Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

D40 Tempomat


Gość TripleX

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak, chciałbym założyć orginalny tempomat do mojej D40. Czy ktoś robił coś takiego?

Szukałem w google i nic może ktoś wcześniej kombinował coś w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

pewnie nikt nie robił nic takiego więc moja rada jest taka:

zadzwoń do Nissana i spytaj czy jest to możliwe i co musiałbyś zmienić, dokupić itd. A jak już Ci powiedzą ile to będzie kosztować, (pewnie równowartość rocznej micry :devil: ) to ich wyśmiej i w nogi.

 

A potem kup części, które Ci podali i motaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, chciałbym założyć orginalny tempomat do mojej D40. Czy ktoś robił coś takiego?

 

Przy dzisiejszym sterowaniu silników to pewnie jest to tylko układ elektroniczny podpinany do magistrali ICAN - teoretycznie instalacja powinna być już na to przygotowana.

 

Ale z ciekawości zapytam: po co ci to? Ja już w kolejnym aucie mam to w standardzie i oprócz pobawienia się przez chwilę nigdy nie włączałem bo nie ma gdzie. No może dałoby się na trasie do Wrocka, ale to tylko od czasu do czasu.

Wg mnie to urządzenie nabierze sensu, kiedy w komplecie będzie radar który zadba o odległość do poprzedzającego samochodu - zdaje się że Mercedes już montuje to seryjnie w S-klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tempomat nie sprawdza się bez czujnika zbliżeniowego. Najczęściej chciało by się go użyć gdy człowiek jest zmęczony długą jazdą, ale wtedy zaś strach bo jazda robi się nudna i usypia.

W moim przypadku tempomat się przydaję jedynie na trasach ok 800 km, w momencie kiedy noga chciała by trochę odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że dużo tras robię szczególnie do Danii, i na odcinek po Niemczech chciałbym móc odpocząć. Może mamy na forum jakiegoś 'magika' :D

Co do CAN'u to się zgodzę, ale chodzi np o to czy wystarczy coś przeprogramować w serwisie, czy trzeba dołożyć jakieś gadżety poza przyciskami na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W senatorze miałem osobny komputer do tempomatu, wiem bo się zwalił i na forum opla jakiś magik powiedział co mam przelutować i zaczął śmigać ;) Pewnie tu też kostki wiszą tylko podpiąć "czarną skrzynkę" ;) i kierownicę zmienić. Jest sporo gratów ze skasowanych navar wcale nie musi to drogo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...