Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szukam samochodu dla taty:)


Marins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ojciec chce sobie zmienic furke na cos wiekszego, najlepiej suv albo terenowy gdzie bedzie mozna sie przespac w razie co i gdzie wejdzie sporo "towaru" Od razu pomyslalem o nissanie:)

Busa juz mamy wiec odpada:) pickup tez nie wchodzi w gre bo za duzo tam miejsca nie ma tak naprawde, suv podobnie i znalazlem idealny dla niego samochod pathfinder, ma od groma miejsca a po zlozeniu siedzen to juz prawie jak maly bus.

Przesiada sie z carolli ktora pali 5,1 / 100 wiec szukam mu w miare oszczednego silnika zeby chlop sie nie zalamal:) Pomyslalem o 2,5dci , mysle ze to najrozsadniejsza opcja.

Jestem ciekaw ile pali taki kolos przy spokojnej jezdzie?? Czy trzeba wymieniac opony zima/lato czy sa jakies np uniwersalki typu allroad?? I jak z eksploatacja?? Bardzo drogo wychodzi?? Jeszcze jedno on ma staly naped na 4 kola czy dolaczany??

Zgory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 pali ok 10 L w miescie - zalezy od nogi.

Opony warto wymieniać.

Eksploatacja wychodzi tanio - chyba, ze sie zacznie psuć, a auta do najmniej awaryjnych nie naleza. Chociaż i tak jest lepiej niż Navara D40. Sprzegło pada (dobra opcja to automat - ja mam i chwale pod niebiosa), przeguby, u mnie gł magistrala od kompa (palą sie kontrolki przez to na desce). Widac, ze auto nie produkowane jest w japonii tylko w hiszpanii. braki montazowe. slabe plastiki. pękające tylne klamki.

 

w zamian dostajesz:

 

solidne auto terenowe na ramie

wytrzymałe niezależne zawieszenie na sprężynach na obu osiach (bardzo dobre prowadzenie na trasie jak na 2.5 Tony)

Napęd:

- na tył

- auto - dołączany na przód w razie uślizgu

- stały 4x4

- reduktor 4x4

 

Generalnie auto sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Mam zamiar sprzedać pata R51 z USA 2005r za dobrą cenę, tyle że silnik 4,0 l. Ale czytałem, że one dobrze znoszą gaz LPG. Wtedy koszt paliwa jest jeszcze niższy niż przy dieslu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ojciec chce sobie zmienic furke na cos wiekszego, najlepiej suv albo terenowy gdzie bedzie mozna sie przespac w razie co i gdzie wejdzie sporo "towaru" Od razu pomyslalem o nissanie:)

Busa juz mamy wiec odpada:) pickup tez nie wchodzi w gre bo za duzo tam miejsca nie ma tak naprawde, suv podobnie i znalazlem idealny dla niego samochod pathfinder, ma od groma miejsca a po zlozeniu siedzen to juz prawie jak maly bus.

Przesiada sie z carolli ktora pali 5,1 / 100 wiec szukam mu w miare oszczednego silnika zeby chlop sie nie zalamal:) Pomyslalem o 2,5dci , mysle ze to najrozsadniejsza opcja.

Jestem ciekaw ile pali taki kolos przy spokojnej jezdzie?? Czy trzeba wymieniac opony zima/lato czy sa jakies np uniwersalki typu allroad?? I jak z eksploatacja?? Bardzo drogo wychodzi?? Jeszcze jedno on ma staly naped na 4 kola czy dolaczany??

Zgory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Marins, Pathfinder to praktycznie to samo co Navara (która jest tańsza w zakupie :) ) Poza tym na allegro zaczyna być coraz więcej części do tych auta także autka tego typu są Bardzo sensowne :)

ALE! Pathfinder jest podobno wygodniejszy :> Z tyłu ma niezależne zawieszenie, Navara z tylnym mostem czasem wymyka się spod kontroli jak jeżdżę bez obciążenia.

Co do wyposażenia:

Nie Szukaj Auta ze skórami.... ja się skusiłem i powiem Ci, że w Alfie Miałem leprze :P

Audio od BOSE -> świetna sprawa + Nawigacja, którą możesz spokojnie sobie od czasu do czasu uaktualnić z Rapidshare ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, dzisiaj jedzie ogladac autko w wersji exlusiv czyli ze skora :rolleyes: (wczesniej nie jezdzil nigdy w samochodzie z nia wiec mysle ze i tak bedzie zadowolony:) ) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10650413. Dam znac czy sie zdecydowal czy nie.

Dzieki i Pozdrawiam

 

Ps: troszke nie kumam z tym napedem, ma staly na tyl czy staly 4x4?? i co to jest ten reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, dzisiaj jedzie ogladac autko w wersji exlusiv czyli ze skora :rolleyes: (wczesniej nie jezdzil nigdy w samochodzie z nia wiec mysle ze i tak bedzie zadowolony:) ) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10650413. Dam znac czy sie zdecydowal czy nie.

Dzieki i Pozdrawiam

 

Ps: troszke nie kumam z tym napedem, ma staly na tyl czy staly 4x4?? i co to jest ten reduktor?

ogolnie ma naped na tyl. mozliwosc dolaczenia przodu automatycznie lub manualnie (zalecana predkosc 4x4 do 100km/h).

reduktor: redukuje ilosc obrotow, zwiekszajac moment obrotowy. taka dodatkowa

skrzynia biegow, samochod jedzie wolniej, ale ma wiecej sily na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. Tak wiec Ojciec zakupil tego nissanka:)

Wrazenia niesamowite, fajnie sie nim jedzie, juz ogarnalem o co chodzi z tymi napedami:)

Cholernik ma tyle opcji ze ciezko sie jest polapac co od czego ale jeszcze z tydzien i bedzie gitara.

spalanie pokazuje 8,6 w cyklu mieszanym, jakbym ja prowadzil to watpie zeby ponizej 10 zeszlo:) ale spoko

Dzieki za opinie i rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...