Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Olej w aparacie zapłonowym


jacek_81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pojawił mi sie wyciek w mojej micrze K11 z 94 roku (silnik 1.0 poj). Mam pytanie czy po odkręceniu aparatu wystarczy wymienić uszczelke czy coś takiego czy trzeba wymienić cały aparat. Znajomy mechanik stwierdził że jak olej jest w aparacie zapłonowym ( po odkręceniu kopułki aparatu widać wyraźnie )to pozostaje tylko wymiana całego podzespołu. Co o tym myślicie?.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pojawił mi sie wyciek w mojej micrze K11 z 94 roku (silnik 1.0 poj). Mam pytanie czy po odkręceniu aparatu wystarczy wymienić uszczelke czy coś takiego czy trzeba wymienić cały aparat. Znajomy mechanik stwierdził że jak olej jest w aparacie zapłonowym ( po odkręceniu kopułki aparatu widać wyraźnie )to pozostaje tylko wymiana całego podzespołu. Co o tym myślicie?.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

jacek_81,nie daj sobie wcisnąć takiej ciemnoty.W aparacie jest simering ,który trzeba wymienić.

Koszt aparatu użtwanego to 300-500 zł ,a simeringu dosłownie kilka do kilkunastu złotych.

Rozbierz aparat wydłub simering i dokup w sklepie.Na pewno od czegoś dopasujesz. :)

Jeszcze poszukam ,może znajdę rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_81,nie daj sobie wcisnąć takiej ciemnoty.W aparacie jest simering ,który trzeba wymienić.

Koszt aparatu użtwanego to 300-500 zł ,a simeringu dosłownie kilka do kilkunastu złotych.

Rozbierz aparat wydłub simering i dokup w sklepie.Na pewno od czegoś dopasujesz. :)

Jeszcze poszukam ,może znajdę rozmiar.

Dzięki za odpowiedź alfabox0266 na razie nie mam zamiaru wymieniać całości bo i tak nie cieknie nie wiadomo jak bardzo.Na allegro używki zaczynają sie od 200 pln. Jak będe miał czas to spróbuje odkręcić ten aparat i poszukać tego siemerniga.

 

P.S.Ma ktoś może schemat budowy takiego aparatu?

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź alfabox0266 na razie nie mam zamiaru wymieniać całości bo i tak nie cieknie nie wiadomo jak bardzo.Na allegro używki zaczynają sie od 200 pln. Jak będe miał czas to spróbuje odkręcić ten aparat i poszukać tego siemerniga.

 

P.S.Ma ktoś może schemat budowy takiego aparatu?

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Mam tylko taki szkic z manuala,ale to nic skomplikowanego.Przy rozbieraniu porób sobie fotki.Najgorszą sprawą jest wybicie kołka blokującego zabierak,nieraz ciasno siedzi.i ważne jest też ułożenie przy składaniu tarczy z nacięciami,zaznacz sobie wierzchnią stronę przed rozebraniem.

aparatzapk11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam odswieze temat moze juz ktos wie jaki rozmiar oringa jest potrzebny zeby uszczelnic wyciek oleju z silnika do aparatu zaplonowego ?

 

Pozdrawiam

zpawelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...