Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] dziwne stuki w okolicach prawych drzwii


Zucho23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problem .Dokładniej to z okolicy prawych przednich drzwi dochodzi odgłos stukania.Najczęściej go słychać przy ruszaniu i przy przyspieszaniu ale podczas jazdy po dziurach też od czasu do czasu go słychać.Zawieszenie jest igła.Dziwny jest dźwięk stukania, słychać go tak jakby coś uderzało o szybę.Nie mogę zlokalizować feralnego "stukania" a okropnie mnie drażni.Jeśli ktokolwiek miał taki problem i udało mu się go rozwiązać to bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrowienia dla wszystkich Klubowiczów.

 

Witam.Mam mały problem .Dokładniej to z okolicy prawych przednich drzwi dochodzi odgłos stukania.Najczęściej go słychać przy ruszaniu i przy przyspieszaniu ale podczas jazdy po dziurach też od czasu do czasu go słychać.Zawieszenie jest igła.Dziwny jest dźwięk stukania, słychać go tak jakby coś uderzało o szybę.Nie mogę zlokalizować feralnego "stukania" a okropnie mnie drażni.Jeśli ktokolwiek miał taki problem i udało mu się go rozwiązać to bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrowienia dla wszystkich Klubowiczów.Zapomniałem dodać ,że moja Primerka to P11 z 1997 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam mały problem .Dokładniej to z okolicy prawych przednich drzwi dochodzi odgłos stukania.Najczęściej go słychać przy ruszaniu i przy przyspieszaniu ale podczas jazdy po dziurach też od czasu do czasu go słychać.Zawieszenie jest igła.Dziwny jest dźwięk stukania, słychać go tak jakby coś uderzało o szybę.Nie mogę zlokalizować feralnego "stukania" a okropnie mnie drażni.Jeśli ktokolwiek miał taki problem i udało mu się go rozwiązać to bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrowienia dla wszystkich Klubowiczów.

 

 

Ja miałem podobny problem. I zawiasy poleciały. One były przyczyna stuków. Odkreciłem nakretki, zdjołem dzrzwi i ponownie załozyłem drzwi, lecz dodatkowo dołożyłem cienką podkładkę pomiedzy zawiasem a dzrzwiami. w srodek. Narazie jest cisza. robilem to z prawej i lewej strony. jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz zawis juz wytarty ja musiałem zlecić mojemu mechanikowi dotoczenie bolca i poskładanie teraz cisza z drzwi za to stuka mi chyba łożysko zwrotnicy ale to juz inna baja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zucho miałem to samo. Pojawiło się po tym, jak nasmarowałem zawiasy drzwi zwykłym olejem mineralnym. Po tym nasmarowałem je ponownie olejem silikonowym i od tego czasu (parę miesięcy) jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spotkalem sie z podobnym problemem a przyczyna byly 2 rozne rzeczy.. w mojej starej P10 poscil spaw jednego elementu w drzwiach(najlepiej zdjac tapicerke i wszystko bedzie jasne) 2 przyczyna to juz w P11 byla nakretka od tego regulatora wysokosci pasow.. poluzowala sie zaczela stukac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Od dłuższego czasu miałem ten sam problem.Stukanie (u mnie akurat po lewej stronie)doprowadzało mnie do szału.

Kupiłem silikon firmy Boll w sprayu (11,70 PLN),spryskałem wieczorem zawiasy oraz ograniczniki drzwi ,wsiadam rano do samochodu ,ruszam i.....

błoga cisza.... .Zdaję sobie sprawę ,że może być to rozwiązanie doraźne , ale na razie(tzn. od ok.2 tygodni)działa.Myślę,że warto spróbować przed rozbieraniem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

U mnie przyczyną takich lekkich stuków przy nagłej zmianie środka ciężkości auta były cięgna biegnące od klamek wewnętrznych do zamków. Przy zamku po latach zrobił się na nich lekki luz i teraz z lekka czasami popukuje. Próbowałem to jakoś po demontażu tapicerki "zaleczyć", ale bezskutecznie. Irytujący dźwięk podczas hamowania i przyśpieszania pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. U mnie też coś zaczęło stukać przy ruszaniu i hamowaniu. Potwierdzam działanie smaru w sprayu. Posiukałem zawiasy i ucichło.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike na pewno nie WD-40, silikon do uszczelek też raczej nie. Ma to być olej silikonowy, najlepiej w sprayu (bo takim najłatwiej się dostać do wnętrza zawiasów bez ich rozbierania. Polecam np taki z lidl-a (silicone oil, żółta puszka, cena 5 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...