Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lepsze klocki hamulcowe


Gość taransan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

deczterdziestka zaczela ktorys juz raz swoje piszczenie przy hamowaniu. pomyslalem- czas zalozyc cos lepszego niz nissanwskie (ferodo) badziewie. tarcze dba juz dawno pracuja wiec trzeba jeszcze cos na docisk dobrego zalozyc.zaczely sie poszukiwania. wszedzie zapewniano mnie, ze to wlasnie te klocki, najlepsze, etc. najpierw zamowilem w znanej firmie 4x4... place, odbieram, jade do zaprzyjaznionego mechanika na wymiane. otwieramy box a tu zamiast czterech elementow wystaja tylko 3. ktos se na magazynie swisnal jednego. ciekawe jakie sa straty w rozrachunku magazynowym. ciezkie czasy nadeszly wiec co sprytniejsi(!) na boku swoje kompletuja...

 

sprowadzam drugi box. oczywiscie teraz na miejscu sprawdzam ilosc sztuk. zgadza sie. ale cholera nie zgadzaja sie wymiary! mimo opisow i zapewnien, ze to wlasnie te, to i tak nie pasuja! a to dopiero wychodzi po zdjeciu kol... cholera czy to az tak trudne musi byc!

 

odbieram kase (190zet) i szukam niestrudzenie dalej. znjaduje takie fajne, pomaranczowe na zdjeciu (po rozpakowaniu okazuja sie zielone) (to juz inny sklep 4x4). firma bse (nie wiem czy dobrze zapamietalem). specjalnie do ciezkich aut 4x4. wplata (305zet), kurier- jade do mechanika. zdejmujemy kolo i kolega smiechem wybucha- Jaca mowi- znow nie te, nie ten rozmiar, zobacz jakie luzy. co oni Ci sprzedali...

 

w efekcie zdarzen szlag mnie trafil i pojechalem do sklepu gdzies w lasach pod Warzawa. a tu mnie znow przepraszaja i szukaja przez czas dlugi rozwiazania. tlumacza mi, ze to nietypowe rozwiazania, cuda na kiju i tylko klopot... znaleziono mi kloce tej samej firmy o innych rozmiarach ale i cena sie rozrosla... 560zet!!! ale sa za***iste:) tak mowia fachowcy.

 

takie proste a jednak dramat. chcesz cos lepszego to przygotuj sie na ciekawe przygody. az sie boje jak zaczne zmieniac felgi firmowe na szesnastki...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

takie proste a jednak dramat. chcesz cos lepszego to przygotuj sie na ciekawe przygody. az sie boje jak zaczne zmieniac felgi firmowe na szesnastki...

 

pzdr

 

Skąd ja to znam :) Miałem podobne historie z klockami, łącznie z tym że sprzedano mi klocki które miały oznaczenie, że są do D40 NA TYLNIĄ OŚ!!, ogólnie meksyk, skończyłem na textarze za 360 pln

 

taransan - jaką masz średnice tarcz hamulcowych?

 

Pozdr

 

Rio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nissana mechanik prywatnie na boku powiedział, że najlepsze klocki do d40 na felgę 17 są firmy ATE. Niedługo czeka mnie zmiana i zastanawiam się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki firmy ATE GDB 3404 pasują idealnie ale szybko się zdzierają , oryginalne są Jurida i oznaczenie jakie wyczytałem z nich to Jurid 692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam produktu havy duty, nie chce za kazdym razem podczas hamowania miec chmury czarnego pylu:)

 

zalozylem nacinane tarcze DBA do ciezkich samochodow. hmmm wymiar- jak zwykle nie wiem:) wydaje mi sie, ze srednica jest taka sama jak

w orinalnych navarowych.

 

JT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam produktu havy duty, nie chce za kazdym razem podczas hamowania miec chmury czarnego pylu:)

 

zalozylem nacinane tarcze DBA do ciezkich samochodow. hmmm wymiar- jak zwykle nie wiem:) wydaje mi sie, ze srednica jest taka sama jak

w orinalnych navarowych.

