Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2.4 + LPG - sekwencja?


Gość Wuja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że spędziłem już troszkę czasu na lekturze forum ;)

 

Mam w planach zakup Terrano II '95rok z silnikiem benzynowym 2.4, zastanawiam się nad jego zagazowniem. Tutaj pojawia się pytanie - w jaką instalację się "pchać", żeby autko jeździło możliwie jak najlepiej i najtaniej? Słyszałem nieco o instalacjach sekwencyjnych - to prawda że spalanie LPG przy sekwencji jest mniej więcej takie samo jak Pb?

 

Na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach auta? Jak powinien się zachowywać i jak mogę sprawdzić napęd, czy wszystko z nim ok? Na jakie newralgiczne miejsca zwrócić uwagę?

 

Pozdrawiam,

Wuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Zibi4424

Co do instalacji gazowej w terrano II najodpowiedniejsza jest sekwencja, pomimo, że dość dużo kosztuje, ale zawsze będzie to bardziej ekonomiczne niż benzyna!

Spalanie zarówno w trasie jak i terenie kształtuje (lub powinno się kształtować :rolleyes: ) na poziomie +10 (13)% benzyny!!!

Przejechałem już około 40tyś na gazie i silnik zaczął nieco klekotać i głośniej chodzić, ale jeszcze jest wszystko w normie!

Gaz jest paliwem suchym dlatego warto przegonić czasami autko na benzynie! Musisz mieć choć trochę benzyny, żeby pompka paliwa nie mieszała powietrza!

Średnie spalanie benzyny w trasie 8,5 - 9,6l, gazu ok 11,5l, teren 12l pb do 15 LPG

Pozdrawiam

Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie benzyny w trasie 8,5 - 9,6l, gazu ok 11,5l, teren 12l pb do 15 LPG

 

kolegia mial t1 z gaziem wiec powiem ze powyzsze dane to dobry zart :D

 

moj diesel bierze wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżdżę od sierpnia tyranem 2 (2,4 94r) z gazem (sekwencyjny) na trasie Zawoja - KRK i na butli 34litry robię około 210-220km - kilka kilometrów przejeżdżanych po odpaleniu silnika na benzynie. Bez szarżowania, obroty około 2-3 tyś, większość trasy oko 90km/h a po zakopiance 110 a z górki trochę więcej :). Trasa około 70km w tym jakieś 10-15 w mieście. Inaczej jest przy jeździe po autostradzie i prędkości w granicach 120-140 km/h tankowałem przy wyjeździe z wrocławia i nie dojechałem do gliwic na pełnej butli.

 

pozdr.

 

 

 

Witam!

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że spędziłem już troszkę czasu na lekturze forum ;)

 

Mam w planach zakup Terrano II '95rok z silnikiem benzynowym 2.4, zastanawiam się nad jego zagazowniem. Tutaj pojawia się pytanie - w jaką instalację się "pchać", żeby autko jeździło możliwie jak najlepiej i najtaniej? Słyszałem nieco o instalacjach sekwencyjnych - to prawda że spalanie LPG przy sekwencji jest mniej więcej takie samo jak Pb?

 

Na co powinienem zwrócić uwagę przy oględzinach auta? Jak powinien się zachowywać i jak mogę sprawdzić napęd, czy wszystko z nim ok? Na jakie newralgiczne miejsca zwrócić uwagę?

 

Pozdrawiam,

Wuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...