Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Listwy boczne "ochronne"


Gość Wąski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód ma pół roku a jest juz w kilku miejscach poobijany od drzwi "sąsiadów parkingowych"

Listwa na dole nic nie daje,dealer zaproponował mi oryginalne 550 zł lub podróby 280 zł (firma Rider Auto z Częstochowy)

Podróby sa ładniejsze (szersze)Ale.... te same listwy znalazłem na .... Allegro za 150 zł :blink: z samodzielnym montażem.

Ale to nie problem,są na taśme dwustronną.Dealer chce jeszcze 80 zł za montaż.

Ma ktoś te listwy które poleca "dealer" ???? trzymaja się???

Dealer stwierdził że nie było jeszcze żadnej reklamacjii.Tylko trzeba dobrze przemyć czymś odtłuszczajacym przed położeniem.

post-25340-1258549769,7048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem listwy wąskie tutaj

http://www.pawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20%3Anissan&catid=6%3Amodele-samochodow&Itemid=3&lang=pl

 

Spełniają swoją funkcję. Sam przyklejałem. Tylko przetarłem szmatą nasączoną wodą z płynem do mycia naczyń (a zakurzony był jak na zdjęciu). Bardzo dobre taśmy klejące. Z jednej strony ze dwa razy odrywałem zanim porządnie przykleiłem (nie udało mi się za pierwszym razem przykleić równo). Sprzedawca sprzedaje też na allegro, ale ja kupiłem bezpośrednio, ok 120 razem z dostawą. Sa w tym samym kolorze co oryginalne narożnikowe.

post-27817-1258551833,7421_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie nie kupywałem bo wydawało mi sie że na czarnym wyglądać to będzie źle. A jest całkiem ok

No ale ja mam swojego brudniejszego :D

Też mi się wydawało.Ale wyglada naprawde dobrze.

Jak mam tez ciemny.Chyba założe te listwy. 120 zł a chronią podobno dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma pół roku a jest juz w kilku miejscach poobijany od drzwi "sąsiadów parkingowych"

Listwa na dole nic nie daje,dealer zaproponował mi oryginalne 550 zł lub podróby 280 zł (firma Rider Auto z Częstochowy)

Podróby sa ładniejsze (szersze)Ale.... te same listwy znalazłem na .... Allegro za 150 zł :blink: z samodzielnym montażem.

Ale to nie problem,są na taśme dwustronną.Dealer chce jeszcze 80 zł za montaż.

Ma ktoś te listwy które poleca "dealer" ???? trzymaja się???

Dealer stwierdził że nie było jeszcze żadnej reklamacjii.Tylko trzeba dobrze przemyć czymś odtłuszczajacym przed położeniem.

post-25340-1258549769,7048_thumb.jpg

Mam te listwy "podróby" założone u Dilera od 2 tygodni. Przeżyły już mycie ciśnieniowe i jest ok. Rzecywiście chronią drzwi na parkingach . Cena z montażem ok. 200 zł. Naprawdę warto.Jednocześnie diler sprzedał mi wykładzinę bagażnika za 160 zł-też podróba , ale jest mata przeciw poślizgowa i pasuje ok.

Założyłem /samodzielnie/ także metalową srebrną listwę na tylny zderzak -ochrona przy wkładaniu bagażu za 140 zł.Zresztą z tej Firmy mam także nakładki srebrne progów.Polecam

J.

 

TAK WYGLĄDAJĄ LISTWY BOCZNE "PODRÓBY"

post-27478-1258574130,107_thumb.jpg

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te listwy "podróby" założone u Dilera od 2 tygodni. Przeżyły już mycie ciśnieniowe i jest ok. Rzecywiście chronią drzwi na parkingach . Cena z montażem ok. 200 zł. Naprawdę warto.Jednocześnie diler sprzedał mi wykładzinę bagażnika za 160 zł-też podróba , ale jest mata przeciw poślizgowa i pasuje ok.

