Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sworzen wahacza


Gość str3ight

Rekomendowane odpowiedzi

Gość str3ight

witam, wymienial ktos kiedys sworzen wahacza (u mnie kolo od kierowcy). kurde glowie sie z tym od soboty. stary wybilem, a teraz z nowym sa problemy. albo jak wejdze w wahacz na sruback to bolcem nie moge trafic albo jak trafie bolcem to tak prezy ze srub nie wloze. ma ktos jakis skuteczny sposob jak to zrobic ?

 

jakis dokladny manual by sie przydal. ja wymiekam. oddalbym go juz do mechanika nawet ale paru metrow nie ujedzie :(

 

prosze o pomoc

 

pozdrawiam

 

adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalllo

witam, wymienial ktos kiedys sworzen wahacza (u mnie kolo od kierowcy). kurde glowie sie z tym od soboty. stary wybilem, a teraz z nowym sa problemy. albo jak wejdze w wahacz na sruback to bolcem nie moge trafic albo jak trafie bolcem to tak prezy ze srub nie wloze. ma ktos jakis skuteczny sposob jak to zrobic ?

 

jakis dokladny manual by sie przydal. ja wymiekam. oddalbym go juz do mechanika nawet ale paru metrow nie ujedzie :(

 

prosze o pomoc

 

pozdrawiam

 

adrian

A spróbowałeś odkręcić zwrotnice od Amortyzatora ? Może wtedy nie będzie prężył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przymiezam sie wymienic sworzen ale czy potrzebna jest do tego prasa czy mozna bez takich urzadzen wyminenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zluzowania zwrotnicy chyba nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość str3ight

witam, poradzilem sobie :) kilka rad. aby wymienic sworzen nalezy:

 

1) gorna srube od mocowania piasty przy amortyzatorze odkrecic (sa 2)

2) dolna srube przy wahaczu od stabilizatora odkrecic

3) wkrecic te 3 sruby od sworznia to mocowania.

4) nagiac wahacz docisnac piaste bolec wskoczy sam :)

5) ladnie wszystko skrecamy

 

UWAGA !!!! wypadl mi klocek hamulcowy po tych operacjach podczas jazdy probnej. na szczescie mialem juz kupione to wymienilem. dlateo sprawdzcie sobie wszystko :) moze to przypadkiem zrobilem :P

 

czas naprawy jakies 40 minut :) o ile puszcza sruby ja je spsikalem wd 40 na 2h

 

potrzebne klucze

imbus zdaje sie 7 (albo 8)

17 nasadka oczkowy

19 nasadka oczkowy

 

pozdrawiam w razie pytan pisac na str3ight87@gmail.com

 

tak btw. wie ktos jaki jest tloczek ten maly przy szczekach hamulcowy ? sa 2 gorny i dolny. w niego wkreca sie sruby mocujace szczeki. bo dolny mi sie zapiekl i nie ma bata zeby go nawet wykrecic.gorny smarowalem 2 lata temu i jest elegancki :)

 

jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...