Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyposażenie w podgrzewane lusterka?


Gość adamowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki traktorek mam, to widać, dodam że jest wzbogacony o ekranik LCD, i odtwarzacz CD, oraz klimatyzację climatronic'a, nie ma navi, ani zmieniarki CD. I wydaje mi się (dla pewności trzebaby sprawdzić w serwisówce), że jest wyposażony w podgrzewanie lusterek (załączane z podgrzewaniem lytlnej szyby). A wydaje mi się dlatego, że nader szybko robią się przejrzyste - ale spojrzę w wolnej chwili w serwisówkę, oraz przy najbliższej okazji sprawdzę empirycznie jak się sprawy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny. Mój nissan jest z 2004 i jest oznaczony ace+ (bardzo podobne wyposażenie jak u ciebie roobalek :climatronic, wyświetlacz lcd, brak zmieniarki i brak navi-chyba , u mnie jest jeszcze kamera cofania). jak kupowałem auto dostałem papiery po niemiecku (w większości jakieś faktury z serwisu) a że nie szprecham to i tak nic z nich nie wynika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

witam. mam pytanie związane z wyposażeniem dino , a mianowicie czy wasze autka są wyposażone w podgrzewane lusterka? w jakich wersjach były one montowane?

Witam

mam wrażenie że żaden model Almery Tino nie był wyposażony w podgrzewane lusterka...?!

...przynajmniej samochody które były sprzedawane w salonach NISSANA w Polsce - nie były wyposażone w ten "bajer",a mój jest "krajowy".

Jest to dla mnie trochę dziwne, gdyż almera tino jest wyposażona w wiele innych udogodnień /dużo droższych dodatków wyposażenia/ ,a brakuje czegoś takiego jak podgrzewanych lusterek - które o tej porze roku bardzo by się przydały...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam wrażenie że żaden model Almery Tino nie był wyposażony w podgrzewane lusterka...?!

...przynajmniej samochody które były sprzedawane w salonach NISSANA w Polsce - nie były wyposażone w ten "bajer",a mój jest "krajowy".

Jest to dla mnie trochę dziwne, gdyż almera tino jest wyposażona w wiele innych udogodnień /dużo droższych dodatków wyposażenia/ ,a brakuje czegoś takiego jak podgrzewanych lusterek - które o tej porze roku bardzo by się przydały...

Pozdrawiam

Witam jestem świeży kupiłem tino niecałe 2 miesiące temu jestem majsterkowiczem i sam zamontowalem w swoich lustekach podgrzewacze działają super tylko przy wyjmowaniu szkieł luster trzeba barzo uważac i porządnie podgrzać obudowe ale sie udało doczepiłem sie do podgrzewacza tylnej szyby i jest ok pozdrawiam rodzine posiadaczy tino samochodzik sprawuje się ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam wrażenie że żaden model Almery Tino nie był wyposażony w podgrzewane lusterka...?!

...przynajmniej samochody które były sprzedawane w salonach NISSANA w Polsce - nie były wyposażone w ten "bajer",a mój jest "krajowy".

Jest to dla mnie trochę dziwne, gdyż almera tino jest wyposażona w wiele innych udogodnień /dużo droższych dodatków wyposażenia/ ,a brakuje czegoś takiego jak podgrzewanych lusterek - które o tej porze roku bardzo by się przydały...

Pozdrawiam

Na wstępie mych domysłów uzupełniające słówko o moim traktorku tzn. też jest "krajowy", i od pierwszego właściciela.

Nie wiem, może błędnie identyfikuję, bo serwisówka jest w j.angielskim, a jest to dla mnie język ewidentnie obcy, ;):D bo nigdy się go nie uczyłem tak w szkołach, jak i prywatnie.

W rozdziale "elektrycznym" (EL) jest podrozdział "REAR WINDOW DEFOGGER" (tłumaczę sobie: "podgrzewanie/odmrażanie tylnej szyby"), i tu na schemacie obok "RR DEFFOGER SW" (tłumaczę sobie: "włącznik podgrzewania tylnej szyby" ) widnieją również elementy: "DOOR MIRROR DRIVER SIDE (DEFOGGER)", "DOOR MIRROR PASSENGER SIDE (DEFOGGER)" - co tłumaczę sobie: "podgrzewanie lusterka po stronie kierowcy/pasażera". We wspomnianym schemacie występują elementy z określeniami:

- DM - "WITH DOOR MIRROR DEFOGGER"

- OD - "WITHOUT DOOR MIRROR DEFOGGER"

co sobie tłumaczę: "z podgrzewaniem / bez podgrzewania lusterek"

Reasumując te moje wypocinki/poszukiwania, i przy założeniu że dobrze kombinuję to nasze traktorki mogą (choć nie muszą) być wyposażone w podgrzewane lusterka. A sprawdzić to można w dwojaki sposób tzn udać się z zapytaniem do ASO, lub empirycznie czyli zaobserwować co się dzieje na lusterkach gdy załączymy podgrzewanie w warunkach oszronienia/oblodzenia. Oczywiście można "polecieć po całości" czyli ASO i empirycznie.

