Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zniżki na OC, pełne lata czy nie?


blacksentinel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, mianowicie:

 

Czy w wyliczaniu zniżek dla ubezpieczenia OC liczą się tylko pełne lata zawartego ubezpieczenia bezszkodowo?

Mam następującą historię ubezpieczenia OC:

- 2 lata 4 miesiące bezszkodowo - na samochód Polonez

- 9 miesięcy bezszkodowo - na samochód Renault

- 1 rok bezszkodowo - na samochód Nissan

 

Między okresami ubezpieczeń nie było więcej przerwy niż miesiąc.

Czy wobec tego należy mi się 30% zniżki czy też 40% bo mineło mi bezszkodowo 4 lata, ale biorąc pod uwagę tylko pełne lata to mineło mi jedynie 3 lata bezszkodowo.

Co Wy na ten temat sądzicie.

 

Gdzie będzie tanie OC? Co polecacie?

Moj samochód do Primera 2.0 Diesel r.94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, mianowicie:

 

Czy w wyliczaniu zniżek dla ubezpieczenia OC liczą się tylko pełne lata zawartego ubezpieczenia bezszkodowo?

Mam następującą historię ubezpieczenia OC:

- 2 lata 4 miesiące bezszkodowo - na samochód Polonez

- 9 miesięcy bezszkodowo - na samochód Renault

- 1 rok bezszkodowo - na samochód Nissan

 

Między okresami ubezpieczeń nie było więcej przerwy niż miesiąc.

Czy wobec tego należy mi się 30% zniżki czy też 40% bo mineło mi bezszkodowo 4 lata, ale biorąc pod uwagę tylko pełne lata to mineło mi jedynie 3 lata bezszkodowo.

Co Wy na ten temat sądzicie.

 

Gdzie będzie tanie OC? Co polecacie?

Moj samochód do Primera 2.0 Diesel r.94.

 

Witaj

Jeśli samo OC to najtańsze jakie jest na rynku w końcu to nie dla Ciebie tylko dla ewentualnego poszkodowanego.

 

Ja korzystałem z PZU przez ładnych pare lat. Za rok w pzu samo OC plus NW 570 PLN. Przy masymalnych zniżkach.

Teraz ubezpieczam się MTU (poczta polska - hestia) za rok składka OC+NW 313 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, ale towarzystwa naliczają zniżki za skończone okrągłe lata bezszkodowej jazdy, za każdy okrągły rok jest 10% (w większości towarzystw). Masz 30% zniżek. A jeżeli chodzi o tanie oc to zorientuj się w directach, w ogóle teraz zaczyna się jesień i ubezpieczalnie będą wypuszczać promocje, chyba pierwsze jest link4 ostatnio mają 12 miesiecy a placi się za 10. Ale generalnie to musisz sam posprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli nie chcesz przepłacać, to sprawdź ile zostanie w Twojej kieszeni, jeśli wybierzesz AXA. Dodatkowe 100 zł lub 50 zł zyskasz jeśli powolasz się na numer polisy aktualnego klienta np.

 

AA1525506/00

AA1525506/00

AA1525506/00

 

Wejdź na stronę:

KALKULATOR AXA https://www.axadirect.pl/quote/index.aspx

Wybierz opcję:

Nie jestem klientem. Chce powołać się na numer polisy Klienta AXA*

 

bądź:

- zadzwoń: 19522

- zadzwoń: 48 22 599 9522

- wejdź na stronę: www.axa.pl i zamów oddzwonienie do Ciebie (bezpłatne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ci z rzetelności firmy ubezpieczeniowej w przypadku OC? Kupujesz gdzie taniej i tyle.

najlepszym miejscem zeby spardzic oferte dla siebie jest kalkulator ktory wylicza skladki w wiekszej ilosci ubezpieczalni niz jedna, http://ipolisa.pl/kalkulator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak stawka jest zależna od różnych czynników ale mimo wszystko nie zawsze najtaniej najlepiej , czasami warto zainwestować te 50 zł więcej i mieć z głowy kłopoty później. Na przykład NW nie dużo się dopłaca a później jak by się coś nie daj stało to bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o planowanych podwyżkach cen za ubezpieczenie OC? W zesżłym tygodniu przeczytałem artykuł o planowanej podwyżce o 20% spowodowanej wymogami UE aby zrównać poziom kwoty ubezpieczenia. Co o tym sądzicie? Ja mam nadzieję, że towarzystwa coś wymyślą abyśmy ni odczuli aż tak bardzo tej podwyżki. Generalnie struktura cen nie powinna się zmienic, tzn. direkty typu link4 pozostaną najtańsze a tradycyjne towarzystwa droższe. Tu będzie więcej pola manewru dla direktow oni maja doświadczenie w konkurencyjnych niskich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak ja słyszałem nie była by to za ciekawa opcja ale i tak jak mamy OC + AC w dobrej firmie to myślę że bez większego bólu się obejdzie, może pójdą wtedy na rękę klientom i za AC opłatę zmniejszą kto wie. Renomowane firmy zawsze starają się być blisko swoich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba żartujesz, jeśli myślisz, że jakiekolwiek Towarzystwo Ubezpieczeniowe zmniejszy Ci opłatę za AC, jeśli będzie musiało podwyższyć opłatę za OC. Jeśli kupujecie tylko OC to porównujcie oferty na rynku i wybierajcie tą najtańszą bez względu na to jaka to firma. Nie ma to dla Was żadnego znaczenia. Jeśli kupujecie pakiet OC+AC to trzeba przeanalizować dokładnie Ogólne Warunku Ubezpieczenia AC i wyłączenia odpowiedzialności Ubezpieczyciela. Cena nie może tu być głównym powodem wyboru danej firmy, bo później możemy być niemile zaskoczeni przy szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Tu będzie więcej pola manewru dla direktow oni maja doświadczenie w konkurencyjnych niskich cenach.

