Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ŚMIERDZI GAZEM W AUCIE !!!


B 52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

o dziwo dziś nie było czuć gazu...

 

Czyżby samo się naprawiło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby samo się naprawiło ???

 

Może już przwrażliwony jesteś... zapachu LPG ciężko się pozbyć. Powąchaj w warsztacie wtryski albo reduktor... sam metal.. gazu nie ma, a śmierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już przwrażliwony jesteś... zapachu LPG ciężko się pozbyć. Powąchaj w warsztacie wtryski albo reduktor... sam metal.. gazu nie ma, a śmierdzi...

 

 

Przewrażliwiony jestem nie od dziś. Słyszę dźwięki w aucie ale nikt inny nie słyszy.

 

Następny projekt odrestaurowania mojej Maximy będzie wyciszenie wnętrza, sprzęt audio - video.

 

Kolejny to popracowanie nad mocą. Coś w okolicy 7 sek do 60 mph.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny to popracowanie nad mocą. Coś w okolicy 7 sek do 60 mph.

 

Sprawdź kompresje, potem wytnij katy, zasklep EGR - jak silnik sprawny to już powinieneś mieć z 220KM. Wyczyść i wypoleruj dolot, wstaw Y-pipe'a (choć według mnie pic na wodę).

 

PS. Jeśli wytniesz katy i będzie nie halo, to wstaw tłumik końcowy zamiast środkowego/właściwego katalizatora.

PS2. Ja chcesz więcej mocy to szukaj Turbo Kita do Maxi na eBay'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to trzeba sprawdzić instalacje i je uszczelnić, te z których czuć. Vide przypadek zamachu na Panią Sikorską. Nie dajcie sobie wmówić, że to normalne. Czuć może być siarkowodorem z rury po spaleniu gazu kiepskiej jakości w silniku. Zapach gazu poza stacją tankowania to bardzo poważne ostrzeżenie, nie dajcie się nabrać durnym mechanikom oraz dbajcie o Siebie i Swoje bezpieczeństwo, to nie są żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zatankowałem gaz na BP i zaczęło śmierdzieć.

 

Tankowanie wcześniej zalewałem na Shellu i nie było czuć woni.

 

Czy to wina gazu ?

 

Bezsens jak dla mnie.

 

Już nie rozumiem co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina zaworu lub wtyczki, ewentualnie nieszczelności przewodów. Możesz mieć zepsuty zawór, gdy tankujesz na różnych stacjach, wtyczki przewodów mogą minimalnie się różnić od siebie i na jednej stacji rozszczelnią zawór, na innej nie. Pompy, które pompują gaz działają z rożnym ciśnieniem, przy wyższym ciśnieniu może dojść do rozszczelnienia. Czasami na stacjach odbicie gazu jest przy wyższym ciśnieniu lub po odbiciu jeszcze tankują, co może powodować rozszczelnienie przy wyższym ciśnieniu. Na koniec różny jest skład gazu od różnych dostawców, a co za tym i inny zapach, mniej lub bardziej intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś poleci gazownika z prawdziwego zdarzenia ?

 

Tam gdzie byłem akurat przestało śmierdzieć i nic nie wykrył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeździe do Jabłonnej,przy ulicy Modlińskiej, po lewej stronie, nie pamiętam numeru, na wysokości ulicy Szkolnej. Widać reklamę. Bardzo dobrze robią Autronica, ale inne instalacje.....Jeździłem kilka razy i zawsze wyjeżdżałem zadowolony, a potem nie musiałem wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice warszawskich Włoch, Ursusa.

Na pewno jest jakiś gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy byłem na przeglądzie przy Dźwigowej.

 

I zadowolony jesteś ? Tam gdzie robią klimę ?

"Auto Klima" - mają warsztat też w Otrębusach.

 

Nie robią BRC.