Założyłem /samodzielnie/ także metalową srebrną listwę na tylny zderzak -ochrona przy wkładaniu bagażu za 140 zł.Zresztą z tej Firmy mam także nakładki srebrne progów.Polecam

J.

 

TAK WYGLĄDAJĄ LISTWY BOCZNE "PODRÓBY"

Też chce zamontować te szerokie.I własnie miałem dylemat jak je zamontować,czy tak jak na zdjęciu producenta (moje załączone zdjęcie) czyli niżej czy tak jak u Ciebie czyli po środku.Biore po środku B) Wielkie dzieki za fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce zamontować te szerokie.I własnie miałem dylemat jak je zamontować,czy tak jak na zdjęciu producenta (moje załączone zdjęcie) czyli niżej czy tak jak u Ciebie czyli po środku.Biore po środku B) Wielkie dzieki za fotke

Listwy u mnie są zamontowane 210 mm powyżej dolnej firmowej/ mierzone na tylnej krawędzi drzwi kierowcy od górnej krawędzi dolnej listwy do dolnej krawędzi nowej/.

Przy montażu nie asystowałem, więc nie wiem jakie "knify" mają mechanicy u NISSAN-a Chorzów.

 

Przy okazji. Nie chcę otwierać nowego tematu ,ale dywanik gumowy kierowcy ten z zatrzaskami nie spełnia swojego zadania.Jest zdecydowanie za mały i bez głębokiego rantu.Już widzę mokrą wykładzinę po wejściu ze śniegu.Może już Ktoś to opanował?

pozdrowienia

J.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma pół roku a jest juz w kilku miejscach poobijany od drzwi "sąsiadów parkingowych"

Listwa na dole nic nie daje,dealer zaproponował mi oryginalne 550 zł lub podróby 280 zł (firma Rider Auto z Częstochowy)

Podróby sa ładniejsze (szersze)Ale.... te same listwy znalazłem na .... Allegro za 150 zł :blink: z samodzielnym montażem.

Ale to nie problem,są na taśme dwustronną.Dealer chce jeszcze 80 zł za montaż.

Ma ktoś te listwy które poleca "dealer" ???? trzymaja się???

Dealer stwierdził że nie było jeszcze żadnej reklamacjii.Tylko trzeba dobrze przemyć czymś odtłuszczajacym przed położeniem.

post-25340-1258549769,7048_thumb.jpg

 

 

mam listwy od Ridera, polecam zarówno listwy, samodzielny montaż jak i samego sprzedajacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić listwy na progi. Coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item821305885_nakladki_progowe_listwy_metalowe_nissan_qashqai.html

może ktoś ma takie i napisze jak się spisują, czy warto, co się dzieje przy myciu itd. a może polecicie inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy zamontowałem u dealer'a od razu przy zakupie (styczeń 2009). Wiele razy już myłem w myjni i ciśnieniowo i bez problemu się trzymają. Samochód moim zdaniem wygląda trochę lepiej (kwestia gustu) i same listwy też pomagają na parkingach. Ale to też zależy jaki samochód obok stoi (drzwi niskich samochodów zwykle uderzają poniżej listew, więc ochrona nie zawsze się sprawdza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym również samodzielnie przykleiłem sobie listwy boczne kupione u Raidera na allegro. Wyglądają ładnie. Mam nadzieję, ze spełnią swoją rolę i się nie odkleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić listwy na progi. Coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item821305885_nakladki_progowe_listwy_metalowe_nissan_qashqai.html

może ktoś ma takie i napisze jak się spisują, czy warto, co się dzieje przy myciu itd. a może polecicie inne?

 

 

Bardzo fajne listwy, ja miałbym dylemat błyszczace czy matowe..

