Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podłączenie iPoda do Navary


Gość Sterkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc. Posiadam Nissana Navarę D40 z radiocd oryginalnym ze zmieniarką 6xCD ale bez możliwości odtwarzania MP3

Radio jest podwójnej wysokości. Jest na nim napisane u góry R-D-S/EON a na dole po prawej CY25C.

Na radiu nie mam klawisza AUX

Czy jest jakiś sposób podłączenia np. iPoda do tego sprzętu?

Od razu powiem że nie interesują mnie transmitery FM które przesyłają do radia audio bo mają zakłócenia.

I od razu pomocnicze pytanie do kogoś kto będzie mi w stanie pomóc.

Nie muszę wybierać utworów na radiu, mogę wybierać utwory na iPodzie, tak będzie ok.

Ale czy ściszać będę mógł dalej z kierownicy lub z radia czy tylko z iPoda? Byłoby to kłopotliwe szczególnie jak są rozmowy telefoniczne albo jak trzeba szybko ściszyć muzę.

Pytanie jeszcze jedno – czy jak mam zestaw głośnomówiący po Bluetooth do telefonu który ścisza radio jak mam telefon to to będzie dalej tak pracowało czy te gadgety już się wykluczają?

Będę wdzięczny za poradę. Chciałbym jak najszybciej dokonać zakupu i instalacji.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się o to kiedyś pytałem na forum. Byłem w profesjonalnym sklepie Car Audio. Powiedzieli że jest na pewno, ale polecają zakup innej jednostki, z panelem dotykowym za 1800 zł. Osobiście szukałem takiego modułu dla Ipoda ale nie znalazłem. Trzeba napisać do innej sklepów z car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Post stary ale moze sie komus przyda :)

 

Wg producenta to powinno dzialac:

http://www.dension.com/product/ipod-car-adapter/ipod-iphone-auxin-id3/gateway-100

 

Ale nie wiem czy nie trzeba zmieniarki odpiac.

 

Odkopie dinozaura.

W sumie to sprawa nie wyglada tak skomplikowanie. Mozna wykorzystac do tego nieuzywany zazwyczaj zakres AM. Wlutowac sie przed wzmacniacz AM i kabel jack jakos sprytnie wyprowadzic na zewnatrz, czy tam zrobic gniazdo w panelu, jak kto woli. Z punktu widzenia elektroniki, robota na 5min, natomiast gorzej z wyjeciem radia, rozkreceniem go i okresleniem, gdzie lutujemy.

Rozkrecal ktos kiedys radio z navary (2DIN ze zmieniarka) ? Ciekawi mnie, czy latwo jest sie dostac do plyty glownej tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...