I tu się mylisz, bo direkty i tak cienko przędą, ciężko wyrwać od nich jakiekolwiek odszkodowanie. Myślę, ze warto postawić na TU z tradycjami, renomą, żeby potem nie żałować w razie czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobre ubezpieczenia do tego kultura na drogach i mamy raj :) jeszcze żeby benzyna była tańsza xD to już by było w ogóle great.

 

Znalazłem ciekawostkę że prócz karty pzu pomoc ten ubezpieczyciel oferuje jeszcze drugą kartę pzu dla firm działającej na podobnej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najtańsze ubezpieczenie polisa OC AC na rynku jakie znalazłem to AXA Direct. Jak mi przyszło z PZU 1350zł do zapłaty za OC z 5% zniżką, to mnie krew zalała, kiedy rok wcześniej płaciłem 1340!! Od razu zrezygnowałem z tej ubezpieczalni i zaczęłem szukać czegoś tańszego. No i chyba w tej chwili Axa to najtańsza ubezpieczalnia – 550zł bez zniżek za rok!! Do tego dobrałem sobie 2 pakiety assistance: od pożaru i pomoc w razie awarii. Z tego drugiego już zdążyłem skorzystać, kiedy mi się auto rozkraczyło podczas wakacji- czekałem godzinke na zadupiu i miałem darmowe holowanie do mechanika. Moim zdaniem OC byle najtańsze, bo pieniędzy w razie stłuczki i tak ze swojej nie dotanę. więc g... mnie obchodzi reszta. Wszystko załatwiłem nie wychodząc z domu, wpisałem tylko dane na stronie Axa (można też telefonicznie) i po kilku dniach przyszły papiery. Z AC nie korzystam, ale w przyszlym roku wezmę bo naprawdę razem z OC to tanio w porównaniu do konkurencji. Można też powołać się na czyjś numer polisy, wtedy przy OC jest 50zł zniżki, a przy AC – 100zł. Ja o tym nie wiedziałem przy zakupie polisy niestety.

 

PS. Jeżeli ktoś nie ma znajomego w AXA mogę podać mój numer polisy - BA1728375/01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No tak stawka jest zależna od różnych czynników ale mimo wszystko nie zawsze najtaniej najlepiej , czasami warto zainwestować te 50 zł więcej i mieć z głowy kłopoty później. Na przykład NW nie dużo się dopłaca a później jak by się coś nie daj stało to bardzo pomaga.

No nie ręce i nie tylko opadają jak przeczytałam te wszystkie wypociny. Albo laik, który słyszał gdzieś tam, coś tam, albo agent "świeżynka" po praniu mózgu. Firma o której w co drógim poście piszesz "z tradycjami" tia tylko i wyłącznie w Polce bo w żadnym innym kraju nie ma racji bytu, a ty płacąc składki od kilku lat pompujesz kasę do białoruskiego przedstawicielstwa bo przynosi straty. A czy w Unii znajdziemy gdzieś Twoją ukochaną firemkę? Poza tym na rynku polskim są firmy, które w niektórych regionach kraju były wcześniej na rynku tylko komuna zakazała im działalności w 1956 roku.

Co do 50 zł zainwestowanych w NW jest to najlepsza inwestycja zrobiona przez klienta.... do kieszeni agenta. Za 50 zł kupuje się NW kierowcy i pasażerów na sumę ubezpieczenia 5000, natomiast za 55 zł kupuje się NW na 100.000 dla kierowcy. Agenci wykorzystują przepraszam za wyrażenie naiwniaków i sprzedają im mimo że 20 razy gorsze to 3 razy lepiej płatne NW kierowców i pasażerów. Dlaczego gorsze bo odszkodowanie pasażerom należy się z OC sprawcy nawet jeśli to jest kierowca, a to wynika z ustawy z dnia 22 maja 2003 roku, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2004 roku, więc od 6 lat jesteś robiony w .................. i jeszcze innych do tego namawiasz!!! A suma gwarancyjna wynikająca z ustawy to nie 5.000 PLN, a 1.500.000 EUR. Zgadza się nie pomyliłam ani zer ani waluty.