 

Znalazłem na allegro jeszczer tańsze listwy po 69 zł, z opisu niby ta sama firma kolega kupił za 120 zł.

http://moto.allegro.pl/item825201950_nissan_qashqai_samochodowe_listwy_boczne_z_formy.html'>http://moto.allegro.pl/item825201950_nissan_qashqai_samochodowe_listwy_boczne_z_formy.html

 

Bardzo fajne listwy, ja miałbym dylemat błyszczace czy matowe..

 

Znalazłem na allegro jeszczer tańsze listwy po 69 zł, z opisu niby ta sama firma kolega kupił za 120 zł.

http://moto.allegro.pl/item825201950_nissan_qashqai_samochodowe_listwy_boczne_z_formy.html

 

Juz wiem na czym polega różnica. Otóż te listwy od Pawa mają szerokość 45 mm, a te droższe od Ridera 62 mm. Które wybrać?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Pawa ma listwy wąskie za 69 do QQ i wąskie zwężające się do QQ+2 za 120, które mam. Zobacz zdjęcie w poprzednim moim poście.

 

Na eBay'u są takie i jak narazie tanio:

http://cgi.ebay.pl/Original-Nissan-Qashqai-2-Seitenschutzleisten_W0QQitemZ360209378202QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item53de26eb9a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Pawa ma listwy wąskie za 69 do QQ i wąskie zwężające się do QQ+2 za 120, które mam. Zobacz zdjęcie w poprzednim moim poście.

 

Na eBay'u są takie i jak narazie tanio:

http://cgi.ebay.pl/Original-Nissan-Qashqai-2-Seitenschutzleisten_W0QQitemZ360209378202QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item53de26eb9a

 

Faktycznie to ten sam producent, tylko nie zwrócilem uwagi że masz +2. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne listwy, ja miałbym dylemat błyszczace czy matowe..

 

Znalazłem na allegro jeszczer tańsze listwy po 69 zł, z opisu niby ta sama firma kolega kupił za 120 zł.

http://moto.allegro.pl/item825201950_nissan_qashqai_samochodowe_listwy_boczne_z_formy.html

 

 

 

Juz wiem na czym polega różnica. Otóż te listwy od Pawa mają szerokość 45 mm, a te droższe od Ridera 62 mm. Które wybrać?

 

 

Rider ma dwie szerokości do wyboru, ja brałem te szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też chce zamontować te szerokie.I własnie miałem dylemat jak je zamontować,czy tak jak na zdjęciu producenta (moje załączone zdjęcie) czyli niżej czy tak jak u Ciebie czyli po środku.Biore po środku B) Wielkie dzieki za fotke

 

Witam,

Również mam problem z wyborem wysokości montażu listew Ridera, przy czym bardziej podoba mi się wariant niższy (producenta). Obawiam się jednak czy zamontowanie ich na tej wysokości jest w stanie uchronić samochód przed otarciami drzwiami innych równolegle parkujących. Biorę również pod uwagę montaż odpowiednio wystającego poza obrys samochodu orurowania bocznego, co przy nieco większej wysokości QQ od "średniej samochodowej" powinno uniemożliwić zetknięcie drzwi innych samochodów z moim. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub przemyślenia w tym zakresie?

Pozdrawiam,

Decanus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również mam problem z wyborem wysokości montażu listew Ridera, przy czym bardziej podoba mi się wariant niższy (producenta). Obawiam się jednak czy zamontowanie ich na tej wysokości jest w stanie uchronić samochód przed otarciami drzwiami innych równolegle parkujących. Biorę również pod uwagę montaż odpowiednio wystającego poza obrys samochodu orurowania bocznego, co przy nieco większej wysokości QQ od "średniej samochodowej" powinno uniemożliwić zetknięcie drzwi innych samochodów z moim. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub przemyślenia w tym zakresie?

Pozdrawiam,

Decanus.

 

Orurowanie nie chroni od drzwi sąsiednich aut. Mam takie zamontowane. Zauważ że drzwi w samochodach nie są proste, dołem się zakrzywiają i styk z autem obok jest środkiem drzwi, a rura jest pod progiem...Pozostają listwy ochronne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...