Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potrzebuje pomocy PILNE katalizator !!!


Gość mra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Nissana frontiera z 2006 roku posiadam samochód od nowości , troszkę już w niego zainwestowałem 2 razy wymieniałem tylni most i były to chore koszta , teraz zapaliła mi się lampka service e.. soon :) , na pomarańczowo na samym środeczku wiec chciałem jak najszybciej zlikwidować ten problemik i okazało się że problemem jest katalizator ! I znów koszta powiedziano mi że to koszt około 5000 zł , i tu chciałbym prosić o pomoc żeby wszystko ładnie działało i żeby było taniej tzn : może ma ktoś dostęp do części używanych lub da się to rozwiązać w inny sposób , BARDZO proszę o pomoc , jestem z Pruszkowa koło Warszawy .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo jakie zamienniki ? bo to ja ogólnie wiem że można:) tylko nie wiem czy istnieją i gdzie tego szukać i tym podobne rzeczy . tam jest 4.0 silnik. Błędy oczywiście były już kasowane wielokrotnie problem cały czas się pojawia .

Edytowane przez mra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć spróbuj założyć zamiennik zadzwoń do tej firmy i przedstaw swój problem ,mają tam wszystko ;katalizatory ,sondy a na wszystko dają gwarancję ....www.kalinski.pl...można włożyć tylko sondy szybkiego szczytywania koszt jednej około 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz do mnie na priv... W naszych autkach mamy 4 katalizatory, ja wywaliłem już 3 i jeden mi został. Też go wywalę. Na razie mam puszki i lepsze odejście i trochę większe spalanie. Zamówiłem też takie oszusty do tych sond za katami i myślę, że nie będzie mi się świecił check. Trzeba też zamiast puszek wstawić rury przelotki, żeby od puszki nie odbijały się spaliny i nie wracały do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam sportowe katalizaotry metalowe, sporo firm robi chyba najbardziej znana u nas to GOBEX ceny od 400zł - trzeba po porstu dobrać pod średnicę...

Zapewni przyrost mocy i będzie cicho beż żadnych rezonansów spalanie także nie powinno ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ehh mam ten sam problem od kilkuset kilometrów. Wyskoczył mi błąd:

P0430: Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 2)

Rozwiazaliscie u siebie definitywnie problem?

Jak bardzo wzrosło spalanie i przede wszystkim czy są jakieś problemy z silnikiem?

Jeżdżę Xterra 4.0 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co zmieniałeś?? masz tulejki?? nic sie nei dzieje z silnikiem to tylko info dla Ciebie :D będziesz jeździł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Od 30kkm.

Wszystko niby ok. Ale błąd nie daje się skasować. Jaki najlepsi sposób na pobycie się go?

I gdzie można zakupić oryginalne części Nissana poza ASO?

Są jakieś hurtownie albo wysyłka z zagranicy? Cujnik poziomu paliwa 100US a w Polsce ASO powiedziało 1200pln.

Edytowane przez Manchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator trzeba usuwać czy tylko kombinacja z sondami wystarczy? Gaz miałem regulowany 3 tygodnie tu. Ale na 18'tego już się umówiłem.

O czym dalej trzeba myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam korektę na benzynie około -5% a na gazie 0,1%. Nie wiem czy na dobre wartości patrzyłem. Ochywiscie to chwilowe na rozgrzanym silniku, ale na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź we wskaźnikach krótka (short) korekta paliwowa i długa (long) korekta paliwowa dla każdego banku i dodaj na blat i powiedz co wskazuje 

równie dobrze możesz mieć problem z katem ale warto to sprawdzić wcześniej zanim coś będziesz dłubał, ja teraz wywaliłem katy i zgłasza mi błąd P0430 ale dałem tulejkę z za dużym otworem :D teraz zimno i nie chce mi sie zmieniać ale już leżą nowe, błąd pojawił się tez na PB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę trochę jeździł to to ustawię.

I gdzie można zakupić oryginalne części Nissana poza ASO?

Są jakieś hurtownie albo wysyłka z zagranicy? Cujnik poziomu paliwa 100US a w Polsce ASO powiedziało 1200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ściągam wszytko z USA do swojej ODY, mam gościa, który ma chyba brata w serwisie nissana za wielką wodą :D jak coś to mogę dać namiar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiam wszystko co potrzebuję i ceny są OK :D porównywalne z ebay-em pewnie nie jest filantropem ale w granicach rozsądku :D ja nie narzekam :D szybko w miarę możliwości i do domu, np. komplet tarcz wierconych i klocki ceramika (nie Chińczyk) 1300zł komplet świec Denso i cewek nie NoName 1000zł :D to chyba nieźle :D zazwyczaj ustalamy co i jak też podpowiada co tam brać a na co uważać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to chyba ok. Jakie koszty przesylek? Daj namiary. Katalogowe rzeczy chyba bezpiecznie brać w ten sposób. :-)

No i jestem po dużym wyjeździe. Byłem w Szkocji 6640km zrobione w sumie. Lewe oba katalizatory musiałem usunąć przed wyjazdem. Pierwszy się posypał i zapchał drugi. Prawy zestaw jeszcze jest sprawny ale chyba tez długo nie pociągnie :-( Spalanie znacznie wzrosło :-(

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Wywalone oba katalizatory z lewej strony. Prawe jeszcze się ostały ale błąd komputera jest już trwały. Spalanie wzrosło. Moc nie wiem, bo jeżdżę po PL i mi nigdy nie brakowało. Mając auto w gazie da się jakoś automatycznie kasować ten błąd?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Manchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...