Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampka od hamulca


Gość Yanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem tyranka II 2,7 TD 93 r. Wczoraj zauważyłem dziwny problem ...

Po odpaleniu silnika nie zgasła mi lampa od hamulca, chodzi o tą czerwoną z wykrzyknikiem, mam jeszcze jedną do ręcznego z P,

w innych samochodach tego nie spotkałem aby były dwie lampki ...

Po dodaniu gazu lampa z wykrzyknikiem zgasła, więc myślałem, że wszystko o.k. po zatrzymaniu się i wrzuceniu luzu lampa znowu się zapaliła.

Jak jadę i dodaję gazu to się nie pali - tylko na luzie jak nie ma obrotów ...

Czy ktoś miał takie coś u siebie ??? może kończą mi się hamulce ??? Na przeglądzie w lipcu mechanik stwierdził, że to ostatni sezon moich przewodów

hamulcowych bo są pordzewiałe i trzeba będzie je wymienić ... czy przyszedł już na to czas czy też to coś innego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja mam jedna lampke (ta od recznego) ale zapalala mi sie w przypadku spadku podcisnienia z ukladu vacu, drugim powodem zaswiecania tej lapmki jest niski poziom plynu hamulcowego w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" może kończą mi się hamulce " najprwdopodobniej tak tam jest czyjnik który już może mieć styk z tarczą przez co czasem ci się włancza ta kontrolka. Miałem podobny przypadek tylko w innym aucie i po wymianie klacków wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu dorwałem się do mojego Tyrank, dolałem płynu i dalej lipa ;(

Na niskich obrotach lampka dalej się pali i pedał jest "twardy" :(

Chyba nie obejdzie się bez wizyty w warsztacie ...

Co do klocków to mają jeszcze sporo okładziny więc to nie to ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na niskich obrotach lampka dalej się pali i pedał jest "twardy" :(

 

 

czekaj, a co sie dzieje jak dodajesz gazu ? wpada w podloge ? gasnie lampka ? a sprawziles przewody od vacu na nieszczelnosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, a co sie dzieje jak dodajesz gazu ? wpada w podloge ? gasnie lampka ? a sprawziles przewody od vacu na nieszczelnosc ?

 

Jak dodaje gazu to lampka gaśnie a pedał mięknie ale nie wpada w podłogę - przewodów nie miałem jak sprawdzić - nie mam kanału :(

Jutro oddaje do warsztatu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wpadnie w podłogę, wtedy byś miał nieszczelności w układzie.

 

Musisz sprawdzić wszystkie węże podciśnienia. Możliwe, że vaccupompa pada powoli.

 

 

Przewody idą przecież po wierzchu, nie trzeba ci kanału ;)

Pompka vaccu znajduje się zaraz za alternatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...