Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciek pomiędzy reduktorem a skrzynią biegów


Gość Vite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatio zauważyłem że 'b. mocno' poci mi się połączenie pomiędzy skrzynią biegów a reduktorem w x-trailu 2.2 dCi 2005r. Czy ktoś z Was przerabiał temat wycieków z tej okolicy?

 

Gdzie w Łodzi, oprócz ASO, znajdę serwis który podejmie się naprawy mojej fury?

 

pozdrawiam

 

Vite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatio zauważyłem że 'b. mocno' poci mi się połączenie pomiędzy skrzynią biegów a reduktorem w x-trailu 2.2 dCi 2005r. Czy ktoś z Was przerabiał temat wycieków z tej okolicy?

 

Gdzie w Łodzi, oprócz ASO, znajdę serwis który podejmie się naprawy mojej fury?

 

pozdrawiam

 

Vite

Cześć

Co masz na myśli mówiąc reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregorreda

Kolego to nie jest reduktor tylko przekładnia rozdzielcza rozdziela napęd . Ale kij z tym . Wyciek z tego może świadczyć o uszkodzeniu uszczelniacza w skrzyni biegów lub w przekładni rozdzielczej .Możesz to ustalić robiąc tzw.badanie organoleptyczne (ha ha) :rolleyes: olej ze skrzyni jest jasny i rzadki a z przekładni ciemny gęsty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest reduktor tylko przekładnia rozdzielcza rozdziela napęd . Ale kij z tym . Wyciek z tego może świadczyć o uszkodzeniu uszczelniacza w skrzyni biegów lub w przekładni rozdzielczej .Możesz to ustalić robiąc tzw.badanie organoleptyczne (ha ha) :rolleyes: olej ze skrzyni jest jasny i rzadki a z przekładni ciemny gęsty .

 

dobrze wiedzieć, a olej na połączeniu jest jasny. Dużo roboty jest z wymianą takiego uszczelnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregorreda

Całkiem sporo musisz zdemontować przekładnie rozdzielczą żeby dobrać się do uszczelniacza.

1.belkę wzdłużną

2.wydech

3.prawą półośkę

4.Wał napędowy

pamiętaj o spuszczeniu oleju z przekładni i ze skrzyni :rolleyes: Proponuje przy okazji zmienić te oleje na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...