Empiryczne rozpoznanie w opcji "rozkręcamy lusterko" raczej bym odradzał, bo może "coś" ruszymy i zrobimy sobie "kuku".

Pozdrawiam :)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empirycznie to właśnie nic nie zaobserwowałem, niestety :) dla tego wolałem wpierw zapytać zamiast od razu pchać pazury w lusterka bo pewnie drogo by się to dla mnie skończyło :) a tak poważnie to dziwne że nie ma takiego bajeru (chyba że u mnie jest coś walnięte), kolega ostatnio kupił mazde 626 bez udziwnień i bardzo sobie chwali taką opcję bo autko stoi pod chmurką.

Edytowane przez adamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, obserwacja na nic się przyda w przypadku, gdy podgrzewanie lusterek jest, tylko z jakichś powodów nie działa. Dlatego myślę że jeśli ktoś ma niedaleko/po drodze ASO, to warto wstąpić i po VIN'ie powinni zweryfikować, czy auto było wyposażone w jakże pożyteczny dodatek?!

Tak na marginesie, u mnie, podgrzewanie lusterek zauważyła (emiprycznie) moja małżonka, i jest to o tyle ciekawe, że moja "lepsza połowa" wcale nie interesuje się, a nawet stroni od tematów technicznych dotyczących auta - dla niej ważne że auto jest sprawne, i w baku paliwa jest powyżjej 1/4. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na bank nie mam podgrzewania czym jestem bardzo wkurzony, stare vento ojca posiada a tu rodzinny mini van i nic ;( jak by ktoś otwierał lusterko to niech opisze jak to uczynił. Nie zbyt sie znam na elektryce samochodowej ale jak bym miał "gotowe" lusterka to podjechał bym pod jakiegoś elektryka i to podpiął. A fakt faktem nissan jest d*pa wołowa bo coś takiego pewnie kosztuje w całości fabrykę 10-14 Eur a brak. A fakt posiadania naprawdę łatwo sprawdzić jak jest mrozik, szron po włączeniu szybciutko schodzi a wręcz ciut paruje ;) w vw odgarniałem sobie szybki a w tym czasie lustereczka były suche. A jeszcze ogrzewanie czasami poznacie też po tym że krawędzie szkła w lusterku są ciut ciut zrudziałe (efekt uboczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie wnikalem w takie bajery pozniewaz nie zauwazylem zeby mi lusterka zamarzaly (moze to kwestia tego ze auto stoi pod zadaszeniem.

PO prostu dodatkowa funkcja jest u mnie zupelnie niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

Witam

...reasumując - samochód ma wszystko prócz podgrzewanych lusterek!!!!!! Powodem jest chyba umiejscowienie produkcji Almery Tino - HISZPANIA !!!!! W tak ciepłym kraju mogli o takim nieprzydatnym "bajerze" zapomniec.

Pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja juz kiedys się wypowiadałem na starym forum na ten temat. A mianowicie na ciasnej drodze uderzyłem sie lusterkami z innym samochodem i dzięki temu zauważyłem że wkład lusterka jest ze ścieżką do podgrzewania ale w nerwach wtedy nie pamiętam aby lusterko miało doprowadzoną instalacje elektryczną. Pozdrawiam tinowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jestem świeży kupiłem tino niecałe 2 miesiące temu jestem majsterkowiczem i sam zamontowalem w swoich lustekach podgrzewacze działają super tylko przy wyjmowaniu szkieł luster trzeba barzo uważac i porządnie podgrzać obudowe ale sie udało doczepiłem sie do podgrzewacza tylnej szyby i jest ok pozdrawiam rodzine posiadaczy tino samochodzik sprawuje się ok

Witam ja też jestem świeży i na pewno nie mam podgrzewanych lusterek w mojej almerce czy mógłbyś mi pomóc i doradzić opisać itp jak to zrobić bezpiecznie znaczy wymontować, podłączyć i zamontować bezpiecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almery nie maj podgrzewanych luster Trzeba sobie dorobić Ja w swojej zwykłej almie porzeźbiłem i mam ten "cud techniki" bo żona się upierała i zazdrościła mi tego w Primie :devil: Druga sprawa że jest to potrzebne bo w służbówce nie mam i mi brak

http://www.nissanklu...a-lusterek.html Trzeba zrobić podobnie ale lusterka lepiej nagrzać w gorącej wodzie niż suszarką Jest zabawy przy tym Ja łapałem prąd z kabla w wiązce obok słupka idący do tylnej szyby(fioletowy przewód jak dobrze pamiętam), no i potem musiałem ciągnąć przewód przez całą konsolę na drugą stronę. Masę złapałem w drzwiach na siłownikach. Trzeba rozebrać tapicerkę w drzwiach i wykręcić lusterka. Potem wyłuskać taflę modląc się żeby nie pękła i nakleić maty. Jest zabawy na całe popołudnie ale wrażenia i zadowolenie potem niezapomniane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...