Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Żarówki podświetlenia zegarów/kontrolek


dombek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuć foki jak ci wyszło.

Najlepiej z nocy. Ustaw aparat na stabilnym miejscu oraz samowyzwalacz z opóźnieniem i pstryk. Nie trzymaj aparatu w ręku bo się rozmaże w czasie naświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z wielkością. Kupiłem tylko duże diody białe i gdy okazało się, że nie wejdą to upierniczyłem gniazda i polutowałem do każdej kabelki i powciskałem w otwory zegarów. Na początku efekt był nawet OK, ale po jakimś czasie światło zaczynało być denerwujące. Wskazówki świeciły niemrawo, cyferblat był nie ostry przez nierównomierne oświetlenie. A co najgorsze po kilku tygodniach jedna dioda dostała świra i waliła jak strobo, potem padła następna i je wywaliłem. Teraz mam żarówki w fabrycznym lakierze koloru zielonego i komfort jazdy w nocy jest bez porównania(od roku nie zmieniły barwy a zakładałem, że się szybko wypalą). Można się pobawić w rozłożenie zegarów i polutowanie małych mocnych diodek promieniowo pod cyframi i efekt był by super, ale mi się nie chciało rzeźbić i odpuściłem wymarzony biały kolor zegarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i odpuściłem wymarzony biały kolor zegarów :)

 

U mnie w N15 po lifcie cyfry na zegarach są podświetlane na biało a wskazówki na czerwono, masz inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne żarówki były takie dziwne posrebrzone a cyfry maja foliowy filtr i kolor był blado niebieski, chyba pod zegarkiem i przebiegiem były tylko niebieskie gumki. Czysto biały kolor to raczej nie był a chciałem uzyskać efekt jak w nowych autach. W sumie ten filtr który jest pod cyframi zmienia mi kolor zielonych żarówek na trochę ciemniejszy a białe diody też lekko wpadały w błękit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w swojej Almerce '98 właśnie wymieniłem sobie podświetlenie zegarów z białego na zielone:) O ile ktoś jest ciekawy które żarówki służą do podświetlania to są to 3 duże w brązowych oprawkach i jedna mała pod zegarem stanu paliwa. Dla ułatwienia przy każdej z nich sa białe strzałki i kilka japońskich znaczków więc nietrudno zlokalizować. Żaróweczki do złapania w każdym motoryzacyjnym , problem z kolorami ale wtedy starczy luknąc na Alledrogo :) I tak - duże to T10 ; 3 W , mniejsze to T5 ; 1.2 W , najmniejsze do wskaźników awaryjnych czy halogena tylnego i podgrzewania szyby to T3 ; 0.6 W tyle że te są z dwoma wąsikami. Nie są drogie - kolorowe kosztują od 1 do 3 zeta - w salonie Nissana za tę malutką do awaryjnych zapłaciłem 17 zeta :) Starczy kupić same banieczki i wyciągnąć z oprawek stare - nowe wchodzą dość luźno ale bez obawy , nie wylecą:) U mnie były zegary podświetlone na biało mimo iż w oprawkach miałem wsadzone bańki z niebieska gumką - podejrzewam że temperatura i czas tak osłabiły niebieski filtr że przestał spełniać swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-21685-0-22375400-1323984200_thumb.jpg

 

post-21685-0-94079400-1323984269_thumb.jpg

 

ja ostatnio zamontowałem sobie białe zegary z czerwonym podświetlaniem troche jest piepszenia ale da rade jak będziecie montować białe zegary to ostroznie ze wskazówkami żebyście na to samo miejsce zamontowali aczkolwiek jak zpiepszycie to da rade je poustawiać pozdro i jak cos to służę pomocą :)

Edytowane przez killer2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Almerki N15 rok 96 i w związku z tym mam kilka problemów technicznych z którymi chciałbym sobie sam poradzić. Na początek poproszę o pomoc jeżeli chodzi kontrolki świateł mijania i drogowych tzn po włączeniu w/w świateł nie widać na tablicy zegarów żadnych świecących się kontrolek od tych świateł. Gdzie w ogóle mam szukać tych kontrolek żeby ewentualnie wymienić przepalone żaróweczki. Najlepiej jak w odpowiedzi na mój post ktoś umieści zdjęcie jak to powinno wyglądać przy włączonych światłach. Za okazaną pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam. Lupiniok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kontrolki świateł mijania, jest tylko od drogowych w lewym górnym rogu.

Dzięki bardzo. A orientujesz się może czy jest możliwość wymiany żaróweczki od tej kontrolki? Jeszcze tego nie rozkręcałem s chciałbym się upewnić czy warto w ogóle to ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony na samym dole jest jeszcze kontrolka rezerwy paliwa.

Super dziękuję. Dużo mi to pomogło. Posiadam Almerkę N15 rok 96 i minimalnie się różnią tzn tam gdzie masz kontrolkę przeciwmgłowego światła ja posiadam Airbag. A nie orientujesz się może gdzie można kupić oprawki do żaróweczek które podświetlają te kontrolki?? A może mają one jakąś fachową nazwę bo szukam to w necie i nie mogę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam , czy jeśli w tą oprawkę zamiast standardowej żarówki wsadzę diodę żarówkową T5 będzie ona normalnie świecić ?  jeśli tak jaki będzie efekt ? 

post-82756-0-75271800-1402248731_thumb.jpg

post-82756-0-48601300-1402248839_thumb.jpg

Edytowane przez vanD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie świecić jeżeli dobrze biegunowość sprawdzisz. Jednakże będzie świeciło punktowo i nie będzie rozchodziło się na boki. Ja w swojej N15 sprawdzałem różne rozwiązania nawet SMD, ale standardowe żarówki najlepiej podświetlają - no chyba że chcesz się bawić w optyczny tuning zegarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czołem,

Mama posiada Nissana Almerę [N15] rocznik '98 - przed liftem. Samochód udostępniła komuś z rodziny i po powrocie jest następująca sytuacja - wskaźnik paliwa i temperatury silnika max, prędkościomierz martwy na 0, obrotomierz drga między obrotami biegu jałowego, a mniej więcej 1000 rpm - nawet jak się go mocno przegoni. Oczywiście to stało się 'nagle'. Nie wiem, czy szukać całego licznika na zamianę, czy mogą być jakieś inne przyczyny i będzie to do naprawienia?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Myślę, że warto szukać nowych zegarów, no chyba, że dasz stare zegary do naprawy znajomemu elektronikowi, który znajdzie wszystkie "zimne luty" na płytce i je poprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Mama posiada Nissana Almerę [N15] rocznik '98 - przed liftem. Samochód udostępniła komuś z rodziny i po powrocie jest następująca sytuacja - wskaźnik paliwa i temperatury silnika max, prędkościomierz martwy na 0, obrotomierz drga między obrotami biegu jałowego, a mniej więcej 1000 rpm - nawet jak się go mocno przegoni. Oczywiście to stało się 'nagle'. Nie wiem, czy szukać całego licznika na zamianę, czy mogą być jakieś inne przyczyny i będzie to do naprawienia?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Tematy podobne połączyłem ze sobą, więc teraz możesz poczytać od początku a na wszystko znajdziesz odpowiedź - łącznie z fotkami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...