Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera 1.6 SR - najszybsza 1,6 w kraju :)


Gość scribler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam czas więc postanowiłem opisać swoją Almerke, rocznik 1997. Co było robione w samochodzie to jak wiadomo zwiększenie mocy z 90 km jak narazie jest ok 118 km, z tego co mi Coobcio powiedział to pompa za mało paliwa prawdopodobnie dostaje i trzeba zrobić regulator ciśnienia paliwa więc to jest w pierwszej kolejności plan :)

 

Poprzedni właściciel zrobił : kolektor wydechowy, były wymienione wałki u Coobcia jakieś 2 lata temu, filtr stożkowy, kolektor dolotowy 73C również od Coobcia, amortyzatory wymienione na Bilstein i Kayaby obniżony oraz utwardzone sprężyny, maska Carbon, trzeba było się przyzwyczaić do takiego twardego zawieszenia :D aha i jeszcze z przodu hamulce od Almery GTI firmy EBC.

 

Cóż więcej mogę powiedzieć narazie się jeździ problemów nie ma, załączam kilka fotek jak auto obecnie wygląda troszkę brudne ale wiadomo się jeździ :P zrobi się fotki jak będzie też czysty :) i wykres z hamowni który dostałem od poprzedniego właściciela, zrobi się regulator i wtedy ponownie na hamke sie skoczy. Dalsze mody będą opisywane na bieżąco, narazie muszę wymienić klocki z przodu zastanawiam się nad jakimi :)

 

 

Pozdrawiam

post-23834-1258540532,6213_thumb.jpg

post-23834-1258540552,9946_thumb.jpg

post-23834-1258540574,2361_thumb.jpg

post-23834-1258540583,832_thumb.jpg

Edytowane przez scribler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz upie***lony stożek! Poza tym to ładne autko i fajnie że coś dalej dłubiesz :)

stożek się wymieni w następnym tygodniu, a dłubać trzeba aż się osiągnie jak najwięcej :)

 

No i dobra regulator ciśnienia paliwa jest więc trzeba będzie go zamontować i na hamke skoczyć :P

Edytowane przez scribler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

stożek się wymieni w następnym tygodniu, a dłubać trzeba aż się osiągnie jak najwięcej :)

 

No i dobra regulator ciśnienia paliwa jest więc trzeba będzie go zamontować i na hamke skoczyć :P

 

 

I ja jako poprzedni właściciel ciekawy jestem co po regulatorze będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jako poprzedni właściciel ciekawy jestem co po regulatorze będzie

Napewno będzie lepiej, narazie zapierdziela. Niestety miałem problem z założeniem zimówek gdyż 14 nie pasowały :) felga tak mi zacisk trzymała że nie mogłem wyjechać od wulkanizatora :P i jestem zmuszony zakupić i założyć 15 :) a na dzień dzisiejszy samochód wygląda o tak:

 

Pozdrawiam

post-23834-1259525012,0912_thumb.jpg

post-23834-1259525026,939_thumb.jpg

Edytowane przez scribler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Napewno będzie lepiej, narazie zapierdziela. Niestety miałem problem z założeniem zimówek gdyż 14 nie pasowały :) felga tak mi zacisk trzymała że nie mogłem wyjechać od wulkanizatora :P i jestem zmuszony zakupić i założyć 15 :) a na dzień dzisiejszy samochód wygląda o tak:

 

Pozdrawiam

 

 

Kurde zapomniałem o tych felgach.....Zeszłej zimy nie miałem jeszcze zacisków od Gti.....Z rugiej strony 14" nie wchodza do N15 Gti???hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalerzy od felgi... Alu z Sunnego GTi podchądza idealnie ps. co do stali to jakieś mam z zapasów KJSowych co podpasują - mają małe ET...

