Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z silnikiem 2.2dCi


Gość lukaszs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po zalaniu paliwem diesla na stacji lukoil, samochod po przejechaniu paru km zaczal szarpac za kazdym razem kiedy obroty silnika dochodza do 2000 rpm, czy oprocz niskiej jakosci paliwa moze to byc problem jakiejs czesci w silniku ?

Bardzo prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po zalaniu paliwem diesla na stacji lukoil, samochod po przejechaniu paru km zaczal szarpac za kazdym razem kiedy obroty silnika dochodza do 2000 rpm, czy oprocz niskiej jakosci paliwa moze to byc problem jakiejs czesci w silniku ?

Bardzo prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Jeżeli parkujesz pod chmurką i w nocy było bardzo zimno to z oleju napędowego wytrąca się parafina — to powszechny problem, szczególnie podczas silnych mrozów.

Ja nie zabezpieczyłem paliwa przed mrozem (dodatki lub wyższa jakość paliwa) i też się teraz tak 'dławię'. Dalsza część tutaj: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam problem tylko u mnie był olej ultimate pełen bak a zaczeło mnie szarpać przy połowie baku po wyżej 2000 obrotów . auto stało całom noc pod chmurką przy temperatuże - 20 stopni kolego jak sobie z tym poradziłeś i jak temu zapobiec w chwili obecnej pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy w zeszłym roku i też zatankowalem na Lukoil. Jakoś doczłapałem się do stacji i zalałem dieslem zimowym z rafinerii gdańskiej. Od tego czasu nie tankuję na Lukoil. Podstawa to świeży filtr paliwa i paliwo albo typowo zimowe ze sprawdzonego źródła albo shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stało całom noc pod chmurką przy temperatuże - 20 stopni kolego jak sobie z tym poradziłeś i jak temu zapobiec w chwili obecnej pozdrawiam:)

zapraszam na temat gdzie poruszono podobną kwestię; :shifty: pod tym linkiem: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...