Jestem multiagentem współpracującym z 14 T.U. i znam OWU większości towarzystw działających na rynku i dlatego ubezpieczenia nieuregulowane ustawą robię w zaledwie kilku, bo cenię sobie święty spokój i nie chcę, żeby klient nachodził mnie z pretensjami.

 

Najtańsze ubezpieczenie polisa OC AC na rynku jakie znalazłem to AXA Direct. Jak mi przyszło z PZU 1350zł do zapłaty za OC z 5% zniżką, to mnie krew zalała, kiedy rok wcześniej płaciłem 1340!! Od razu zrezygnowałem z tej ubezpieczalni i zaczęłem szukać czegoś tańszego. No i chyba w tej chwili Axa to najtańsza ubezpieczalnia – 550zł bez zniżek za rok!! Do tego dobrałem sobie 2 pakiety assistance: od pożaru i pomoc w razie awarii. Z tego drugiego już zdążyłem skorzystać, kiedy mi się auto rozkraczyło podczas wakacji- czekałem godzinke na zadupiu i miałem darmowe holowanie do mechanika. Moim zdaniem OC byle najtańsze, bo pieniędzy w razie stłuczki i tak ze swojej nie dotanę. więc g... mnie obchodzi reszta. Wszystko załatwiłem nie wychodząc z domu, wpisałem tylko dane na stronie Axa (można też telefonicznie) i po kilku dniach przyszły papiery. Z AC nie korzystam, ale w przyszlym roku wezmę bo naprawdę razem z OC to tanio w porównaniu do konkurencji. Można też powołać się na czyjś numer polisy, wtedy przy OC jest 50zł zniżki, a przy AC – 100zł. Ja o tym nie wiedziałem przy zakupie polisy niestety.

 

PS. Jeżeli ktoś nie ma znajomego w AXA mogę podać mój numer polisy - BA1728375/01

 

550 zł na rok bez z zniżek, "takie rzeczy to tylko w ERZE".

Zapomniał kolega dodać, że jak posłużycie się jego polisą to On dostanie 50 zł zniżki, a wy 15% udział własny w szkodach kradzieżowych. Tzn. jak ubezpieczycie auto np: na 50.000, po kilku miesiącach ktoś wam je podprowadzi, a jego wartość rynkowa będzie np: 45.000 to wy dostaniecie 38.250. Interes życia gostek zaoszczędzi 50 zł a wy kilka tysi w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja kiedyś miałem stłuczkę nie z mojej winy. ja w PZU, sprawca w tej samej "firmie z tradycjami". odszkodowanie dostałem w czterech ratach (razem 1200pln więc niezbyt wiele). najpierw netto, potem pół VAT-u, i dwie raty mniejsze. za każdym razem musiałem chodzić do PZU i pisać pisma o zwrot niesłusznie pobranego podatku itp. ubezpieczyłam auto przez mBANK i mając 26lat i 5 lat bezszkodowej jazdy(od ostatniego zdarzenia)za OC płacę 363,60zł/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W 4 ratach kolega odszkodowanie dostał, ale musiało to być dawno bo teraz w PZU sporo zmian na lepsze zaszło.

 

tak ze dwa i pół roku temu. ale zniechęcili mnie do siebie i niemam zamiaru tam wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja już przeanalizowałem różne oferty i warunki umów i w AXA dostałem najkorzystniejsze warunki i najtańsze OC. I ponieważ wiem, że AXA od lat ma dobra renomę na rynku międzynarodowym, to zdecydowałem się właśnie na AXA.

AA/2033589/01

AA/2033589/01

AA/2033589/01

AA/2033589/01

 

Jeśli chcesz tanie i dobre OC, to polecam AXA. A za powołanie sie na mój numer polisy dostaniesz dodatkową zniżkę !!!

Wystarczy skopiować do kalkulatora

 

LUB podać na początku rozmowy tel. pod 48 22 599 9522

 

Do najtańszego OC dostałem dodatkowy pakiet, w którym mam

- GRATIS HOLOWANIE na terenie całego kraju

- GRATIS SAMOCHÓD ZASTEPCZY na 3 dni

- NNW kierowcy na 250 tyś

- NNW każdego z pasażerów na 50 tyś

- 100 zł zniżki po podaniu numeru polisy znajomego (z forum).

 

 

Pozdr. Magda znajoma z forum, Radom,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...