Jak coś to wpadaj i zabieraj :)

Ew. możesz dystanse zastosować 20mm i wtedy każda felga minimum 14" ci podejdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scribler

No to jak coś to wpadne do Ciebie i zobacze :) narazie znalazłem jakieś 15" więc jak będą dobre to założe je :)

 

Samochód dostał trochę dobrych rzeczy które postanowiłem wymienić sobie przed zimą np. olej w silniku Mobil S 10W40, olej w skrzyni biegów, płyn hamulcowy jakiś dobry ale nie pamiętam nazwy :P, filtr paliwa, klocki hamulcowe z przodu wymienione na TRW (hamować hamuje bo się zatrzymuje :P), płyn w chłodnicy rozcieńczony pół koncentratu i płynu do chłodnic, jest dobrze grzać w środku grzeje :) teraz czekam tylko na opony zimowe mam juz zamówione i dalej to trzeba mocy mu dodać :devil: zamówione mam też nowe sprzęgło bo te juz troche nie za bardzo podaje :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Calkiem spory przyrost mocy ... a jak z zuzyciem paliwa?

 

jakie odzwierciedlenie ma to ma l/100km?

 

A wydech zmieniony? czy tylko kolektor?

Edytowane przez slawq96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem spory przyrost mocy ... a jak z zuzyciem paliwa?

 

jakie odzwierciedlenie ma to ma l/100km?

 

A wydech zmieniony? czy tylko kolektor?

haha-mój dolot z sunnego u ciebie w aucie siedzi-poznałem po znaczku ferrari/ale jakbyś chciał dalej cosik poprawiać to odezwij się do mnie na pw-mam coś do tego silnika :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha-mój dolot z sunnego u ciebie w aucie siedzi-poznałem po znaczku ferrari/

kolego moj dolot przyjechal z moim autem z holand :) a ferafi jak cholera czerwowone mam :)

 

chetnie bym cos grzebnal pod maska bym cos zmienic... myslalem o walkach senrty albo ds`a i 4-2-1 na poczatek....

 

a moze nawet caly wydech.. z kwasa..

 

sprezynki H&R -30 trzeba w koncu wykorzystac...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem spory przyrost mocy ... a jak z zuzyciem paliwa?

 

jakie odzwierciedlenie ma to ma l/100km?

 

A wydech zmieniony? czy tylko kolektor?

No moc jak narazie jest wystarczającja ale przydałoby się wiecej i napewno bedzie po nowym roku. Czekam aż bedzie troche cieplej i bedziemy działać u Coobcia :)

Wydech został zmieniony, a spalanie to różnie zalezy jak sie jezdzi :P narazie jest zima i tak mniej wiecej to 8 czasem ponad 8, w ciepleszje dni to napewno ponizej 8 przy spokojnej jezdzie do 7 zejdzie, jak narazie nie mialem okazji zeby jezdzic w cieple dni. Ale prowadzi sie dobrze bez zarzutow tylko sprezyny mnie juz mecza powoli :P za twardo troche jak dla mnie a to dlatego ze duzo jezdze po dziruawych ulicach hehe :) Narazie auto stało przez całe święta ale po 6 dniach odpalil bez zarzutu wiec jest dobrze, jedynie tylko tarcze troszke sie zastaly z tylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Piękna n15.. moja jest troche przyszczurzała ... ale lata :D Szukam dolotu do n15 SR do stożka... Mam instalacje sekwecyjna LPG i nie wiem czy tam jakiejs regulacji gazu nie trzeba zrobić.

 

Jakby ktoś miał używke lub jakiegoś dobrego taniego sprzedawce z dolotami i ze stożkami to prosze pisać na PW.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się z kolegą zamieniliśmy na Almery, chłopak lata czerwoną a ja Czarną.

Na dzień dobry brudny filtr poweitrza Jacky zastąpiłem K&N, wzrost mocy odczówalny pewno dla tego że ten drugi czyściutki... po tym zabeigu odrazu sprzęgło dostało zadyszki tak więc wleciało nowe NKK no i nieco zapłonu do przodu dałem, auto zaczęło mniej palić a na trasie jest dużo elastyczniejsze - Hamownia nie bawem bo powinno być nieco więcej jak te 118KM i 145Nm :D

Zwłaszcza że jeszcze moda rozrządu mam w zanadrzu oraz wystroić to porzadnie wraz z opcją podnoszenia ciśnienia paliwa :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor wydechowy, były wymienione wałki u Coobcia jakieś 2 lata temu, filtr stożkowy, kolektor dolotowy 73C również od Coobcia

 

 

Te mody dały aż 28 rumaków? Wałki od DS?

