Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brak iskry


Gość robo43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów mam problem z moja micrunią tz wczoraj jadac silnik zgasł i koniec nie da sie odpalic kontrolki swiecą normalnie rozrusznik chodzi ale brak iskry rozkrecilem aparat zaplonowy palec rozdzielacza chodzi styki na kopułce były zaśniedziałe wiec oczyściłem i nic i teraz nie wiem co robic czy kupić cały aparat zapłonowy ale nie jestem pewien czy on jest razem z cewka czy cewka jest odzielnie micra jest z 97r K11 1.0 bede wdzieczny za podpowiedzi może ktoś z was mial taki problem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od którego roku (chyba 99) były oddzielne cewki na każdy cylinder, ale jeśli masz aparat zapłonowy i na nim kopułkę do której wchodzi 5 przewodów, to środkowy przewód idzie do cewki.

Edytowane przez wronek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze gdzie jest zlokalizowana ta cewka

robo43,cewkę masz w aparacie zapłonowym,poza tym w aparacie znajduje się czujnik fotoelektryczny,który podaje sygnał na ECU,a następnie sygnał ten po odpowiednim przekształceniu trafia na cewkę w aparacie a z niej na palec rozdzielacza.

 

 

32776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. mam takie pytanie cewki iskrowej zauważyłem ze ma przebicie. po zdjęciu kopułki i plastikowej osłony widać jak iskra przeskakuje z cewki na obudowę, chyba raczej tak nie powinno być? miejsca w których ma przebicie zaznaczyłem na zdjęciu kolorem żółtym. alfabox0266 użyczyłem twojego zdjęcia, dzięki

post-13082-1265649287,3894_thumb.jpg

Edytowane przez Pavlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołaczę do tematu.

 

Objawy nagle zgasła podcza jazdy Micra 97 16v 1.0.

 

Brak iskry . Zdjąlem osłonę zapłonu ,prz4eczysciłem styki ( nie wiem czy połowa ze styku jest obecnie o ile były całe te"wałeczki" na początku)

 

Jak sprawdzić czy cewka jest w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...