Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird] T72 - pompa spryskiwacza


Gość kabanosdg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kabanosdg

Witam,

 

ostatnio przestał sam z siebie działać spryskiwacz przedniej szyby w moim Bluebirdzie T72 z '99 r. Myślałem że się spaliła pompka, ale (zakładam że do przedniej i tylnej szyby jest ta sama pompka) na tylną szybę normalnie psika.

Dodam że przy spryskiwaniu tylnej szyby dokładnie słychać pracę pompki, natomiast po pociągnięciu przełącznika celem uruchomienia spryskiwacza przedniej szyby jest kompletna cisza... tylko wycieraczki dwukrotnie ścierają szybę.

Czy to może być wina pompki, przełącznika.. czy może są dwie pompki osobno do przodu i tyłu?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zamarł Ci czasem płyn gdzieś w pompce. Jak masz hatchbacka to były 2 osobne pompki - jedna na przód druga na tył. Chociaż jak piszesz że wycieraczki machają to znaczy że faktycznie pompka mogła ulec uszkodzeniu. Słyszałem od jednego właściciela BB że pasuje od Tico. Jednak jak chcesz odezwij się do mnie dam Ci namiar na gościa co na 100% będzie miał sprawną od Bluebirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam aktualnie ten sam problem w moim BB i wystąpił on już drugi raz - jutro będę próbował to naprawić. Rozmawiałem z mechanikiem, który poprzednio usuwał tą usterkę i ponoć naprawiał jakąś wtyczkę przy pompce. Pompka jest gdzieś pod zbiorniczkiem płynu do spryskiwacza czyli pod prawym błotnikiem. Na szczęście wg niego można się tam dostać odkręcając plastikowe osłony od dołu lub od strony nadkola (nie trzeba zdejmować błotnika). Jutro dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...