Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder vs. Patrol


Gość Serrrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Zwracam się do Was z pytaniem który z tych dwóch samochodów wybrać?

 

Auto będzie głównie służyć do jazdy po mieście, sporadyczne ciągnięcie Łodzi i lekki teren a raczej polne drogi.

 

Znalazłem idealnego Patrola z 2005 roku, polski salon, bezwypadkowy, automat, 75 tys. przebiegu za 82 tys. zł.. Pathfindera niestety nie mam żadnego na oku i widzę że ciężko będzie coś znaleźć w automacie, w dieslu z małym przebiegiem w tej cenie.

 

Teoretycznie lepszy do miasta byłby pathfinder, szybszy, trochę bardziej poręczny a wymaganiom terenowym sprosta. Ale komfort jazdy w manualu( bo tylko takim na razie jechałem) jest nieporównywalnie mniejszy niż w Patrolu, nie porównując już nawet do mojego aktualnego samochodu. W automacie zapewne jeździ się trochę wygodniej?

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek1959

Witam :)

 

Zwracam się do Was z pytaniem który z tych dwóch samochodów wybrać?

 

Auto będzie głównie służyć do jazdy po mieście, sporadyczne ciągnięcie Łodzi i lekki teren a raczej polne drogi.

 

Znalazłem idealnego Patrola z 2005 roku, polski salon, bezwypadkowy, automat, 75 tys. przebiegu za 82 tys. zł.. Pathfindera niestety nie mam żadnego na oku i widzę że ciężko będzie coś znaleźć w automacie, w dieslu z małym przebiegiem w tej cenie.

 

Teoretycznie lepszy do miasta byłby pathfinder, szybszy, trochę bardziej poręczny a wymaganiom terenowym sprosta. Ale komfort jazdy w manualu( bo tylko takim na razie jechałem) jest nieporównywalnie mniejszy niż w Patrolu, nie porównując już nawet do mojego aktualnego samochodu. W automacie zapewne jeździ się trochę wygodniej?

 

Co o tym myślicie?

 

Cześć

Miałem Patrola a obecnie mam Pathfindera. W mojej opinii, biorąc pod uwagę do czego chcesz samochód używać, kup pathfindera. Wersja amerykańska (4.0) jest zawsze w automacie. Jeździ się świetnie. Poza tym silniki 3.0 w Patrolu nie cieszą się świetną opinią. Sam tego doświadczyłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miałem Patrola a obecnie mam Pathfindera. W mojej opinii, biorąc pod uwagę do czego chcesz samochód używać, kup pathfindera. Wersja amerykańska (4.0) jest zawsze w automacie. Jeździ się świetnie. Poza tym silniki 3.0 w Patrolu nie cieszą się świetną opinią. Sam tego doświadczyłem.

Pozdrawiam

 

Tylko niestety w 4 litrach przeraża mnie spalanie. Bo przy jeździe po mieście pewnie będzie cały czas na poziomie co najmniej 20 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci doradze pathfinderka z 2.5 dieslem :) posiadam takiego i jestem bardzo z niego zadowolony. Jak trzeba wjechac w teren to nie ma problemu, na ulicy rowniez wszystko ok...

mozna jeszcze nawet ciezke przyczepki nim ciagnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Tak to już jest, ze za komfort i za szpan trzeba troche zapłacić więcej.

Ja sprowadziłem z Usa patha wiedząc ,że ma duzo miejsca na zbiorniki gazu/ w miejscu koła zapas./ Myślałem o CNG . Na razie nie mam takiej potrzeby, zajeżdżam opla, ale jak czas przyjdzie to gaz wstawie i bedzie jazda tańsza niż w dieslu. Może to będzie CNG a może LPG - czas pokaże.

Ostatnio trąbią, że ceny oleju mają iść od Nowego Roku w górę. Przemyśl to dobrze!

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mam i Patrola 3.0 z 2005 i Patha z 2008 , Path sobie kompletnie nie radzi nie dość że dci to automat , Patrol to Patrol wielka kobyła której warunki nie straszne ... problemy z silnikiem pfff dobre sobie mi się nic nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Patha 2.5 w automacie. radzi sobie doskonale w kazdych warunkach, a i spartanski nie jest. do miasta i w teren ideal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...