Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana czujnika temperatury chłodziwa


Guest Rudy89

Recommended Posts

który dokładnie ten w chłodnicy czy ten w kolektorze dolotowym?? Mimo wszystko czujniki tem mają bezpośredni kontakt z medium chłodzącym tak więc poleci. możesz zaryzykować bo jak zrobisz to szybko to dużo ci nie wyleci. Jeśli nie chcesz ryzykować to przy chłodnicy powinien być gdzieś korek spustowy, no chyba że pomyliło mi się z innym autem i będziesz musiał zdjąć wąż z króćca. Przed zimą dobrze jest zmienić płyn chłodzący i wlać nowy. ja w moim wlałem koncentratu (venol czy coś takiego jak sobie przypomnę to dopiszę) bez rozcieńczania było to latem i nie wiałem żadnych problemów z wychłodzeniem silnika, więc zimą tym bardziej:P

Link to comment
Share on other sites

U mnie w dieslu chyba nie ma czujnika w kolektorze. Chodzi o czujnik w rurze za rozrządem. Dzisiaj rozkminilem odpowietrzenie jest w korku chlodnicy. Poczytam w "sam naprawiam"

 

Chyba będę robił "na żywca". Zapomniałem o płytach pod silnikiem, bez kanału tego nie zdejmę. Jak potem wlewać chłodziwo? Najpierw bezpośrednio do chłodnicy, czy zawsze do zbiorniczka?

Link to comment
Share on other sites

Jak potem wlewać chłodziwo? Najpierw bezpośrednio do chłodnicy, czy zawsze do zbiorniczka?

Do chłodnicy do pełna i do zbiorniczka częściowo.

Następnie przy otwartym ogrzewaniu doprowadzić silnik do tenperatury nominalnej,wygasić i podczas stygnięcia układ zaciąga sobie płyn ze zbiorniczka.

Powtórzenie tej operacji kilkakrotnie spowoduje całkowite odpowietrzenie układu chlodzenia co jest ważne i zapobiega niespodziankom takim jak tworzenie się korków parowych w najwyższych punktach układu chłodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Podziękował

 

Czujnik wymieniony metodą palca. Klucz 19mm najlepiej oczko. To co wyciekło chyba by nie starczyło nawet na kolejkę:D Czegoś takiego nie trzeba odpowietrzać, czy się mylę? Swoją drogą niektórym tyle dziennie cieknie:D albo i więcej i śmigają.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...