Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Drgania od silnika 2.0


Gość Berto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym zapytac czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem (szczegolnie wlasciciele 2 litrowek, szczegolnie w P11). W moim autku wystepuje dosc nieprzyjemny dzwiek w zakresie 2.7-3.3 kRPM. Dzwiek jakby cos wpadalo w rezonans, przy czym jest to donosny niskotonowy dzwiek. Dodatkowo odczuwalne jest drganie deski rozdzielczej (o drazku zmiany biegow nie wspomne). Nie ma znaczenia czy na biegu czy na luzie, po prostu przy tych obrotach silnika pojawia sie na karoserii drżenie.... Ogladalem juz poduszki silnika, wymienilem gumowe poduszeczki mocowania belki podsilnikowej (dwie tylne - byly sparciale i miejscami przetarte). Nie mam juz pomyslu co to jest, a wk.... mnie to dosc znacznie.... Bylem z tym u kilku majstrow, ale wszyscy rozkladaja rece (twierdza, ze poduchy sa ok i w zasadzie nie wiadomo o co chodzi)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam ten sam problem ale na niższych obrotach od 2-2,5 tyś.Zaraz po zakupie wymieniłem tłumik drgań(elastyczne złącze) i zastanawiam się czy on nie jest tego przyczyną.Wydaje mi się,że przedtem tych drgań i tego niskotonowego buczenia nie było.Jest to irytujące,a człowiek jest bezsilny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie koledzy po wymianie poduszek pod silnikiem i skrzynią zaczęły się drgania kierownicy , które przenosiły się częściowo na deske rozdzielczą. Na 80% doszedłem , że padło mi łożysko na drążku łączącym kierownice z przekładnią. Proponuje dokładnie sprawdzidź czy na kole kierownicy nie ma luzów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblukajcie poduszki silnika, szczególni lubią się wyeksploatować ta od rozrządu oraz tylna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem z tym u kilku majstrow, ale wszyscy rozkladaja rece (twierdza, ze poduchy sa ok i w zasadzie nie wiadomo o co chodzi)....

Może to głupie, ale u tłumikarza byłeś? Ja w swojej P11 też miałem taką przypadłość. Po długich poszukiwaniach doszukałem się winowajcy, którym okazał się wypalony tłumik środkowy, który stał się puszką rezonansową i przy pewnych obrotach charakterystycznie buczał przenosząc wibracje na karoserię.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Damian Pawelec

tak sie wtrace do tematu propo poduszek silnika...u mnie tez wystepuja wibracje i to cos wlasnie z poduszkami... auto bylo delikatnie walone z przodu i widac na tych uchwytach przy poduszkach ze silnik tak jakby wpadl minimalnie do srodka... da sie to samemu jakoś naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak jak plecionkę na wydechu za krótką mi wstawili i układ wydechowy był zbyt naprężony. Nie do wytrzymania to było. Po wstawce 3 cm rury wszystko ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...