 

 

po tym zabeigu odrazu sprzęgło dostało zadyszki tak więc wleciało nowe NKK

 

Chyba każdy żałował montażu tego szituu...ja też.... 20-30k daje na to sprzęgło to absolutny max.

 

no i nieco zapłonu do przodu dałem, auto zaczęło mniej palić a na trasie jest dużo elastyczniejsze - Hamownia nie bawem bo powinno być nieco więcej jak te 118KM i 145Nm :D

Zwłaszcza że jeszcze moda rozrządu mam w zanadrzu oraz wystroić to porzadnie wraz z opcją podnoszenia ciśnienia paliwa :D

 

Czyli powiedzmy powyżej granicy 115kmw GA16DE trzeba już wydajniejszą pompę paliwa + regulator czy ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wsadziłem regulator ciśnienia paliwa i wszystko wystroiłem...

Z pompą wallbro na seryjnym ciśnieniu przy gazie w podłodze brakowało trochę paliwa do ok 5200-5300obr.min a powyżej było ubogo jak cholera stąd taki gwałtowny spadek momentu następował...

Na chwilę obecną ciśnienie podniosłem o 1,2 bara i wystroiłem ECU Mastera, auto nie do poznania, ciągnie równo do 7000, do tej pory mam uśmiech na twarzy :)

Ze swoją dawną 165Konną Almerką dzisiaj o 14:00 się ustawiam na sparing, coś czuję że do ok 80km/h nie będzie różnicy :)

 

Moja dupo hamownia czuje jakieś 125KM i coś koło 155-160Nm, naprawadę ten 1,6 silniczek może cieszyć :)

 

W zanadrzu mam jeszcze agresywniejszy wałek ssący z Sentry, jak sprawdzę auto na obecnej konfiguracji to może pokuszę się o zmianę wałka :D

Tak Coś mi się wydaje że bez ruszania głowicy w tym silniku idzie dobić do ok 130KM i to przy ładnym przebiegu momentu obrotowego a nie tylko jazda górą...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Kuba kolejny raz zaskakuje :) wydus z tego ga16de ile wlezie ;) a potem ustawka z jakas Dseries.. hehe

Na koniec go zaturb i bedzie kozak do mlucenia :P

 

edit

na YT sa filmiki amerykanskich 200sxow z silnikami ga16det o jakies dziwne oznaczenie, ich wydumki czy takie cos istnialo bo w.g mnie to wydumki i jestem ciekaw ile znosza seryjne graty ??

 

edit2

kuba kiedys pisales o tym zeby rozwiercic ga16de i wsadzic tłoki z qg18 wiesz cos wiecej w temacie jakie wyniki itd??

Edytowane przez andy_czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goago jaki pierwszy przerobił GA16DE na GA18DE, na zasadzie szlifu i wymiany tłoków na te z 1,8 niestety ekspreyment nie wypalił uszkodzone zostały seryjne tuleje ktore były już za cienkie, tak więc bez tulejowania bloku nie ma co podchodzić do tego tematu.

 

No to wynik przerósł moje oczekiwania :)

Hamownia dzisiaj wypluła 128KM i 160Nm :) :) :) Z czego 95% maks momentu obrotowego dostępne jest w przedziale od 2000 do 5000obr.min, moment płaski jak stół hehe, na chwilę obecną stworzyłem 80KM z litra pojemności i 100Nm, myślę że sporo więcej jeszcze do ugrania ale tu już trzeba porządnie wejść w głowicę :)

 

A no i Hondę 1,6 V-tec mierzyliśmy dziś, po nałożeniu wykresów na siebie to almera od zera do 5000obr.min ma miejscami 20 a nawet 30Nm więcej... V-tec w wypluł 160KM i 152Nm :P

 

Ps. zaraz wykresy będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 2 wykresiki po dzisiejszym hamowaniu ;)

Coobcio GA16DE

almera2.jpg

 

Honda V-tec B16A2 z kolektorem DC sport i na krotkim dolocie

hondacivic.jpg

Edytowane przez Limon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest męsko jak na zwykłe 1.6 :) A jeszcze czeka ten wałeczek od Sentry hmmm chyba będzie szybciej włożony niż myślałem :)

 

 

P.S.

 

Coobcio proponuję otworzyć własną dupohamownię ;) Masz to wyczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...