Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano po utopieniu,


Gość sura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W niedziele utopiłem swojego Mavericka. Niestety zasiorbał wody:/

O ile wody udało się pozbyć a silnik odpalić to zaczął kopcić na szaro,

czuć jakby parafine w spalinach no i jakoś tak dziwnie, delikatnie silnik dudni.

Prewencyjnie go nie odpalam do czasu zmiany oleju (cholera wie gdzie i ktoredy ta woda sie dostala)

Jaka moze byc przyczyna tego kopcenia i gluchego dudnienia?

 

p.s.

Macie jakis sposob na wysuszenie srodka bez rozbierania go?

Jakby sie kto pytal jak utopilem to odpowiem, ze nie bezmyslnie wjechalem ale najpierw

w woderach sprawdzilem dno, przejechalo jedno auto bezproblemowo, ja ruszylem drugi i zjechalem ok 0,5m w lewo

no i zaliczylem wtope :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ja spotkałem się z silnikiem diesla, który podczas sinej ulewy zassał w wysokiej kałuży przez filtr powietrza trochę wody - no i był jego koniec. Silnik zapalał lecz dudnił i wypchnęło uszczelkę pod głowicą ale to nie koniec kłopotów pokręciło też w silniku korbowody. Jak woda dostała się na tłoki to nie mógł tego sprężyć i główki korbowodów się powykręcały. Wał na szczęście był cały ale ta przejażdżka po kałużach kosztowała gościa jednak 1500 zł. i to w popularnym silniku.

Nie chcę Ciebie w tym momencie straszyć ale jeśli coś dudni w silniku to raczej bez kłopotów się nie obejdzie, oby tylko wystąpiła jakaś drobna usterka, a nie to co wyżej opisywałem.

 

Powodzenia

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem objawy takie same krecił do 2000 obrotów i turbina sie nie załanczala kopcił i smierdzial swieczkami, tylko ze miałem filtr powietrza suchy a miałem wode w paliwie, wymieniłem filtr paliwa i zadziałało zobacz wymien filtry i moze sie uda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to jednak korbowody będą, przynajmniej dwa. Dzisiaj zmierzę ciśnienie na garach. Niestety majster do którego zaciagnalem auto w niedziele do wczoraj ograniczył się do opróżnienia silnika z wody i wykrecenia filtra powietrza. Zmienilem mechanika i czekam :/

Majster powiedział, że może tylko pierścienie do wymiany ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do osuszenia wnętrza to podjedz sobie do wypożyczalni sprzętu budowlanego i wypożycz profesjonalny osuszacz elektryczny!!(około 50zł doba) wpakujesz go do bagażnika i dzień maksymalnie 2 i po sprawie (zdolność takiego cacka przy temperaturze 25 st to odciąg 30 do 35 litrów wody z powietrza-sprawdzałem osobiście) najlepiej wstaw go do w miare ciepłego garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem dzisiaj całe wnętrze do suszenia i..... nie mam sporego fragmentu podłogi w okolicach tylnych oparć - początku bagażnika :/ Reszta zdrowa jak dzwon. Dziwne. Każde Terrano/Maverick tam rdzewieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...