Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NOTE - Wymiana pierścienia na wydechu - czy pomaga?


Respi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowy problem - hałasy z wydechu przy niskich temperaturach.

Czy komus z Was wymieniono ten pierscien w wydechu i czy to pomogło?

Bo mnie ostatnio wymieniono i mam wrażenie że wydech bardziej hałasuje niz wczesniej.

 

pzdr

 

Respi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymieniono i masz rację nic to nie daje :angry:

Czekam aż zrobi się większy mróz (lepsze efekty dźwiękowe-rzekłbym nie do przeoczenia) i uderzam do ASO ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Note_2009

Ja już tych trzasków wytrzymać nie mogłem. Podjechałem do ASO Polody (Poznań)

 

Gość mówił, że to wina gum tłumika i dlatego ten pierścień tak hałasuje na zimnym silniku. Coś tam pokąbinowali i na razie jest oki. Nic nie wymienili.

 

Mam tylko nadzieje, że problem nie wróci :-)

 

Pozdrawiam serdecznie LP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jestem na 12 lutego umówiony na przegląd i wtedy mają mi na wydechu założyć jakąś objemkę czy opaskę, która rozwiąże problem "zimnej rury" :). Jak wrócę to opowiem dokładnie co narobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

a ja na środę na wymianę pierścienia.

A ja wrócę do tematu..

Wymieniał ktoś z Was już tłumiki?Mam wrażenie od jakiegoś czasu,że Note zaczął głośniej pracować,po wsłuchaniu się na luzie w pracę wydechu słychać jakby delikatne metaliczne dzwonienie.Podejrzewam że mógł się wypalić nieco środkowy tłumik,macie jakieś sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem w temacie wymiany tłumików w notku. Chociaż u siebie narazie n ic podejżanego nie słyszę. Przeglądałem też allegro. Oprócz używanych, żadnych  nowych zamienników  nie widziałem. Nie spotkałem się również na forum z tym problemem. Może w notkach się nie przepalają? W lanosie wymieniałem regularnie co trzy/cztery lata wszystkie trzy po kolei(przedni, środkowy i tylny). Ale do lanosa to tego jest pod dostatkiem do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jest z tłumikami do Primery P12, praktycznie nieosiągalne

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzi,07


Tłumik można dostać z Bosala,ma numer 286-277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zainwestuję w ori z mexyku do tiidki,skoro ma 7lat i trzyma to po co mi zamienniki które trzymały zawsze góra 3 lata.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u mnie był ten sam problem bo były dziwne stuki i wymieniłem gumowe wieszaki (cena około 6 zł za sztukę - sztuk 4 :)) od wydechu oraz podoginałem blachę osłonową nad tłumikiem i jakoś narazie ustało.  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El,wieszaki sprawdzałem,niedawno ten na środkowym łączeniu był wymieniony bo się wziął i urwał :D

Co prawda jest znów naciągniety jak baranie...uszy :D ale jeszcze trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El,wieszaki sprawdzałem,niedawno ten na środkowym łączeniu był wymieniony bo się wziął i urwał :D

Co prawda jest znów naciągniety jak baranie...uszy :D ale jeszcze trzyma.

 

Czyli ma prawo się mocno bujać :P  a to już by klasyfikowało go u mnie od wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też nad nim myślę ,ale straszy mnie dojście do wymiany...


 

No i sprawa się rypła z głośnością...

Dzisiaj z racji ładnej i ciepłej (+10) pogody zająłem się Notem....

Moją uwagę zwrócił dość luźno spasowany wydech,chodzi mi o te łączenia z pierścieniami,mając takie w zapasie ze śrubami i sprężynami wymieniłem ten od kata,no i panowie i panie auto znacznie ucichło na obrotach! Niby nie było widać przedmuchów,ale po wymianie całości nowej widać różnicę.Sprężyny trzymają bardzo mocno,a rura nie wchodzi tak głęboko na pierścień.Jeszcze mam na wymianę środkowy...może jutro  :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... no i panowie i panie auto znacznie ucichło na obrotach! ....

 

 

A wykleiłeś pianką :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! I jaki zapach od tego!

Złośliwiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem oba pierścienie(podobno po fachowemu nazywa się to baryłki) mi w żaden sposób baryłki nie przypomina.ale do rzeczy.miałem przedmuch na tym większym pierścieniu.był spory  miał dziurę 1cm2/1cm2.po odpaleniu i w korku buło czuć smród spalin w kabinie.nie muszę wspominać o większej ilości decybeli.po wymianie jak nówka sztuka cicho i przyjemnie (pachnie).wymieniałem tylko pierścionki bez nowych sprężyn.ten przy kolektorze i kacie.no bo w sumie są tylko te dwa.

 

JACKO powiedz mi bo trapi mnie trochę po dzisiejszym dniu mały problem.jak wspominałem wymieniłem same pierścienie (bez śrub i sprężyn mocujących - są założone te co były wcześniej).problem ze starymi pierścieniami zaczynał się od coraz to głośniejszego układu wydechowego oraz OD SPECYFICZNEGO ODGŁOSU SPRĘŻYNY.po wymianie jakieś kilka dni temu było jak pisałem do tej pory bez zarzutu.właśnie wróciłem do domu i znów kilka razy usłyszałem specyficzny odgłos sprężyny.i teraz pytanie.

czy powinno się wymienić pierścienie wraz ze śrubami i sprężynami? a może któryś wieszak nie trzyma i "ciągnie" cały układ powodując taki dźwięk.zresztą kto wojował z tym mógłby wypowiedzieć się na ten temat.

chciałem zaznaczyć ,że mam samochodzik od nowości 2006 roku przebieg 121tys,i jeszcze nic oprócz tego nie dłubałem przy wydechu.może nadszedł czas?

Edytowane przez maxxx24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! I jaki zapach od tego!

Złośliwiec :D

 

Ależ skąd :devil: :devil:

 

maxxx24 a masz jakieś zdjęcia z wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxx,moim zdaniem należy wymieniać całość.Wydech pracuje w skrajnych warunkach,temperatura,woda.Kiedy odkręciłem śruby to różnica pomiędzy nową sprężyna a starą była bardzo widoczna i nie chodzi mi o kolor a o długość.Po latach eksploatacji,schładzania i rozgrzewania traci ona swoje właściwości.Koszt niewielki a spokój pewny.


Jak robiłeś te pierścionki(sam?)To mogłeś też wymienić wieszaki,po takim przebiegu można mu było odświeżyć zawieszenie wydechu.U mnie wieszak ten pierwszy urwał się chyba po 70tys,coś koło tego,a teraz już widzę że ten co założyłem już ma ucho nadciągnięte.

 

Diabeł,a jakież zdjecia,wymiana prosta jak drut ,śruby się odkręcają nie są zapieczone,po odkręceniu rura spoko odchodzi i tylko śrubstakiem :D podważyć pierścień i składanka.Nawet bez kanału na lewarku ten pierwszy można spokojnie wymienić,drugiego nie polecam na lewarku z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wszystkie te graty do wymiany tzn.sprężyny śruby i wieszaki dostanę powiedzmy w intercarsie? bo w nissanie pewnie nieźle za to policzą.

niestety nie wymieniałem sam(dlatego brak zdjęć).żałuję teraz że nie zrobiłem sobie kanału w garażu.chyba muszę pomyśleć nad kanałem w lato na podwórku.

a ile płaciłeś jacko za poszczególne części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wszystkie te graty do wymiany tzn.sprężyny śruby i wieszaki dostanę powiedzmy w intercarsie? bo w nissanie pewnie nieźle za to policzą.

niestety nie wymieniałem sam(dlatego brak zdjęć).żałuję teraz że nie zrobiłem sobie kanału w garażu.chyba muszę pomyśleć nad kanałem w lato na podwórku.

a ile płaciłeś jacko za poszczególne części?

 

Myślę, że raczej znajdziesz wszystko sklep.intercars.com.pl :)

Fajnie by było mieć zdjęcia to łatwiej znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxx:

http://allegro.pl/nowa-sprezyna-wydechu-nissan-micra-almera-note-i3904909409.html

U tego gostka kupisz i sprężyny i śruby +wysyłka 34zł za komplet w intercarsie drożej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1.6 ma inną?

Jak są wątpliwości to trzeba zapytać.Szkoda przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...