Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20DET w P10 .....


Gość DavEvil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem nowy na forum i odrazu mam pytanie:

 

Mam zamiar wsadzic SR20DET do mojej p10 na skrzyni z GT. I tu moje pytanko czy bedzie duzo problemow bo wyczytalem ze SR20DE siedzi w GT i wyczytalem ze roznia sie tylko turbina znaczy ze SR20DET ja ma a SR20DE nie i ze roznia sie poduszkami. Prosze o fachowa pomoc. Koszty z grubsza znam i wiem ze nie sa male ale nie o to przeciez w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z 200sx'a, aha.... szkoda a zapowiadalo sie fajnie hehe .... i to jeszcze moje jest w dodatku 1,6 .......... a co byscie na swepa proponowali ?? czy lepiej odrazu kupic cos innego ??

Edytowane przez PrimerkaFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup VE i problem z głowy, a frajda....wielka :) i bez kłopotów z doładowaniem :P i dużo taniej.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Bomblem, że szkoda kasy na swapa bo idąc dalej jego tokiem rozumowania to wyjdzie, że szkoda kasy na jakikolwiek tuning. Można przecież także powiedzieć, że szkoda kasy na uturbienie samochodu (bo to oczywiście się nie zwróci) a niektórzy to robią. Czasami liczy się przywiązanie do samochodu, sentyment a czasami inne względy. Wydaje mi się, że czym większe wyzwanie (skomplikowanie projektu) tym większa późniejsza satysfakcja jak to wszystko się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam z kolegą. Sam przerabaialem swoja Primke 1,6 na GT. Każdy sadził ze to wogole nieoplacalne itp. a to jeszcze nie koniec bo teraz ide z moca w gorę;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodzilo widze ze moi przedmowcy mysla podobnie jak ja konsultowalem sie z mechanikami i mowili ze przy dobrych wiatrach powinienem sie wyrobic w 10 tys. i mam nadzieje ze juz w lecie bede jezdzil p10 z SR20DET i licze na wasze wsparcie w razie problemow. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze oni mowili zeby sciagnac np. z niemiec rozbitego 200sx .... i z niego wszystko przelozyc i dlatego tylko 10 tys, wiem ze zeby to mialo konkretnie rece i nogi to napewno bedzie duzo wiecej kosztowalo ale ja sie kosztami nie przejmuje poprostu bardzo przywiazalem sie do mojego p10 i chcialbym zeby byl na tyle na ile sie da jedyny w swoim rodzaju bo chyba takich jak chce zrobic to jest niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLE NIE WLOZYSZ DO pRIMERY Z 200sxA silnika, bo tam jest wzdluznie a w primerze poprzecznie i skrzyni nie dobierzesz

 

Bombel chyba CAPS ci się blokuje:) SR20DET to albo z suny gti-r, avira czyli aut gdzie był montowany poprzecznie. Nawet jak bez skrzyni dostaniesz to primery GT będzie pasować. Jeżeli wystarczy Ci moc w okolicach 200KM to wsadzaj SR20VE jak celujesz w 300+ to SR20DET.

Edytowane przez tomiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki..primerka fun nie liczy się z kosztami,zna fachowców którzy mu to zrobią to więc w czym problem??niech chłopak działa!ja z miłą chęcią będę śledził jego poczynania o ile opisze je na forum.życze powodzenia i proponuje uszykować dużą kupkę sianka :).

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... jak zwykle lincz ...... ale i tak sprobuje, jak sie nie uda to trudno ale bede walczyl i postepy bede opisywal na forum. zamierzam zaczac przerabiac na wiosne zobaczymy co z tego bedzie, pozdro dla was i nie smiejcie sie poprostu lubie wyzwania (gleboko wierze ze to mnie nie przerosnie ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty kosztami ale jak się w czasie rozłoży zakupy i robotę to nie jest ot aż takie duże obciążenie. Wiadomo że najwięcej będzie kosztował silnik w rozsądnym stanie (koniecznie kompa i wiązkę musisz mieć). Jak już będziesz miał podstawę to powoli będzie można ogarniać temat. Do p10 nie widziałem aby ktoś w pl przeszczepiał sr20det(to że nie widziałem nie znaczy ze nie było grane) więc może będziesz pionierem, a takie projekty są najlepsze :) A i jak będziesz robił zakupy to obowiązkowo heble i zawias !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie dało to Coobcio by milion razy juz to zrobił...

 

Przepraszam a jaki widzisz problem w przeszczepieniu poprzecznego SR20DET? Podłużnie montowanego było by bardzo trudno zgrać ale też nie ma rzeczy nie możliwych. Jak się ktoś uprze to zrobi:) Zmiennymi są czas i pieniądze. Poszukaj po necie o dziwnych swapach jak np BMW z silnikiem 2jz toyoty, 200sx z small blokiem, calbira z 1,9 TDI PD i wiele innych przykładów pokazujących że nie ma rzeczy nie możliwych.

 

Była/Jest przecież almera n16 z silnikiem od GTI-R a tam było go dużo trudniej włożyć niż do p10 bo nie było modelu seryjnego z jakimkolwiek SR20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np w mojej zabawce do lasu mam wsadzony silnik od mitsubishi 2.5 D do tego prawie dobrze pasujaca skrzynia redukcyjna od GAZA 69 i dalej skrzynia biegów od mitsu ...troche to wszystko wibruje w czasie jazdy ...ale juz 10 lat tak smiga i daje rade :) jak sie ma pomysl i mozliwosc to mozna i od malucha wsadzic silnik do tej P10 choc moze troche przesadzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto chciał to mam do sprzedania goły blok z SR20DET z Avenira - idealnie pasuje do P10, do tego kupujesz SR20DET z 200SX i przekladasz, wałk korby tłoki a no i problem z głowicą musisz założyć ze swojej primery bo ta z 200SX nie ma aparatu zapłonowego oraz ma VTC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 bar to w przypadku silników starszych bez rolkowych dzwigienek bowiem one mają mocniejsze tłoki...

Te nowsze slniki to jedyny ich słaby punkt to własnie to że półki miedzy pierścieniami pękają jak się więcej dmuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejja ludzie silnik z GTi-R, przerobienie intercoolera, komp+strojenie na skrzyni z GT to nie jest jakiś kosmoprojekt trudniejsze nawet na tym forum były. Zresztą P10DET były nawet Bombel pokazał na allegro stoi, a tym co chcą montować wzdłużny silnik z SX to podziękuj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...