Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciągarka w NP300


12rael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przymierzam się do wyciągarki w pickupie, ktoś ma jakieś doświadczenia z montażem, płytami pod wincha, w tym lub d22 ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Patrol 260

witam

przymierzam się do wyciągarki w pickupie, ktoś ma jakieś doświadczenia z montażem, płytami pod wincha, w tym lub d22 ?

pozdrawiam

 

 

Ja założyłem oryginalny zderzak UP, http://www.nokaut.pl/oferta/zderzak-skrzynkowy-pod-wyciagarke-z-rurami-ochronnymi-navara-d-22.html z płytą do , tego dorobiłem hak do umocowania przyczepy, żeby wciągać łodzie, ogólnie daje rade,kąt natarcia się sporo zwiększył, i można czasem jakieś niewielkie zarośla staranować bez obawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

przymierzam się do wyciągarki w pickupie, ktoś ma jakieś doświadczenia z montażem, płytami pod wincha, w tym lub d22 ?

pozdrawiam

Pamiętaj o wymianie drążków skrętnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jesli jeszcze nie zamontowales wyciagarki to mam plyte od d22 - rezem z rolkami - tak byla zamontowana w moim d22

 

20090615472.jpg

Edytowane przez MKmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakończyłem montaż mechaniczny Warn XD9000. Ponieważ robiłem to pierwszy raz w swoim nowiutkim NP300 to zajęło mi to sporo czasu, ale za pierwszym razem tak jest. Niestety jeszce nie testowałem tego wszystkiego w terenie.

Płytkę zrobiłem z ceownika zimnogiętego 180 x 60 x 5 S235 dług. 73 cm (to dokładnie tyle, żeby leżała na łapach ramy. Przykręciłem śrubkami 4 x 10 mm dajac od spodu spore podkładki, bo w zasadzie te kły ramy to jest strefa zgniotu, są ponacinane i blacha nie jest zbyt twarda.

Żeby płytka jak najmniej wystawała przesunąłem do środka 1,5 cm wiatrak klimy (tu trzeba było obciąć dolna nóżkę i zrobic zamiast fikuśnej plastikowej łapki prostą nóżkę z blachy, pod dwie pozostałe nóżki dałem tulejki dystansowe). W zasadzie jestem zadowolony ale muszę przyznać, że rolki wystają nieco dalej niż te na zdjeciu kolegi - moze nie miał klimy i na łapach było więcej miejsca?)

W ten weekend będę podłączał elektrykę, docinał jeszcze plastiki i mocował dwa ucha do szarpania i robił z aluminium płytkę ślizgową zamiast tych rolek. Zdejmowanie zderzaka mam już opanowane (10 min). W razie czego służę radą. Jeśli chodzi o dobór wyciągarki to wybrałem maksymalnie lekką i w marę mocną (4300kg), i po zmianie linki stalowej na syntetyk oraz rolek na ślizg jestem pewien, że osiągnę wagę minimalną dla takiej konstrukcji. Mam nadzieję nie zrypać zawieszenia. Dla tej konkretnej wyciągarki można było dać ceownik 170 mm, ale trudno taki zdobyć na rynku zwłaszcza w ilości 75 cm, bo 75 ton to na pewno by huta zrobiła.

Można za to kupić na rynku ceowniki aluminiowe z aluminium 7075 - bardzo by to było interesujące rozwiazanie tylko ktoś z kolegów inżynierów musiały dokonać obliczeń co do grubości ścianek - ja się na tym nie znam na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie miał klimy i na łapach było więcej miejsca?)

mial klime mial - w dodatku winde z kompresorem wiec nie byla mala WARN POWERPLANT 5,4 tony - nie wiem jak chlopaki to upchneli ale tylko jakis czujnik przed chlodnika przenosili wyzej - tu masz fotki z realizacji, moze sie komus przydadza.... http://expedycja.pl/index.php?section=106&sub=16&art=384
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To rzeczywiście dobrzy fachowcy !

Ja kupiłem takiego Warna PowerPlant HD ale po przymiarce stwierdziłem, że sie nie zmieści a przynajmniej nie mam pojęcia jak przerobić konstrukcję nośną zderzaka i obecnie go sprzedaję na allegro.

http://www.allegro.pl/item1080612174_warn_powerplant_hd_nowa_okazja.html

Trochę też się obawiałem, że bedzie to za ciężkie dla seryjnego zawieszenia. Niestety nie mam kompresora.

Montaż xd9000 już zakończyłem - dość dobrze to wyszło, bez żadnej skuchy.

Z kawałka AL7050 zrobiłem płytkę ślizgową, nakleiłem znaczek WARNa i trysnąłem nitro bezbarwnym - wygląda zawodowo!

post-33185-1276722442,5993_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jeszcze nie zamontowales wyciagarki to mam plyte od d22 - rezem z rolkami - tak byla zamontowana w moim d22

 

20090615472.jpg

Ile chcesz za tą płytę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz za tą płytę ? ;)

 

Dzięki, ale już po sprawie.

W sumie to zrobiłem sobie drugą płytkę nieco cieńszą z Ceownika zimnogiętego 180 x 5mm, a ta pierwsza mi została - bardzo solidna - akurat pod wyciągarke 5400 KG.

Jakby ktoś potrzebował to oddam po kosztach.

Opis płyty poniżej:

Wykonana jest z ceownika gorącowalcowanego 180 mm. konstrukcyjnego dł, 70,5 cm

Boczne ścianki ceownika są obcięte do wys. 60 mm. Ścianki boczne dodatkowo są ścięte na rogach tj. w miejscach nie majacych wpływu na sztywność. Płyta jest podfrezowana do jednej płaszczyzny pod łapy wyciągarki - ważne, żeby żeby posadowienie urzadzenia było idealnie płaskie. Wyciągarka była przymierzana do płyty bez przykręcania - pasowanie otworów na rozstaw typowy jak w Warnie - jest OK. Brak otworów do mocowania płyty do ramy - to już zależy od konkretnego modelu samochodu. W podstawie są 4 duże otwory których zadanie jest odprowadzać wodę spod wałka wyciagarki oraz dwa otwory dodatkowe w ściance czołowej na zamontowanie haka. Całość pomalowana Brunoxem Epoxy i 2x szarym szarym podkładem.

Płyta jest bardzo sztywna i solidna - akurat pod wyciągarkę o uciagu 5400 kg i może być zamocowana tylko na samych końcach do elementów konstrukcyjnych dowolnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...