Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tylna wycieraczka


234diego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzis zabralem sie do rozebrania tylnej klapy w tinie sprawdzilem bezpieczniki sa dobre , jak przelacze wlacznikiem przy kierownicy to cos z tylu mi puka jakby chcialo ruszyc a nie moze. poradzcie co z tym fantem zrobic druga sprawa to zgasla mi kontrolka swiatel drogowych jak sie zabrac do wymiany jej . trzecia sprawa to klima kiedy powinna sie zalaczyc pompa czy agregat . Wlaczam wylacznikiem i zapala sie kontrolka ale nie slychac mocniejszego obciazenia silnika i zwiekszenia obrotów co moze byc napewno dzialala , a moze w nizszych temperaturach klima sie nie zalacza . bardzo prosze poradcie mi cos jestem swiezym posiadaczem almerki tiny 2,2 dci 2005 i mam ja dopiero 3 miesiac. Czekam na jakies odpowiedzi Pozdrawiam klubowiczów Odpiszcie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wycieraczki to niedawno temat przerabialem, tyle tylko, ze byly to wycieraczki z przodu i w zwykłej N15

Miałem bardzo podobny objaw. Moja rada, rozkreć silniczek i zobacz czy magnesy napedzające wirnik nie poluzowaly sie, czyt. nie odkleily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki były bardzo szeroko omawiane w wątku "wycieraczki". Zdaje się, że tam była mowa o przednich ale mechanizm działania się chyba wiele nie różni.

Edytowane przez piotruslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem z tylnymi wycieraczkami znajdziesz tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/25807-tino-nissan-almera-tino/ między stronami 69-75, odnośnie demontarzu tapicerki to tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74253-demontaz-tapicerki-tylnej-klapy/.

Co do żaróweczki od długich, to żaden problem odkręcic zegary. Co do klimatyzacji, to nie miałem jeszcze prtoblemów, więc w tym temacie Cię nie poratuje.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

dziś "rozmontowałem" mechanizm tylnej wycieraczki.... to co tam zobaczyłem zgadza sie w 100% z tym co czytałem na forum. tzn. Syf i zapieczone sworznie do tego stopnia że cały mechanizm stoi. jesli masz podobny problem nie jedz z tym do mechanika... zrób sam. to nic skomplikowanego... sam długo sie nad tym zastanaiwałem.. teraz juz wiem.. po co wydawac pieniądze... a po drugie ta satysfakcja... hmmm

potrzebne są zwykłe narzędzia, troszke smaru i troszke silikonu jako uszczelka na koniec... gdy zetniesz nity, bez problemu wchodzą blachowkęty. pozdraiwam

 

z drugiej strony zastanawiam się jak można wyprodukować coś takiego ????? przecież nawet w maluchu albo syrence nie psuły sie wycieraczki tak jak tu.... miałem dwa maluchy i nigdy wycieraczki mi sie nie popsuły :-)

teraz zastanawiam sie nad przednimi wycieraczkami.. co prawda działają... ale za każdym razem jak je włączam i wycierają... czuje coś w rodzaju ulgi... i mysle sobie jeszcze działają.... uhhhh. Chyba WD40 pójdzie w ruch w najbliższy weekend.. Całości nie będzie mi się chciało rozbierać, chociaż widziałem tu na forum takie opisy...

Tutaj mała rada do każdego użytkownika Tino, gdy z wycieraczkami dzieje sie coś nie tak... (działają wolno, przerywają itp.) przestań ich uzywać i wyczyść mechanizmy... nie używaj ich bo możesz pogorszyć sytuację... (np. spalić silniczek)...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

odgrzewam

Mam problem z tylną wycieraczką w Tino 2,2di 2001r.

Najpierw pukało i nie wracała, w końcu padła.

 

Czeka mnie wymiana silniczka i czyszczenie?

Jak to potem uszczelnić, żeby się znów nie zasyfiło?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wymieniałem tylni silniczek wiosną tego roku. Padł mi silnik, nie wspomnę o zapieczonym mechanizmie - tu pomogło imadło i młotek :) Zamówiłem w necie używany od nissana micry i z dwóch zmontowałem jeden. Za silniczek zapłaciłem ok 50 zł. W środek napchałem dobrego smaru i chodzi aż miło. To samo miałem z przednimi wycieraczkami w zeszłym roku - tu pomogło nasmarowanie mechanizmu bo zapieczony był niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem czasu przed trasą na święta, więc pomógł mi http://www.radvel.pl/ :)

Pan Radosław zna się na rzeczy - demontaż, regeneracja silniczka, czyszczenie i smarowanie za 250zł i mam na to rok gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...