "krecić". Więc ja za kółeczko i próbuje odpalać a kumpel dłuższym kijem stukał w rozrusznik. Po kilku próbach odpalał. Dwie trzy takie próby i praktycznie diagnoza byla pewna. Po rozebraniu rozrusznika okazało się że szczotki są do wymiany. Ja wymieniłem cały szczotkotrzymacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posprawdzałem kabel do silnika i jest ok oraz jego połączenie z budą - też jest ok,a przynajmniej na tyle, że powinien ładnie kręcić...

 

Stawiam na wytarte szczotki bo z tego ci czytam w necie to mój objaw jest najbliższy temu. I teraz cena takiej wymiany. Obdzwoniłem 2 warsztaty elektromechaniczne we Wrocławiu i wszędzie krzyczą 100, 150 zł za robotę (w zależności czy to napewno tylko to) + części czyli szczotki (ok20-30 zł) i jakieś inne pierdoły.

 

Znacie jakiś dobry warsztat tylko z elektryką, elektromechaniką we Wrocławiu ? Dzwoniłem na Terenową 82 (polecana) i na Koszycką. I czy są magicy co robią w soboty, bo ja w tygodniu potrzebuję na codzień auto... <_< Cena widzę, że standardowa wszędzie taka cena.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...