Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chip tunning 2,2 dCi


wysockip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, koledzy mnie namawiają na przeprowadzenie chip tuningu w moim X-ie, podobno po zmianie oprogramowania moc wzrasta do 160 KM i moment do 370 Nm, ale czy ktoś z szanownych forumowiczów przeprowadzał już taką operację w X-ie i może podzielić się doświadczeniami, obawiam się że taka zmiana może wpłynąć na żywotność silnika lub podzespołów, proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik raczej dobrze toleruje taką operację i raczej nie zmniejsza sie jego żywotność - to co zwykle może walnąć przy ostrej jeździe naszym podrasowanym cudem (wydatnie skraca się żywotność) to układ przeniesienia napędu czyli w przypadku X koło dwumasowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TrialDiver

Mam X-Traila 2.2 dCi z 2005 roku - dane fabryczne to 136 KM. Zrobiłem chip-tuning w V-tech w Krakowie. Oni mają hamownię dla samochodów 4x4. Cała operacja zabrała ok 1-2 godziny, ale może być różnie - krócej lub dłużej. Początkowo chcieli poprawić program chipa przez złącze diagnostyczne, ale niestety program nie chciał się "dogadać" z komputerem. Opcja druga to wylutowanie procesora i wstawienie nowego, ale to wymaga więcej roboty (i kasy), więc dostałem Power BOX-a - w tej samej cenie. To mała skrzyneczka wpinana w obwód listwy, zawsze można wypiąć i wrócić do programu fabrycznego, a BOX zapiąć do innego auta. Opcja nieco gorsza, bo steruje tylko jednym parametrem, ale po kilku próbach i testach dostałem ponad 50 Nm momentu i ok. 24 KM max. mocy więcej. Trudno tu mówić o wyjściowej mocy, bo wyjściowo na hamowni auto miało mniej mocy niż podaje producent, ale powiedzieli że hamownia podwoziowa to nie to samo co hamownia silnikowa i że wskazania mogą się różnić, więc liczy się wynik końcowy. Początkowo były małe problemy, czasem auto się "dusiło", ale po ponownej wizycie i kilku regulacjach teraz jest super.

Generalnie - jestem zadowolony, autko jest dużo żwawsze i szybsze - różnica jest wyraźna. Poza tym, w BOX-ie jest też taka mała regulacja - pokrętło - gdzie można sobie pokombinować i przestawić zakres. Wtedy już jest bardzo super, ale pojawia się trochę dymu za samochodem... ;)

I jeszcze jedno - do baku leję tylko tego ulepszonego diesla - Shell GTL (V-Power), czasem BP ultimate Diesel - wyraźna różnica kultury pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswiezam temat poniewaz jest z przed dwoch lat a od tego czasu pewnie wiele sie zmienilo w waszych X-ach :) Jestem zainteresowany zamontowaniem chipa w silniku 2.2 dci .

Prosze o opinie uzytkownikow takich modyfikacji. Jaka jest wasza ocena, czy warto , wrazenia z jazdy, ewentualne minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

podbije temat.

 

Ktoś jeszcze zdecydował się na zmianę programu? Zastanawiam się jak znosi to wszystko sprzęgło, które jest takie same jak w 2.2 Di czyli słabszej wersji a tu jeszcze dochodzi sporo momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz strzelał ze sprżęgła to wysiadzie zaraz po ukaldzie przeniesienia napędu. Przy normalnym użytkowaniu - but gdy koło jest sklejone i nic się nie slizga nie spowoduje nadmiernego zużycia. oczywiście piski z pod świateł etc wpłyną na zywotnośc ale to wszystko dostanie po tyłku nie tylko sprzegło.

Czip jak wódka jest dla ludzi i trzeba pic z głowa a nie z kiełbasą.

Powodzenia i radości z kozystania auta po czipie. Frajda nieporównywalna i nie do opisania dla kogos kto nie poczuł różnicy.

1 nie musisz wachlowac biegami bo ciągnie w każdym momencie i przy każdej prędkosci

2 ciągnie od dołu

3 brak efektu turbo dziury

4 mniejsze spalanie - ale to dopiero jak się oswoisz i juz się pozap...... wtedy okaże się że auto potrafi spalic ok1,5l mniej

 

Przyrost masz ok20% ale warto

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jwa, chipa jeszcze nie mam na razie badam grunt a wcześniej miałem auta z chipem i wiem że warto. Tylko tak czytam o śmierdzącym sprzęgle w X-T to się zastanawiam na ile to sprzęgło ma jeszcze zapasu, dlatego zależy mi na opiniach właścicieli X-T z chipem.

 

Twoja primera ma wirusa? Masz jakiś wykres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies go podziałem bo to już ze 4-5 lat temu ale znowu postaram się poszukać. jak znajde zrobie wlepke

 

nie mam mojego wykresu gdzieś podziałem ale to ten sam motor reno megan 1,9 dci

 

http://www.kreatormo...php?act=wykresy#

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chcę zachipować swojego x-trail’a T30 2.2 di 114KM z przebiegiem 205 tyś km, mam pytania do tych forumowiczów którzy mają podniesioną moc w tej wersji X-a, ile tysięcy kilometrów przejechali po zachipowaniu, czy były jakieś awarie po podniesieniu mocy, o ile wzrosło zużycie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chcę zachipować swojego x-trail’a T30 2.2 di 114KM z przebiegiem 205 tyś km, mam pytania do tych forumowiczów którzy mają podniesioną moc w tej wersji X-a, ile tysięcy kilometrów przejechali po zachipowaniu, czy były jakieś awarie po podniesieniu mocy, o ile wzrosło zużycie paliwa?

witam czy zachipowałeś swojego x-a jakie sa efekty pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy zachipowałeś swojego x-a jakie sa efekty pozdrawiam

 

Witam nie zachpowałem swojego X-a, planuje zamienić go na wersję T30 benzynową w automacie i zagazować, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...