 

JT

 

Problem polega na tym że wychodziły dwa oryginalne rozmiary tarcz 298mm i 320mm - do tego są oczywiście dwa różne zaciski i dwa różne kształty klocków.

Jeśli masz tarcze 320mm (felga 17') to mogę polecić klocki EBC Green Stuff - naprawdę dobrze hamują... oczywiście kosztem zużycia. zastanów się czego od nich chcesz? dobrego działania czy długiej żywotności bo przypadku klocków ciężko te dwie cechy pogodzić.

 

Pozdr

 

Rio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

ja mam trw lucasy cena niecałe 150 zł , ździerają się klocki nie tarcze i zmieniam teraz drugi raz po 20 tysiącach, a powiem szczerze nie szczędzę hamulców bo są do hamowania klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tyś to niezły przebieg jak na klocki ;) . Swego czasu pomykałem Mitsubishi i tam blachy po klockach wymieniałem po 7-8 tyś przy czym samochód sporo lżejszy był niż Navara (lekko ponad tonę ważył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że wychodziły dwa oryginalne rozmiary tarcz 298mm i 320mm - do tego są oczywiście dwa różne zaciski i dwa różne kształty klocków.

Jeśli masz tarcze 320mm (felga 17') to mogę polecić klocki EBC Green Stuff - naprawdę dobrze hamują... oczywiście kosztem zużycia. zastanów się czego od nich chcesz? dobrego działania czy długiej żywotności bo przypadku klocków ciężko te dwie cechy pogodzić.

 

Pozdr

 

Rio

 

Rio, wlasnie te kloce obstalowalem. green stuff zaloza mi w poniedzialek. problem jak zreszta zauwazylws jest w rozmiarze. generalnie sprzedawcy slabo orientuja sie w tym temacie.

cena troche wysoka ale to wlasnie dobry produkt.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

panowie a wiecie ze po EBC zielonych bedziecie tarcze zmieniac co dwie pary klocków ?? za twarde do naszych tarcz :(

na sportowej tarczy producent zaleca dwie pary klocków na tarcze tylko bo raz ze szybko scieraja tarcze dwa grzeja ja duzo bardziej :(

 

chyba ze tarcze ebc załozycie :P mam ebc pakiet aktualnie czerwone ze sportowymi tarczami na mojej meganie i sa mega .. ale w nysce myslałem nad jakimis zwykłymi klockami albo tez pakitem ( wiem drogo ale mamy nietanie auta wiec cóż ... ja se wciagne w koszta :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiecie ze po EBC zielonych bedziecie tarcze zmieniac co dwie pary klocków ?? za twarde do naszych tarcz :(

na sportowej tarczy producent zaleca dwie pary klocków na tarcze tylko bo raz ze szybko scieraja tarcze dwa grzeja ja duzo bardziej :(

 

chyba ze tarcze ebc załozycie :P mam ebc pakiet aktualnie czerwone ze sportowymi tarczami na mojej meganie i sa mega .. ale w nysce myslałem nad jakimis zwykłymi klockami albo tez pakitem ( wiem drogo ale mamy nietanie auta wiec cóż ... ja se wciagne w koszta :P )

 

no ja mam tarczę DBA:). klocki mam już 3 miesiące. sprawdzane ścieranie 3 tygodnie temu. są ok. zaraz zakładam inne felgi i emteki więc zobaczymy to jeszcze raz:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w swojej D40 z 2tygodnie temu po 46k zakładałem klocki Lucasa - 180zł. Wymiana zajęła mi 40 min -choć pierwszy raz to robiłem i miałem obawy. Przejechałem z 1,5k i nic nie piszczy hamuje idealnie. Jedynie przez pierwsze 100km wrażenie jakby hamulców nie było. Starałem się je delikatnie dotrzeć przez ok 200km. Ciekawy jestem czy wytrzymają tyle co oryginalne? Czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

No ja używam lucasy. Są fajne bo ściera się bardziej klocek a nie tarcza. Ale tarcze też mam już do wymiany. Stan trzeba kontrolować, bo wewnętrzne szybciej się ścierają. Przy automacie i prawie 300 KM starczają na 15 tkm jazdy mieszanej. Na AT nie pohamuje się silnikiem. :)

 

ps. I powtarzam pytanie jak mocowane są z przodu tarcz, felga je tylko dociska? wystarczy zdjąć zacisk i popukać?

