Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarzła!!!


Gość kala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Proszę poradżcie jeśli możecie.Chodzi o to że moja primerka(diesel)po kilku dniach postoju padła!Akumulator naładowany(odpala w innym aucie).Podejrzewam iż paliwo zamarzło.Czy jest jakiś sposób na odpalenie czy tylko pozostaje czekać na odwilż?Autko niestety stoi na powietrzu.Dzięki.

Edytowane przez kala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko ciepły garaż Cie ratuje ;) No chyba że tek jak piszesz czekanie na wiosnę ....czyli do środy bo ma być ciepło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało paliwa miałeś i pewnie dlatego ci zamarzło ja sobie zawsze dolewam ON w zimie zeby nie schodzić poiżej 30% pojemności baku w tamtym roku po 30 st jak było mrozu bez żadnych problemów za pierwszym. Zobacz moze w filtrze paliwa miałeś dużo wytrąconej parafiny i ci zamarzło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało paliwa miałeś i pewnie dlatego ci zamarzło ja sobie zawsze dolewam ON w zimie zeby nie schodzić poiżej 30% pojemności baku w tamtym roku po 30 st jak było mrozu bez żadnych problemów za pierwszym. Zobacz moze w filtrze paliwa miałeś dużo wytrąconej parafiny i ci zamarzło :/

Dzięki,filt paliwa to może być bo dawno nie był wymieniany.Paliwa jest pół baku,więc to może być filtr.Dzięki,dzisiaj będę próbować go jakoś uruchomić.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dało się odpalić.Nawet mówiono mi że to rozrusznik,ale już sama nie wiem.Jutro ma nie być mrozu więc mam cichutką nadzieję że odpali.Dzięki wszystkim i powiem jedno że to forum nie raz mi pomogło,więc oby tak dalej.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Ci pomóc ogrzewany garaż lub inne pomieszczenie jeżeli masz takowe do wykorzystania !

Ja dodaje także środek poprawiający parametry ON o nazwie SKYYD , który dolewam przy tankowaniu i jest OK.

Starzy kierowcy ciężarówek dolewają benzynę, która wytrąca i wiąże wodę w układzie paliwowym.

W primerze na zbiornik 60 l można spokojnie dodać 1,5 - 2 litry benzyny. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W primerze na zbiornik 60 l można spokojnie dodać 1,5 - 2 litry benzyny. Powodzenia !

To jest za dużo!!!....

tyle to się daje na 1000l zbiornik w tirze, natomiast osobówka najwyżej małą 100'kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko kala, suszarka do włosów w dłoń i grzej filtr paliwa :) Jak będzie już wyraźnie ciepły to tą "pompeczką" na filtrze po pompuj aż będzie twarda i spróbuj uruchomić silnik a jak już zapali to na stację paliw po dobre paliwo. Można też dodać takiego środka który zapobiega wytrącaniu się parafiny. Ale u mnie to nie było konieczne.

Wpierw nie zauważyłem że masz P12 Nie wiem czy ten model ma pompkę mechaniczną na filtrze. (co najwyżej dłużej pokręcisz rozrusznikiem :) )

Edytowane przez hary7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko kala, suszarka do włosów w dłoń i grzej filtr paliwa :) Jak będzie już wyraźnie ciepły to tą "pompeczką" na filtrze po pompuj aż będzie twarda i spróbuj uruchomić silnik a jak już zapali to na stację paliw po dobre paliwo. Można też dodać takiego środka który zapobiega wytrącaniu się parafiny. Ale u mnie to nie było konieczne.

Wpierw nie zauważyłem że masz P12 Nie wiem czy ten model ma pompkę mechaniczną na filtrze. (co najwyżej dłużej pokręcisz rozrusznikiem :) )

Dziękuję serdecznie wszystkim za porady,jak narazie mrozy puściły i w środę odpalił bez problemu.Jednak przy następnym tankowaniu spróbuję dolać tego "cudu" do baku i mam nadzieję że wszystko będzie ok!Życzę przy tej okazji wszystkim posiadaczom i nie tylko, Wesołych, radosnych Świąt i żanych problemów z "furkami".Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest za dużo!!!....

tyle to się daje na 1000l zbiornik w tirze, natomiast osobówka najwyżej małą 100'kę

 

 

1,5-2l. benzyny to za duzo?!

Ja zalalem 7 l. tydzien temu i jezdzi.

 

Choc nie polecam.

Lepiej nalac jakiegos srodka do -40 bo jak benzyny sie naleje to bardzo duzo pali.Jak narazie pol baku wyjezdzilem i tylko 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...