Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Wymiana oleju w skrzyni


Gość azuk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do starych użytkowników Micry K 11. Kupiłem w kwietniu używaną Micrę 1999r. z przebiegiem (udokumentowanym) 68kkm i teraz zastanawiam się nad koniecznością wymiany oleju w skrzyni biegów - zalecana co 60kkm. Jest to jedyny element o nie znanej mi historii. I jeszcze jedno. Jaki to ma być olej np. syntetyczny 75W-90 czy wystarczy 80 W-90 mineralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nissanie skrzynia biegów jest badzo wrażliwa na olej, warto zalć coś firmowego, polsyntetyk albo pelen syntetyk.

 

W serivisówce niby jest napsiane zeby lac 80w90 ale mi o wiele chodzi na 75w90.

 

To się dotyczy Priemry 2.0 myśle że w Micrze moze być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nissanie skrzynia biegów jest badzo wrażliwa na olej, warto zalć coś firmowego, polsyntetyk albo pelen syntetyk.

W serivisówce niby jest napsiane zeby lac 80w90 ale mi o wiele chodzi na 75w90.

To się dotyczy Priemry 2.0 myśle że w Micrze moze być podobnie.

O... a orientujesz sie moze czym warto zalac w Almerze GTi? Czeka mnie taka operacja niedlugo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nissanie skrzynia biegów jest badzo wrażliwa na olej, warto zalć coś firmowego, polsyntetyk albo pelen syntetyk.

 

W serivisówce niby jest napsiane zeby lac 80w90 ale mi o wiele chodzi na 75w90.

 

To się dotyczy Priemry 2.0 myśle że w Micrze moze być podobnie.

I tu masz rację :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... a orientujesz sie moze czym warto zalac w Almerze GTi? Czeka mnie taka operacja niedlugo...

 

Skrzynie we wszytkich przypadkach zastosowania silnika SR20 są niemal identyczne.

 

Zalecam syntetyka lub pół syntetyka 75w90 a jeszcze lepiej wyczynowy olej Castrol zgodny z normą GL5 o lepkości 75w140 - po palowaniu skryznia dziala idealnie precyzyjnie i lekko nie ma mowy o robieniu sie wody z tego oleju po takim traktowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając pytanie,

ile należy nalać oleju do skrzyni biegów w K11 skoro w insrtukcji obsługi mam napisane 1,9l a w innych źródłach podają 3,3l.

Ważne bo już nie wiem ile butelek mam kupić skoro jedna kosztuje ponad 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...