Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ODPALANIE SILNIKA ZA POMOCĄ PILOTA


B 52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś coś wie na temat odpalania auta za pomocą pilota ?

 

 

Można by nacisnąć przycisk bez wychodzenia z domu i odpalony silnik uruchomi ogrzewanie (oczywiście przed zgaszeniem silnika dzień wcześniej nie wyłączamy ogrzewania).

 

Nawiewy ustawione na szybę i nogi.

 

Byłoby miło wsiąść do ciepłego auta, a skrobanie śniegu czy lodu z szyby przebiegałoby sprawniej.

 

Widziałem jak gość przed podejściem do auta uruchomił silnik, podszedł, wsiadł i odjechał. Fajna zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Witam,

 

czy ktoś coś wie na temat odpalania auta za pomocą pilota ?

 

 

Można by nacisnąć przycisk bez wychodzenia z domu i odpalony silnik uruchomi ogrzewanie (oczywiście przed zgaszeniem silnika dzień wcześniej nie wyłączamy ogrzewania).

 

Nawiewy ustawione na szybę i nogi.

 

Byłoby miło wsiąść do ciepłego auta, a skrobanie śniegu czy lodu z szyby przebiegałoby sprawniej.

 

Widziałem jak gość przed podejściem do auta uruchomił silnik, podszedł, wsiadł i odjechał. Fajna zabawka.

 

 

nie jest to żaden problem po prostu kupujesz centralkę która za pomocą pilota załączasz 2 przekaźniki. Jeden załącza zapłon w pozycje 1 a drugi zapodaje + na rozrusznik i po sprawie. Ale jeżeli masz imo to niestety nic z tego no chyba ze bedziesz zostawial na noc kluczyk w stacyjce :) badz imo wykasujesz z ecu

Edytowane przez piter2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to żaden problem po prostu kupujesz centralkę która za pomocą pilota załączasz 2 przekaźniki. Jeden załącza zapłon w pozycje 1 a drugi zapodaje + na rozrusznik i po sprawie. Ale jeżeli masz imo to niestety nic z tego no chyba ze bedziesz zostawial na noc kluczyk w stacyjce :) badz imo wykasujesz z ecu

 

 

Widziałem jak człowiek, który miał Dodge Ram podchodząc do wozu odpalał silnik, wsiadł i odjechał.

 

Kluczyk zapewne miał w kieszeni.

Moja Maxa jest ze stanów, nie posiada chyba ima, choć nie jestem pewien do końca.

 

 

 

do tego służy Webasto :)

 

Myślę, że webasto będzie droższą sprawą niż zrobienie tego co chcę.

Chodzi mi głównie o odpalanie z pilota.

 

Posiadam garaż, niestety bez ogrzewania ale daje rade.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale webasto nie odpala samochodu tylko nagrzewa sam plyn chlodzacy, dzieki czemu zuzywa przy tym mniej paliwa niz bys odpalal samochod. Wiadomo ze jak sie odpala samochod to musi sie nagrzac caly silnik a nie tylko plyn chłodzący.

 

Mysle ze tak czy inaczej biorac pod uwage montaż webasta a sprytnego wlacznika silnika to stusunek cenowy jest dosc pozytywny na korzyść wlacznika silnika.

 

Pamiętajmy jeszcze o przeciwnosciach: albo musi byc automatyczna skrzynia albo jak masz w manualu to musisz zostawiac drązek w pozycji biegu jałowego. Druga sprawa to tak jak wczesniej powiedziano - immo. Likwidowanie immo sie nie oplaca bo to dosc duze koszty, juz bym sie skłonił ku montarzu profi Webasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale webasto nie odpala samochodu tylko nagrzewa sam plyn chlodzacy, dzieki czemu zuzywa przy tym mniej paliwa niz bys odpalal samochod. Wiadomo ze jak sie odpala samochod to musi sie nagrzac caly silnik a nie tylko plyn chłodzący.

 

Mysle ze tak czy inaczej biorac pod uwage montaż webasta a sprytnego wlacznika silnika to stusunek cenowy jest dosc pozytywny na korzyść wlacznika silnika.

 

Pamiętajmy jeszcze o przeciwnosciach: albo musi byc automatyczna skrzynia albo jak masz w manualu to musisz zostawiac drązek w pozycji biegu jałowego. Druga sprawa to tak jak wczesniej powiedziano - immo. Likwidowanie immo sie nie oplaca bo to dosc duze koszty, juz bym sie skłonił ku montarzu profi Webasta

 

 

Dlatego nie chcę webasto tylko włącznik silnika.

Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlatego nie chcę webasto tylko włącznik silnika.

Dziękuje za odpowiedź.

 

Polecam Autoalarm exus v9000 Full Control - posiada funkcję zdalnego odpalania silnika. Można ustawić na różny czas pracy. Działa również w automatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Autoalarm exus v9000 Full Control - posiada funkcję zdalnego odpalania silnika. Można ustawić na różny czas pracy. Działa również w automatach.