 

Dziś tankowałem na Shell i nie śmierdziało.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat jest na Dźwigowej zaraz za Wałowicką, ma dużą złóto - czerwoną reklamę na płocie. Firma bodajże GasPol. Nie pamiętam czy robią tam klimatyzację.Byłem tam z rok temu, wtedy byłem zadowolony, obsługiwał mnie facet ok. 30-tki. Mam Autronica-sterowanie, ale bebechy to Tomasetto. Przegląd i regulacja sprawnie, kolejną regulację robiłem dopiero po 30 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat jest na Dźwigowej zaraz za Wałowicką, ma dużą złóto - czerwoną reklamę na płocie. Firma bodajże GasPol. Nie pamiętam czy robią tam klimatyzację.Byłem tam z rok temu, wtedy byłem zadowolony, obsługiwał mnie facet ok. 30-tki. Mam Autronica-sterowanie, ale bebechy to Tomasetto. Przegląd i regulacja sprawnie, kolejną regulację robiłem dopiero po 30 tys. km.

 

 

To ten serwis co myślałem, pojadę i porozmawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się chce, możesz kupić siuwaksu do sprawdzania szczelności. Sprawdza się przy silniku pracującym na gazie. Czasami jest tak, że instalacja się czasowo rozszczelni, a potem samoistnie uszczelnia się ponownie i szukaj wiatru w polu, po pewnym czasie abarot i wtedy łatwo zlokalizujesz używając preparatu do sprawdzania szczelności. Pisałem kiedyś na temat przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli Ci się chce, możesz kupić siuwaksu do sprawdzania szczelności. Sprawdza się przy silniku pracującym na gazie. Czasami jest tak, że instalacja się czasowo rozszczelni, a potem samoistnie uszczelnia się ponownie i szukaj wiatru w polu, po pewnym czasie abarot i wtedy łatwo zlokalizujesz używając preparatu do sprawdzania szczelności. Pisałem kiedyś na temat przyczyn.

 

Dziękuje

 

Już jakiś czas nie śmierdzi, może to zasługa mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

 

Już jakiś czas nie śmierdzi, może to zasługa mrozów.

 

Kolego,

Mrozy nie mają nic do tego, tragicznie śmierdzi gazem u Ciebie.

Chłopaki z EGas są sympatyczni, ale jak zaliczyli wtopę z instalką to powinni to piwo pić do skutku (czytaj: do znalezienia i usunięcia przyczyny smrodu).

Takie jest prawo (dżungli) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już nie śmierdzi od kilku tygodni.

 

Wszystko już okey. Sam się naprawił...? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie śmierdzi od kilku tygodni.

 

Wszystko już okey. Sam się naprawił...? :unsure:

 

u mnie smierdzialo przez cala zime przy przelaczeniu sie na gaz i postoju w tym samym momencie. od wczoraj wszystko ok. temepratury wyzsze i nie nawiewa juz lpg. tak wiec niedopalony gaz byl problemem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tankowałem na BP i tak jakoś bardzo śmierdziało starymi skarpetami i kiszonymi ogórami z tego gazu. Trochę było czuć w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1973/115

Dziś tankowałem na BP i tak jakoś bardzo śmierdziało starymi skarpetami i kiszonymi ogórami z tego gazu. Trochę było czuć w aucie.

Witam,

Mam podobne spostrzeżenia co do gazu z BP. Śmierdzi bardzo specyficznie i niestety przejeżdżam na nim mniej kilometrów niż po tankowaniu na Orlenie...

Co do smrodu gazu miałem podobne objawy jak było kilka-kilkanaście stopni mrozu. Traz jest ok.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka osób mi mówiło, że śmierdzi gazem w aucie zaraz po montażu.

 

Ale jak cholera pytałem gazownika czy nie będzie czuć to się wypierał, że nieeeee.

 

Wierzyć mechanikom to jest takie naiwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kapusta i jaja to nadmiar siarkowodoru w gazie. Zmieńcie stacje, gdzie tankujecie.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...