Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta przez pas bezpieczeństwa osłona środkowego słupka


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że osłona środkowego słupka w miejscu skąd wychodzi pas bezpieczeństwa jest wytarta na głębokość kilku mm, do tego pas zaczyna się bardzo delikatnie wycierać w miejscu kontaktu z plastikiem. Dzisiaj zgłosiłem usterkę w servisie, mają fotografować i pytać nissana czy wymieniać na gwarancji czy to "zużycie eksploatacyjne". Swoją drogą - mam 32 tys km (2 lata) - ciekawe co byłoby po 10 latach eksploatacji intensywniejszej niż moja?

 

Sprawdźcie u siebie to miejsce, nie odpuszczajmy nissanowi, im więcej zgłoszeń tym większe prawdopodobieństwo, że będą wymieniać nietrwałe części!

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w servisie wczoraj sfotografowali słupek oraz pas, w przyszłym tygodniu Nissan ma zadecydować o ewentualnej wymianie elementów...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w servisie wczoraj sfotografowali słupek oraz pas, w przyszłym tygodniu Nissan ma zadecydować o ewentualnej wymianie elementów...

 

Witam.Miałem ten sam przypadek z obu stron-wymienili na gwarancji bez żadnego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość saylemoon

Ostatnio zauważyłem, że osłona środkowego słupka w miejscu skąd wychodzi pas bezpieczeństwa jest wytarta na głębokość kilku mm, do tego pas zaczyna się bardzo delikatnie wycierać w miejscu kontaktu z plastikiem. Dzisiaj zgłosiłem usterkę w servisie, mają fotografować i pytać nissana czy wymieniać na gwarancji czy to "zużycie eksploatacyjne". Swoją drogą - mam 32 tys km (2 lata) - ciekawe co byłoby po 10 latach eksploatacji intensywniejszej niż moja?

 

Sprawdźcie u siebie to miejsce, nie odpuszczajmy nissanowi, im więcej zgłoszeń tym większe prawdopodobieństwo, że będą wymieniać nietrwałe części!

 

 

Warszawa- Nissan Zaborowski- sprawa deformujących się "przelotek" pasów przednich nieznana,zrobiono zdjęcia,czekam na decyzje.Samochód ma 8-siem miesięcy.Będe informował co jest grane.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Panowie w servisie wczoraj sfotografowali słupek oraz pas, w przyszłym tygodniu Nissan ma zadecydować o ewentualnej wymianie elementów...

 

Czy dostałeś odpowiedż od nissana w w/w sprawie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa- Nissan Zaborowski- sprawa deformujących się "przelotek" pasów przednich nieznana,zrobiono zdjęcia,czekam na decyzje.Samochód ma 8-siem miesięcy.Będe informował co jest grane.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

 

 

Czy dostałeś odpowiedż od nissana w w/w sprawie.Pozdro.

Panowie z serwisu z dzwonili zapytać czy jestem zadowolony z usunięcia stuków z podszybia, przy okazji powiedzieli, że sprawa pasa jest w toku i że zadzwonią pod koniec zeszłego tygodnia z informacją co i jak. Oczywiście nie zadzwonili :) Na razie nie będę ich ponaglał z powodu natłoku obowiązków świątecznych ale na pewno po nowym roku przypomnę o swoim problemie; na forum będę informował o stanie sprawy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z serwisu z dzwonili zapytać czy jestem zadowolony z usunięcia stuków z podszybia, przy okazji powiedzieli, że sprawa pasa jest w toku i że zadzwonią pod koniec zeszłego tygodnia z informacją co i jak. Oczywiście nie zadzwonili :) Na razie nie będę ich ponaglał z powodu natłoku obowiązków świątecznych ale na pewno po nowym roku przypomnę o swoim problemie; na forum będę informował o stanie sprawy.

 

Powinni wymienic bez zadnego problemu,jakosc materiałów tragiczna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa- Nissan Zaborowski- sprawa deformujących się "przelotek" pasów przednich nieznana,zrobiono zdjęcia,czekam na decyzje.Samochód ma 8-siem miesięcy.Będe informował co jest grane.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

 

 

Czy dostałeś odpowiedż od nissana w w/w sprawie.Pozdro.

 

W Oddyseyu w Warszawie bez problemu mi wymienili. Trzeba tylko poczekać parę dni na części. Zgłaszałem też do reklamacji plastikową osłonę przy kierownicy - tak jakby puścił zaczep i zrobiła się szpara - też wymienili!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saylemoon

W Oddyseyu w Warszawie bez problemu mi wymienili. Trzeba tylko poczekać parę dni na części. Zgłaszałem też do reklamacji plastikową osłonę przy kierownicy - tak jakby puścił zaczep i zrobiła się szpara - też wymienili!!

 

Dzięki za info.Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sukces!

Podobno i pas i plastikowa osłona słupka zostały zakwalifikowane do wymiany (Kraków, Powstańców Śląskich). We czwartek serwis będzie wymieniał części, dam znać, które elementy faktycznie dostanę nowe.

 

Dzisiaj wymieniono plastikową osłonę słupka oraz pas bezpieczeństwa na nowe (Kraków, CM Krzemionki).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zgłosiłem w ASO :

 

- odstająca osłona nad rejestracją tylnią - odstaje lewa strona od klapy,

- krzywa dolna listwa uszczelniająca okno drzwi kierowcy od zewnątrz - jakby była za długa, jest wygięta do góry,

- wytarta gałka biegów - do szarości

 

Przebieg - 24 tysiące, 2 lata.

 

Dokumentacja foto, czekam na kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas i osłona została wczoraj wymieniona w Chorzowie.Musiałem im trochę pomarudzić,ale podobno pas i osłona to jeden element i wymienia się całość.

 

Element plastikowy nie jest integralną częscią z pasem bezpieczeństwa-to oddzielny element i u mnie został wymieniony bez koniecznosci wymiany pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że ,prawdopodobnie,jest to jeden element!!Nie twierdziłem że tak jest.A jaki sens ma wymiana samego plastiku,skoro pas jest postrzępiony???Pas dla mnie to bardzo ważny element bezpieczeństwa,a plastik..hmm..to tylko wizualne odczucie.Prędzej czy póżniej znowu się wytrze.Sam plastik chcieli mi wymienić w D.G u Szymańskiego-podziękowałem im za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę że nie tylko mnie gałka zmiany biegów się wytarła, mam pytanie czy ktoś wymienił ją już na gwarancji? Ja zgłosiłem, krzywili nosem ale powiedzieli że zamówią i za tydzień mam zadzwonić. Po tygodniu zadzwoniłem i dowiedziałem się że central się nie zgadza i mam zrobić zdjęcia to wtedy zadecydują, wysłałem zdjęcia i czekam. A jak było u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś te stuki? To pewnie inna sprawa zupełnie, ale u mnie od nowości po lewej stronie jakby nad kierowcą słychać czasem takie stuknięcie na nierównościach - nie do końca potrafię to zlokalizować. To coś jakby od szklanego dachu... Macie jakiś pomysł?

Z podszybia dochodziły wibracje, okazało się, że zewnętrzne podszybie nie przylegało do szyby, stąd odgłosy.

Poza tym cały czas mam problem z odgłosami dochodzącymi z okolic kolumny kierowniczej, osłony poduszki powietrznej kierowcy, to z kolei takie klepanie, jakby luz na jakimś połączeniu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...