 

Cenowo jaki pułap ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo jaki pułap ?

 

Ja mój kupiłem na allegro za 320 zł + 75 zł czujniki do wnętrza. Polecam, sprawdza się. Jeżeli chodzi o zasięg pilota to stojąc przy oknie na 9 piętrze odpalałem bez problemu. Szczególnie fajny jest ten pilot z wyświetlaczem, gdyż pokazuje symbol czujki wywołującej alarm. Reasumując polecam - alarm dobry z niepospolitą funkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma juz model i nawet inny kolega podal cene na allegro (chociaz mozna sprawdzic to samemu) a mysle ze do ceny montazu to jesli juz znasz model alarmu to dzwon po elektronikach i pytaj ile chca za montaz. w wawie pewnie ceny sa duzo wieksze jak w mniejszych miejscowosciach takze pytanie o cene montazu duzo ci nie pomoze. u mnie w okolicy mozna zalatwic za 100-150zl w innych miejscach pewnie bedzie 200-300zl. . . ;)

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro_alfa

A ja mam w swojej Maxi moduł zdalnego odpalania. Sprawa rewelacyjna. Włączam sobie Maxię z okna pół godziny przed końcem pracy i wsiadam do cieplutkiego auta. Szyby czyściutkie i tylko patrzę na znajomych, jak zapitalają ze szczotą wokół aut, he he.

Fajna rzecz polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak auto odpalisz to jest otwarte czy zamknięte.

 

Trochę by było to ryzykowne przy otwartych drzwiach.

 

Jak by co to nie podawaj adresu pracy.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w swojej Maxi moduł zdalnego odpalania.

 

Skoro już się pochwaliłeś, to może podałbyś więcej informacji? Co to za moduł? Ty go montowałeś? Jeśli tak, to ile Cię to kosztowało?

Myślę, że w sumie największym problemem może tu być znalezienie szpeca, który dobrze to zainstaluje, a przy okazji nie nakwasi w elektryce i elektronice...

 

Pozdro

Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się pochwaliłeś, to może podałbyś więcej informacji? Co to za moduł? Ty go montowałeś? Jeśli tak, to ile Cię to kosztowało?

Myślę, że w sumie największym problemem może tu być znalezienie szpeca, który dobrze to zainstaluje, a przy okazji nie nakwasi w elektryce i elektronice...

 

Pozdro

Marcus

 

 

Podejrzewam, że w jego wypuście, to jest funkcja fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro_alfa

Podejrzewam, że w jego wypuście, to jest funkcja fabryczna

 

Niestety nie wiem, czy było montowane fabrycznie. Nie ma żadnej wzmianki w dokumentacji od auta.

 

Skoro już się pochwaliłeś, to może podałbyś więcej informacji? Co to za moduł? Ty go montowałeś? Jeśli tak, to ile Cię to kosztowało?

Myślę, że w sumie największym problemem może tu być znalezienie szpeca, który dobrze to zainstaluje, a przy okazji nie nakwasi w elektryce i elektronice...

 

Pozdro

Marcus

Kupiłem Maxię już z tym urządzeniem. Gdzieś w Necie widziałem podobne moduły za 200-300pln, ale nie wiem, czy działają na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiesz, w jaki sposób zamierzasz obejść immo, to ja nawet bym się pisał... ;)

 

Pozdro

Marcus

 

z imo to byscie musieli sami sobie poradzic wykasowujac go z ecu badz jak kto woli wyciagnac transponder z klucza i gdzies schowania go kolo stacyjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda technicznie?

Wsiadamy do odpalonego auta i jedziemy bez wkładania kluczyka?

Jak się gasi silnik?

 

 

jak ja bym robil to by działało by tak ze jak odpalamy za pomocą komórki i gasić tez by można było komórka bądź przyciskiem, oczywiscie tradycyjny sposob tez by był mozliwy tj odpalanie z klucza. A jak to jest w kupnymi sprzetami to niemam pojecia to zalezy od zamyslu osoby ktora to projektowala. Niech sie pochwala osoby ktore to maja i niech powiedza jak to dokladnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jaro_alfa

A jak to wygląda technicznie?

Wsiadamy do odpalonego auta i jedziemy bez wkładania kluczyka?

Jak się gasi silnik?

 

Przepraszam, że długo nie odpowiadałem, ale trochę mnie choroba zmogła.

Auto podczas zdalnie uruchomionego silnika jest zabezpieczone. Drzwi są zaryglowane. Po otwarciu drzwi wsiadam do auta i przy próbie dotknięcia czegokolwiek, np pedału hamulca lub gazu, przycisków na konsoli, auto gaśnie, drzwi się ponownie ryglują i załącza się alarm (chyba, że auto już zdąży zgasnąć - po zalnym uruchomieniu pracuje 20min i gaśnie). Ale gdy po podejściu do auta zgaszę silnik z pilota, to wszystko ok - przystępuję do normalnej procedury uchuchamiania, czyli za pomocą kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...