Edytowane przez szczureczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego tarcze w navce nie są przymocowane do piast, po zdjęciu zacisku wystarczy puknąć tarcze i już masz ją w ręku. Wiem bo musiałem przetoczyć u siebie tarcze bo tak tłukły podczas hamowania że nieszło już jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie za 100 punktów :)

Moja navara ma oryginalne felgi 17 i klocki hamulcowe kupuje ATE GDB 3404 oryginał siedział Jurid 692 czyli jak wszędzie pokazują katalogi w sklepach to są klocki do tarcz 320, dodam tylko że jak zmierzyłem tarcze mają rozmiar właśnie 295,6. Ponoć tarcze 320 mają tylko Pathfindery

Czy to prawda że wszystkie Navary mają tarcze 295.6 jak mi powiedział serwis ?

 

Ps. Czy tarcze DBA są takie dobre jak piszecie i jakie klocki na nie powinno się zakładać, oraz jaka jest wytrzymałość tarcz (przy szybkiej jeździe). Czy po prostu nie bawić się i kupić oryginał tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów :)

Moja navara ma oryginalne felgi 17 i klocki hamulcowe kupuje ATE GDB 3404 oryginał siedział Jurid 692 czyli jak wszędzie pokazują katalogi w sklepach to są klocki do tarcz 320, dodam tylko że jak zmierzyłem tarcze mają rozmiar właśnie 295,6. Ponoć tarcze 320 mają tylko Pathfindery

Czy to prawda że wszystkie Navary mają tarcze 295.6 jak mi powiedział serwis ?

 

Ps. Czy tarcze DBA są takie dobre jak piszecie i jakie klocki na nie powinno się zakładać, oraz jaka jest wytrzymałość tarcz (przy szybkiej jeździe). Czy po prostu nie bawić się i kupić oryginał tarcze

 

dziwne nie ja mam też 17nastki i tarcze 295. założyłem już drugi komplet DBA i z całą pewnością ci polecam. klocki oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów :)

Moja navara ma oryginalne felgi 17 i klocki hamulcowe kupuje ATE GDB 3404 oryginał siedział Jurid 692 czyli jak wszędzie pokazują katalogi w sklepach to są klocki do tarcz 320, dodam tylko że jak zmierzyłem tarcze mają rozmiar właśnie 295,6. Ponoć tarcze 320 mają tylko Pathfindery

Czy to prawda że wszystkie Navary mają tarcze 295.6 jak mi powiedział serwis ?

 

Ps. Czy tarcze DBA są takie dobre jak piszecie i jakie klocki na nie powinno się zakładać, oraz jaka jest wytrzymałość tarcz (przy szybkiej jeździe). Czy po prostu nie bawić się i kupić oryginał tarcze

 

Przy 17" powinny być tarcze 320, ale jak to u nas bywa wystarczy tylko zmienić felgi z 16" na wieksze i jest prawie ory. A to, że układ hamulcowy zostaje z mniejszej średnicy to nie jest problem.

Natomiast tarcz DBA nie można porównywać z oryginałem. Inna liga. Są to wyczynowe tarcze, dobierasz je w zależności do jakiej jazdy potrzebujesz np. teren, dtift itd. Wysokie modele mają nawet czujnik temperatury.

ATE GDB 3404 - to się nie kompiluje, nr klocków jest z TRW (Lucas). Nr ATE jest taki 13.0460-5783.

Edytowane przez glo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mialem identyczna akcje ! niby felgi 17" kupiłem EBC i Tarcze 320mm przy wymianie zonk nie pasuje a ze zamowilem klocki i tarcze 320mm tak nowy komplet mam na sprzedaż jak by ktos byl zainteresowany

 

 

 

 

Klocki EBC GreenStuff + 2szt Tarcze 320mm

 

 

 

 

Piszcie na priva lub GG

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...