Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternator sunny N14


polo1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka ładowania. Wyjęty alternator sprawdziłem w międzyczasie kostkę do altka i jest OK tzn 12V stałe na jednym pinie Na drugim 12V po stacyjce. Wyszukałem info, że prawdopodobnie uwalona dioda plusowa. Altek mitshubishi. Model nissan sunny n14 1.4 16V.

Pytanie pierwsze: Które to diody plusowe? (jeśli można prosić o fotki)

Pytanie drugie: Czy sprawcą może być regulator napięcia??

Pytanie trzecie: Czy naprawa rozrusznika(wymiana szczotek) może mieć wpływ na ładowanie?

Dodam tylko że kontrolka ładowania świeci się ciągle bez zmian natężenia jasności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Nie wymienisz samej diody, cały mostek, chyba że chcesz lutowac po sztuce a potem sie zastanawiac czemu nie działa, wtedy plusową sprawdzisz po podłączeniu do plusa i kierunki diody.

 

2. Może byc, w altkach najczęsciej padają mostki diodowe lub regulatory. Prawdopodobieństwo jest równie wysokie co diody.

 

3. Nie naprawa szczotek nie może miec na to wpływu chyba że robi Ci sie zwarcie, ale nie odpalił byś wtedy auta więc to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już rozwiązany. Altek rozebrany, wszystkie diody plusowe przebite. Najprawdopodobniej tez poszedł regulator, czego się niestety nie da sprawdzić w 100%. Tymczasowo założona używka, wszystko działa jak należy. Domyślnie remont starego (czekam na podzespoły) bo wiadomo,że jak sam sobie zrobię to wiem co mam. Dzięki za zainteresowanie. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...