Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Y61] Bezpiecznik non-stop się przepala


Gość typowy1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój patrol GR z 2003 roku od kilku dni cierpi na bardzo irytującą przypadłość, a mianowicie po zaparkowaniu auta i wyłączeniu silnika przepala się bezpiecznik (zawsze ten sam), i nie da się auta uruchomić bez jego wymiany. Zaczyna to coraz bardziej denerwować... Wiecie co może być przyczyną? Dodam, że auto mam od niedawna (kilka miesięcy, od połowy wakacji może) i na początku też się tak kilka razy zdarzyło, później samo ustało. Czy powodem może być to że ostatnio się zakopał po progi? Coś uszkodzone przy wyciąganiu? I przy okazji druga usterka: czasami przestaje działać prawy dolny Stop, rozkręcam, żarówka cała, montuję z powrotem - działa. Za jakiś czas znowu to samo...

 

Będę wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z mocniejszym bezpiecznikiem.Co do stopu to może żarówka ma "luzy"w oprawce ewentualnie poluzowany jakiś kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

U mnie w Patrolu GR Y61 3d również nie działa prawy stop a żarówka ok jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ze wsadzeniem wiekszego bezpiecznika nie radze musisz poszukać problemu myśle tak zauważ w jakiej pozycji wybija ci ten bezpiecznik mysle ze prościej bylo by jak bys napisal z czego jest ten bezpiecznik bo pewno jak skrecasz zwiera ci gdzies do obudowy i masz zwarcie podaj wiecej szczegółów

 

co do lamp stop nie zawsze przyczyna musi tkwic w żarówce sprawdz czy nie jest zasniedziała oprawka i czy kable doprowadzajace nie sa przegnite potarmos je troche pewno jakiś sie urwie

 

jeszcze jedno widziałem taki patent do miernika w kształcie bezpiecznika samochodowego wciskasz go i działasz ;) sklep BNS KATOWICE

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

miałem podobnie i okazało się ,że światło stopu było podłączone na druciarstwo z gniazdkiem haka i tak powodowało zwrare. Po wymianie okablowania jest ok . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...