Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] 2.0TD skrzynia biegów


Gość Grammatik_2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grammatik_2004

Na wstępie wszystkim i każdemu z osobna życzę zdrowych pogodnych świat bożego narodzenia.:):)

 

A teraz przejdę do tematu.

 

Więc tak problem zaczął się wczoraj podczas redukowania z 4 na 3 usłyszałem niemiły głośny szum (podobny do mega zatartego łożyska) I praktycznie szum utrzymywał się tylko tylko na 3 biegu na całym zakresie obrotów po wykleszczeniu biegu cisza.Tak samo jak na biegu jałowym jest cisza nic się nie dzieje jak dodaje gazu..Dziś buczenie było słychać na 3,4,5.Autko normalnie chodzi odpala.Nie ma żadnego szarpania ciężko wbijającego się biegu>naprawdę nie wiem..Świst jest głośniejszy na mniejszych obrotach tak do 3 tysi potem jest troszkę ciszej.

 

Proszę o jakąś rade lub podpowiedz?

 

 

Czy to jakieś łożysko ale nie wiem gdzie.

Czy to efekt kończącego się sprzęgła które mnie już prześladuje od 1 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któreś z łożysk w samej skrzyni biegów Ci się rozwala. Było już sporo napisane na ten temat ale nie potrafię odnaleźć właściwego tematu. W skrajnych przypadkach skrzynia biegów potrafi się rozpęknąć.

Sprawa wygląda tak:temat o którym wspomniałem był na poprzedniej wersji forum. Teraz ten link do nikąd nie prowadzi ale mam cały ten temat na dysku swojego kompa. Podaj swój email na PW a spróbuję Ci ten temat wysłać. Jest tam nawet adres gościa zaufanego z Siedlec który bardzo profesjonalnie i niedrogo naprawia skrzynie biegów.

Zatem dane warsztatu: Dariusz i Łukasz Dmowscy, Żytnia 121, 08-110 Siedlce, tel. 0-25/644-33-69 lub 0-604-26-44-28.

Udało mi się znaleźć: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/39175-nowy-wita-panstwa-i-prosi-o-rade/page__hl__%C5%81o%C5%BCysko%20sprzegla%20pracuje%20tylko%20wtedy%20gdy%20pedal__fromsearch__1

Edytowane przez hary7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grammatik_2004

Witam dzięki z zainteresowanie ..

canavral@gmail.com

Dzieki..

A jesteś może pewien ze to łożysko w skrzyni biegów a nie na przykład łożysko oporowe szukałem troszkę w necie i dziwnym trafem znalazłem się na forum peugota 206 i tam był podobny przypadek do mojego i wiara stwierdzała łożysko oporowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej pewności nie mam ale tak na zdrową logikę jeśli szum (świst) jest zależny od konkretnego biegu to by to wskazywało na łożysko w skrzyni. Łożysko od sprzęgła pracuje na każdym biegu (po wciśnięciu pedału sprzęgła pracuje,po puszczeniu pedału nie pracuje) Nawet jeśli masz daleko do Siedlec to chociaż zadzwoń tam i pogadaj z gościem - on jest specem od tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

no w pierwszej kolejności to sprawdz poziom oleju.. w skrzyni znowu nie ma osobnego lożyska od kazdego biegu ..

Edytowane przez donn_primerra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze donn Najpierw olej. Zanim go spuścisz to sprawdź czy da się odkręcić wlewowy, bo już nie jeden się załatwił w ten sposób, a korek wlewowy jest na stożku i czasem trzeba śrubę spawać do niego aby odkręcić. Olej tylko i wyłącznie klasy GL4 żadne 5 czy 4/5 GL5 nie oznacza że jest lepszy od GL4, posiada jedynie więcej przeciwutleniaczy i dodatków, które mogą spowodować zniszczenie elementów skrzyni, nieprzystosowanej materiałami do oleju GL5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grammatik_2004

witam to czyli żadnego łożyska nie ma odpowiedzialnego za świst i buczenie.Nie znam się na budowie skrzyni biegów.

Pierwszy raz mam objaw taki jak wyżej opisałem a kilka aut miałem...Myślałem ze to łożysko oporowe od sprzęgła ale tu pisze kolega ze to nie ma nic wspólnego na innym forum piszą ze to normalny objaw ze raz jest tak a raz tak..A jak pojadę do mechanika to muszę go naprowadzić bo u nas są takie slundroki ze jak go nie na prowadzisz to kolo nic nie będzie wiedział i wymieni to co mu pasuje..Wiem jaka jazdę miałem z nastawnikiem nikt z mechaników nie rozumiał jak mogłem nie zdejmować nastawnika z pompy..a koszt całego zabiegu to 150 i chodzi jak ta lala..

Szukałem troszkę na forum i u wujka Google ale tam tez zbytnio nic nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich klubowiczów

Poszukuje łożyska do mojej pszczoły padły 2 łożyska w skrzyni na wałku atakującym i sprzęgłowym podam symbol możne ktoś wie gdzie w trójmieście bym coś takiego dostał a może ktoś ma takie na zbyciu :)

NSK HR6305ANXUR z tym to mam problem

6305R te to już w necie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grammatik_2004

Kolego ja ci nie pomogę bo sie na tym nie znam a dla wszystkich zainteresowanych przyczyna hałasowania skrzyni.Podczas zjazdu z krawężnika zahaczyłem skrzynia zrobiła sie dziurka zleciał cały olej , mało tego przez 3 tyg spokojnie pedałowałem maszyna hehe gwizd mi nie przeszkadzał az w końcu trasa Gdańsk poznań...skrzynia odmówiła posłuszeństwa ..Ale nabyta juz nowa wmontowania o ja ale męczarnia ze skrzynia od 16 do 4 rano walczyłem żeby ja założyć ale dało rade a za skrzynie dałem 300 wymontowana z anglika przebieg 70 tysi a to była p11 po lifcie 2001....

 

Temat można zamknąć

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...